رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 629314

کاخ سفید خواستار بررسی جنایت خیابان الرشید شد

ساعت 24- کاخ سفید خواستار تحقیقات درباره حمله مرگبار رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌هایی شد که در خیابان الرشید واقع در جنوب غزه منتظر دریافت کمک‌های بشردوستانه بودند.

 «اولیوا دالتون» سخنگوی کاخ سفید در یک نشست خبری گفت: فکر می‌کنیم این رویدادهای اخیر در نوار غزه نیازمند تحقیقات جامع و کامل است.  وی افزود، آمریکا با مقام‌های اسرائیلی برای جمع آوری اطلاعات درباره شرایطی که به این حمله منجر شد، در ارتباط است.

سخنگوی کاخ سفید خاطرنشان کرد: این رویداد نشان می‌دهد که کمک‌های بشردوستانه بیشتری باید به غزه راه پیدا کنند. مشخص است که وضعیت شمال غزه بیش از هر مکان دیگری هشدار دهنده و مایه نگرانی ماست. غیرنظامیان بیشتری در نتیجه عملیات نظامی اسرائیل در غزه جان خودشان را از دست داده‌اند.

دالتون ادامه داد، واشنگتن مایل است شاهد طرح‌هایی از سوی اسرائیل برای حفظ امنیت اولیه در مناطق عملیاتی خود باشد چون تداوم تلفات جانی بسیار نگران کننده و بسیار غم‌انگیز است.

وزارت بهداشت غزه اعلام کرده بر تعداد شهدای فلسطینی که در جریان حمله روز پنجشنبه منتظر دریافت کمک‌های بشردوستانه بودند، ممکن است افزوده شود.

به گفته شاهدان، این حمله در سحرگاه پنجشنبه در حالی رخ داد که صدها فلسطینی در نزدیکی منطقه میدان «النابلسی» در جنوب شهر غزه منتظر دریافت کمک بودند.

وزارت بهداشت غزه از افزایش شهدای کشتار خیابان الرشید به ۱۰۴ نفر خبر داد و اعلام کرد احتمال افزایش دوباره شهدا وجود دارد.

ایسنا 

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها