رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 628121

نحوه محاسبه مالیات کارتخوان اعلام شد

ساعت 24 - جزئیات مالیات کارتخوان، صدور صورتحساب الکترونیک و هزینه تعویض کارتخوان‌های قدیمی اعلام شد.

 

 سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در راستای پیاده‌سازی قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، حداکثر هزینه احتمالی تعویض کارتخوان‌های قدیمی با اندرویدی برای مودیان، تا ۶ میلیون تومان است.

موحدی بکنظر، سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور در مورد مودیانی که قادر به صدور صورتحساب الکترونیک از طریق دستگاه‌های کارتخوان قدیمی خودهستند، اعلام کرد: کسانی که فروش تک‌نرخ دارند، یعنی کالا‌هایی می‌فروشند که نرخ یکسان مالیات ارزش افزوده دارند (به طور مثال، همه کالا‌هایی که می‌فروشند، مالیات 9 درصد دارد یا همه آن‌ها معاف از مالیات است) می‌توانند از رسید دستگاه کارتخوان خود به عنوان صورتحساب نوع سه بهره‌مند شوند و تکلیفی جز این نداشته باشند، چه خالص فروش آن‌ها بالای 18 میلیارد تومان یا کمتر از آن باشد.

سخنگوی سازمان امور مالیاتی گفت: کسانی که فروش تک‌نرخ دارند، یعنی کالا‌هایی می‌فروشند که نرخ یکسان مالیات ارزش افزوده دارند، در صدور صورتحساب نوع سه، نیازی به شرکت معتمد ندارند و رسید دستگاه کارتخوان به عنوان صورتحساب برای‌شان ثبت می‌شود.

مدیرکل دفتر تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی کشور درباره هزینه احتمالی تعویض کارتخوان‌های قدیمی با اندرویدی نیز افزود: این کار هزینه‌ای تا شش میلیون تومان خواهد داشت. این درحالی است که برخی «شرکت‌های معتمد» به صورت رایگان این جایگزینی را انجام می‌دهند.

این مقام مسئول، ارسال صورتحساب از طریق شرکت‌های معتمد به سازمان امور مالیاتی برای مودیان را رایگان و بدون پرداخت هزینه خواند.

 
 
منبع: تسنیم
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها