رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 629383

مخالف سرسخت اف ای تی اف نفراول منتخب رای دهندگان تهرانی

ساعت 24 - سید محمود نبویان که نامش در چند فهرست اصولگرایی قرار داشت، تا بدین جای کار، توانسته ، رای اول تهران را در انتخابات مجلس شورای اسلامی به خود اختصاص دهد. هیزان مشارکت در تهران، کمتر از یک چهارم واجدین شرایط (24 درصد) بوده است.

او خودش را این گونه معرفی می‌کند: "اینجانب سید محمود نبویان فرزند سید مهدی به شماره شناسنامه نُه متولد سال 1344 در یک خانواده مذهبی در شهرستان بابل از استان مازندران به دنیا آمدم. دوران ابتدایی و راهنمایی را در همین شهر به پایان رساندم. در رشته ریاضی و فیزیک تا سال سوم دبیرستان در بابل تحصیل کردم و برای سال چهارم به قم آمدم. سوم راهنمایی بودم که انقلاب به پیروزی رسید و به سبب مذهبی بودن خانواده در راهپیمایی‌های انقلاب –در حد تناسب سنی خودم- شرکت می‌کردم. بعد از پیروزی انقلاب نیز –به سبب اقتضائات محلی که گرایش‌های مارکسیستی و نیز جریان منافقین در آن زیاد بوده است- با این جریانات درگیر بوده‌ام. با شروع جنگ نیز در حد توان در جبهه حضور پیدا کرده و به صورت مختصر جانباز شدم.

در سال 1371 برای ادامه تحصیل –یعنی درس خارج – وارد قم شدم و در درسهای حضرات آیات وحید خراسانی و شیخ جواد تبریزی –به مدت چهار سال- شرکت کردم. در سال 1373 وارد موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی ره شده و در سال 1378 در رشته فلسفه در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شدم. بعد از سه سال –یعنی در سال 1381- نیز وارد مقطع دکتری در رشته فلسفه تطبیقی شده و در سال 1386 در این رشته فارغ التحصیل شدم."

مواضع و رویکردها با توجه به حضور او در موسسه آیت الله مصباح، باید تصریح کرد که نبویان از جمله افراد جریان مصباح است. او از چهره‌های اصلی جبهه پایداری است که در سپهر سیاسی ایران به تندروی مشهورند. او در دوره نهم و یازدهم مجلس شورای اسلامی، نماینده پارلمان بود.

نبویان از مخالفان سرسخت مذاکرات هسته‌ای و برجام است و بارها علیه این آن سخن گفته است. او همچنین با پیوشتن ایران به FATF مخالف است و معتقد است که آمریکا می‌خواهد با FATF اقتصاد ایران را قفل کند. به گزارش عصر ایران کی از عجیب ترین ادعاها درباره FATF را او مطرح کرده است. نبویان در اظهاراتی که هیچ گاه نتوانست ثابت شان کند به خداوند متعال قسم یاد کرد و گفت: می‌خواهم خبر جدید به شما بدهم، آن‌هایی که غیرت دارند گوش کنند، آمریکایی‌ها گفته‌اند به شرطی با ایران رابطه بانکی را برقرار می‌کنیم که حاج قاسم سلیمانی را به ما تحویل دهید و رفته‌اند تعهد این کار را به آمریکا داده‌اند و برگشته‌اند، به خدا قسم! وزیر مملکت رفته به آمریکا تعهد داده برگشته، اسم حاج قاسم در FATF آمده، این دردها را ما باید کجا بگوییم؟»

 در پاسخ به این سخنان، سخنگوی وقت وزارت امور خارجه ضمن بی‌ربط دانستن FATF و استرداد افراد، کلمات نبویان را دروغ‌های خیال‌پردازانه، توهین به ملت ایران و توهماتی که مرزهای دین و اخلاق را پشت سر گذاشته‌است، خواند.

سید محمود نبویان شرکت کنندگان در ناآرامی‌های سال گذشته که پس از درگذشت مهسا امینی رخ داد را «آدم‌هایی هوس باز و به دنبال فحشاء و هوسرانی در جامعه» خواند.

او همچنین با تمجید از طالبان گفته است: درباره طالبان که امروز حاکم بر افغانستان است، تصور برخی از افراد آن است که این افراد تروریست هستند که این تصور خلاف واقع است.

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها