رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 628073

یک سال حبس در انتظار رانندگان جاعل پلاک خودروها

ساعت 24- رئیس پلیس راهور استان اردبیل گفت: حبس شش ماه الی یک سال در انتظار رانندگانی است که به صورت تعمدی نسبت به جعل در ارقام پلاک انتظامی اقدام می‌کنند.

سیدحجت فتاحی، امروز، ۲۳ بهمن در جمع خبرنگاران و در تشریح این خبر گفت: در پاسخ به مطالبات به حق مردم بزرگوار استانمان، پلیس راهنمایی و رانندگی با مشارکت تمامی یگان‌های انتظامی استان در تداوم طرح‌های ضربتی، برخورد با خودرو و موتورسیکلت فاقد پلاک و پلاک مخدوش را به مرحله اجرا گذاشته و در بازه زمانی پنجاه روزه تعداد ۴۵۶ دستگاه خودرو و موتورسیکلت فاقد پلاک و پلاک مخدوش برابر مقررات به پارکینگ منتقل شده است.

فتاحی افزود: رانندگان خودرو و موتورسیکلت سوارانی که به صورت تعمدی نسبت به جعل در ارقام پلاک انتظامی می‌کنند به جهت اقدام مجرمانه ضمن اینکه جهت سیر مراحل قانونی و رسیدگی به مراجع قضایی معرفی می‌شوند، علاوه بر پرداخت خلافی خودروی خود، خلافی خودرویی که پلاکش را جعل کرده باشند را نیز پرداخت خواهند کرد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل اظهار کرد: رانندگی با وسایل نقلیه فاقد پلاک زمینه ساز وقوع انواع تخلفات و جرم و جنایت بوده و به همین علت پلیس با متخلفان به طور جدی و بدون اغماض برخورد می‌کند.

فتاحی بیان کرد: طبق ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی هر کس ارقام و مشخصات وسایل نقلیه خود را دست کاری و تغییر دهد به حبس از ۶ ماه تا یک سال محکوم خواهد شد.

ایسنا 

تازه‌ترین خبرها