رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 628916

ترامپ در انتخابات مقدماتی کارولینای جنوبی نیکی هیلی را شکست داد

ساعت 24 دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، روز شنبه پنجم اسفند ماه توانست در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۴ در کارولینای جنوبی بر رقیب خود نیکی هیلی، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل، غلبه کند.

نیکی هیلی که سابقه دو بار فرمانداری ایالت کارولینای جنوبی را در کارنامه خود داشت، امیدوار بود بتواند رشته پیروزی‌ها پیایی دونالد ترامپ قطع کند.

با شمارش در حدود ۸۰ درصد از آرا، دونالد ترامپ توانسته است که بیش از ۶۰ درصد آرا را به خود اختصاص دهد و نیکی هیلی نیز ۳۹ درصد آرا انتخابات مقدمات حزب جمهوری‌خواه در کارولینای جنوبی را کسب کند.

دونالد ترامپ در کارزار انتخاباتی روز شنبه درلاس‌وگاس بیشتر در این باره: آیا ترامپ در نهایت نامزد قطعی حزب جمهوری‌خواه است؟ دونالد ترامپ با پیروز در کارولینای جنوبی، موقعیت خود را به عنوان کاندیدای نهایی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ تحکیم کرد.

نیکی هیلی شامگاه شنبه در سخنرانی در جمع هوادارانش با قبول شکست در انتخابات مقدماتی در کارولینای جنوبی، به دونالد ترامپ تبریک گفت.

سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل با این حال تاکید کرد که در رقابت‌های درون حزب جمهوری‌خواه برای انتخابات ریاست جمهوری باقی خواهد ماند.

نیکی هیلی تصریح کرد که در ۱۰ روز آینده خود را برای انتخابات مقدماتی پنجم مارس که به عنوان «سه‌شنبه بزرگ» شناخته می‌شود، آماده خواهد کرد.

نظرسنجی‌ها پیش از انتخابات مقدماتی در کارولینای جنوبی حاکی از آن بود دونالد ترامپ با حدود ۶۳ درصد در مقابل ۲۵ درصد از نیکی هیلی پیش خواهد گرفت.

دونالد ترامپ نیز در سخنرانی خود پس از اعلام نتایج اولیه کارولینای جنوبی تاکید کرد که در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در روز پنجم نوامبر ۲۰۲۴ «چشم در چشم» با جو بایدن خواهد شد و به او خواهد گفت: «جو، تو اخراجی.»

این چهارمین پیروزی پیاپی دونالد ترامپ در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه بود.

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها