رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 631794

کشف سومین محموله بزرگ کوکائین در تاریخ ترکیه

ساعت 24 - در حالی که گروه‌های ناظر بر جرایم سازمان‌یافته هشدار می‌دهند که ترکیه در حال تبدیل شدن به درگاه ورود مواد مخدر به اروپا است، وزیر کشور ترکیه از کشف سومین محموله بزرگ کوکائین در تاریخ این کشور خبر داد.

علی یرلی‌کایا، وزیر کشور ترکیه، امروز پنجشنبه ۱۱ آوریل با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس از کشف سومین محموله بزرگ کوکائین در تاریخ این کشور و بازداشت ۴ ‬تبعه کشورهای خارجی و ۹ شهروند ترکیه در این رابطه خبر داد. بر این اساس، طی عملیات پلیس مبارزه با مواد مخدر در سه استان ترکیه، حدود ۶‬۰۸‬ کیلوگرم کوکائین و همچنین نزدیک به ۸‬۳‬۰ کیلوگرم مواد شیمیایی مورد استفاده برای فرآوری مواد مخدر، کشف و ضبط شده است. به گفته وزیر کشور ترکیه این عملیات یک "گروه بین‌المللی جرائم سازمان‌یافته" را هدف قرار داد که ظاهراً توسط یک تبعه لبنانی-ونزوئلایی که در میان بازداشت شدگان است رهبری می‌شد. گروه‌های ناظر بر جرائم سازمان‌یافته می‌گویند که در پی بالا رفتن امنیت و نظارت بر بنادری مانند روتردام در هلند، ترکیه در حال تبدیل شدن به مرکز ترانزیت کوکائین از آمریکای جنوبی به اروپا است.

سازمان ابتکار جهانی علیه جرایم سازمان‌یافته فراملی(مستقر در ژنو) اکتبر سال گذشته در گزارشی اعلام کرد که افزایش ۴‬۴‬ درصدی کشفیات کوکائین در ترکیه بین سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲، در داده‌های مربوط به مصرف داخلی این کشور منعکس نشده و"این نشان می‌دهد که ترکیه احتمالاً به عنوان یک گذرگاه مواد مخدر عمل می‌کند. "

بزرگترین محموله کوکایین کشف شده در تاریخ ترکیه، به سال ۲۰۲۱ برمی‌گردد زمانی که پلیس این کشور ۱,۱ تن کوکائین پنهان شده در جعبه‌های موز ارسالی از اکوادور را در بندر مرسین توقیف کرد. رادیو فرانسه

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها