رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 631754

مدیریت شرکتهای سهام عدالت به چه کسانی می رسد؟

درحالی که ارزش سهام عدالت در مجموع خود دروضعیت مبهمی قراردارد و مشخص نیست روش اداره این میزان سهام چگونه است دولت می‌گوید می‌خواهد مدیریت 31 شرکت استانی سهام عدالت را به مردم واگذارکند اما در خبرارایه شده از سوی تسنیم درباره اینکه این مردم کیستند و سازوکار انتقال چگونه است خبری منتشر نشده است.

بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در وزارت اقتصاد با تایید دولت،‌در سال جاری مدیریت شرکتهای سهام عدالت استانی به صورت کامل به بخش غیر دولتی واگذار خواهد شد. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، چندی قبل رئیس سازمان بورس در خصوص تعیین تکلیف نمادهای استانی سهام عدالت، اعلام کرده بود، مقرر شده که همزمان با برگزاری مجامع شرکتهای مذکور در 31 استان کشور، بازگشایی نماد شرکتها به صورت تدریجی انجام شود و فروش اتفاق افتد، فعلا برنامه‌ای برای فروش سهام عدالت در دستور کار نیست. در همین خصوص مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس اعلام کرده بود، فعلا شورای عالی بورس در خصوص بازگشایی نماد شرکت‌های استانی تصمیم گیری نکرده است و در گام اول باید مجامع عمومی این شرکتها برگزار شود.

آخرین بار در سال 1400 و در دولت دوازدهم موضوع تعیین تکلیف هییت مدیره شرکتهای سهام عدالت 31 استان در در دستور کار قرار گرفت که به دلیل طرح برخی ابهامات از جمله مباحثی مثل حضور بازنشستگان دولتی در هییت مدیره این شرکتها موضوع از مسکوت ماند.

اما حالا وزیر اقتصاد در راستای تحقق شعار سال و حضور اقشار مختلف مردم در مدیریت نهادهای اقتصادی از خروج کامل دولت از مدیریت شرکتهای سهام عدالت استانی خبر داده است.

بر اساس اعلام وزیر اقتصاد تا پایان سال جاری هییت مدیره تمام شرکتهای سهام عدالت استانی به مردم واگذار شده و دولت و مجموعه وزارت اقتصاد از این حوزه مدیریتی خارج خواهد شد.

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها