رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 629282

محاصره سیستان و بلوچستان در سیل؛

ساعت 24- بارش‌های سیل‌آسا در سیستان و بلوچستان همچنان ادامه دارد و هشدار سطح قرمز هواشناسی صادر شده است. این بارش‌ها و سیلاب، موجب محصور شدن شهرها و روستاها در سیل شده است.

به گزارش شبکه شرق، شهرستان‌های منطقه بلوچستان در جنوب استان سیستان و بلوچستان درگیر سیلاب هستند و اداره‌کل هواشناسی استان با صدور هشدار سطح قرمز جدید از تداوم بارش‌های سیل‌آسا در این منطقه خبر داده است.

اداره‌کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان «شنبه، پنجم اسفندماه» با صدور هشدار هواشناسی سطح نارنجی نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی وزش باد در سطح استان از روز یکشنبه ششم اسفندماه به مدت سه روز هشدار داد و این پیش‌بینی به درستی به وقوع پیوست.

سه‌شنبه «هشتم اسفندماه» نیز اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان با صدور هشدار هواشناسی جوی جدید سطح نارنجی از پیش‌بینی تشدید فعالیت سامانه بارشی در جنوب استان خبر داد؛ بارش‌هایی که عمده شهرستان‌های منطقه بلوچستان در جنوب استان سیستان و بلوچستان را درگیر سیلاب کرد.

روز گذشته اما بار دیگر اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور بالاترین سطح هشدار هواشناسی جوی یعنی هشدار هواشناسی جوی سطح قرمز توسط این اداره‌کل از پیش‌بینی تشدید فعالیت سامانه بارشی در استان خبر داد.

محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان گفت: تا صبح جمعه 11 اسفندماه، در شهرستان‌های دشتیاری، چابهار، کنارک، قصرقند، نیکشهر، سرباز، راسک، جنوب مهرستان، سراوان و سیب و سوران رخداد رگبار شدید و رعد برق و احتمال بارش تگرگ و تندباد لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

او بیان کرد: توصیه می‌شود از اسکان و تردد در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه در زمان بارندگی خودداری و از محصولات کشاورزی محافظت شود، در ترددهای دریایی احتیاط و مدیریت سدها انجام شود و برای کاهش خسارات احتمالی تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه‌روز گذشته از 39 ایستگاه هواشناسی و باران‌سنجی گزارش باران مخابره شده که از شارک از توابع شهرستان قصرقند 59 میلیمتر،‌ توتان 50.5، نگور 47، زاهدان 4.2 و خاش 3.4 میلیمتر باران گزارش شد.

حیدری بیان کرد: با ورود سامانه بارشی جدید تا صبح جمعه در سطح استان افزایش ابر، بارش باران، برخی نقاط رگبار و رعدوبرق با احتمال تگرگ، تندباد لحظه‌ای، کاهش موقتی و محسوس دما و ارتفاعات نیمه شمالی بارش برف و پدیده مه انتظار می‌رود. بارش‌ها در نیمه جنوبی استان از شدت بیشتری برخوردار بوده و در بعضی ساعات رگبار شدید باران و رعدوبرق در این نواحی رخ خواهد داد به طوری که سیلاب شهری و روستایی و طغیان رودخانه‌ها، خسارت به محصولات کشاورزی، وقوع صاعقه، سرریز شدن بیشتر سدها، تشدید خسارت به تاسیسات و زیرساخت‌ها دور از انتظار نیست.

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها