رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 631565

موفقیت کودک ایرانی در مسابقه بین‌المللی نقاشی کودکان مکزیک

ساعت 24- یک کودک نقاش ایرانی برگزیده بیست‌وهفتمین مسابقه بین‌المللی نقاشی کودکان کشور مکزیک در سال ۲۰۲۳ شد.

 اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، بیست‌وهفتمین مسابقه بین‌المللی نقاشی کودکان کشور مکزیک در سال ۲۰۲۳ با عنوان «این مکزیک من است» برگزار و در آن «روشنا زمردعزت» ۹ ساله از مرکز مجتمع شماره ۱ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمانشاه به عنوان یکی از ۱۴ برنده اصلی معرفی شد.

برگزارکننده این دوره مسابقه، از کودکان و نوجوانان جهان خواسته است تا تخیل خود را نسبت به موقعیت جغرافیایی مکزیک که از سوی اقیانوس آرام، اقیانوس اطلس، خلیج کالیفرنیا، خلیج مکزیک و دریای کارائیب، و همچنین جزایر متنوع دربرگرفته شده است، به‌تصویر بکشند.

این مسابقه را موسسه مکزیکی‌های خارج از کشور که یک نهاد غیرمتمرکز وزارت امور خارجه و زیر نظر دفتر صدراعظم است به منظور برجسته‌کردن اهمیت ثروت فرهنگی و طبیعی و همچنین ترویج مراقبت از گونه‌ها، اقیانوس‌ها و دریاهای مکزیک برگزار می‌کند

به بیست‌و هفتمین دوره مسابقه نقاشی مکزیک ۲هزار و ۹۴۷ اثر نقاشی ارسال شد و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز ۱۴۶ اثر اعضای خود را شرکت داده بود.

یادآوری می‌شود نمایشگاهی از آثار برگزیده در مرکز فرهنگی مکزیک برپا و همچنین این آثار در تقویم سال ۲۰۲۴ این مرکز فرهنگی منتشر شد، که به همراه جوایز به برندگان اهدا می‌شود.

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها