رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 631900

فقط «لوفت‌هانزا» پرواز ایران را لغو کرده‌ است

ساعت 24 -مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی حضرت امام با بیان اینکه هیچ شرکت هواپیمایی خارجی به غیر از لوفت‌هانزا پرواز خود به ایران را لغو نکرده‌ است، گفت: به محض اعلام شدن رفع محدودیت‌های پروازی و باز شدن آسمان کشور، فرودگاه امام عملیاتی می‌شود. اگر نوتام تمدید نشود فرودگاه امام ظرفیت انجام برای هر تعداد پرواز را دارد.

سعید چلندری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره آخرین وضعیت پروازهای فرودگاه امام اظهار داشت: طبق نوتام اعلام شده تمام پروازهای فرودگاه حضرت امام تا ساعت 6 صبح فردا 27 فروردین ماه لغو شده‌است.

وی ادامه داد: اگر قرار باشد لغو پروازها تا ظهر فردا تمدید شود، حتما اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی حضرت امام با بیان اینکه این فرودگاه آمادگی انجام عملیات پروازهای فوق‌العاده پس از لغو محدودیت‌های پروازی را دارد، گفت: احتمالا پس از لغو محدودیت‌ها، تقاضا برای پروازهای فوق‌العاده افزایش یابد که فرودگاه امام آمادگی انجام این پروازها را دارد.

چلندری تاکید کرد: به محض اعلام شدن رفع محدودیت‌های پروازی و باز شدن آسمان کشور، فرودگاه امام عملیاتی می‌شود. اگر نوتام تمدید نشود فرودگاه امام ظرفیت انجام برای هر تعداد پرواز را دارد.

وی با تاکید بر اینکه هیچ شرکت هواپیمایی خارجی به غیر از لوفت‌هانزا پرواز خود به ایران را لغو نکرده‌ است، گفت: پروازهای لوفت‌هانزا به ایران تا پنجشنبه هفته جاری لغو شده و به غیر از این شرکت، هیچ ایرلاین دیگری پرواز خود به ایران را لغو نکرده است و با باز شدن فضای پروازی کشور، فعالیت شرکت‌های هواپیمایی به روال سابق برمی‌گردد.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی حضرت امام با بیان اینکه برخی از ایرلاین‌های خارجی رفتار اغراق آمیز درباره آسمان ایران داشتند و با اهداف دیگر فضا را گل‌آلود کردند، اظهار داشت: به غیر از لوفت هانزا هیچ شرکتی به طور رسمی لغو پروازهای خود را اعلام نکرده و برخی از شرکت‌های هواپیمای خارجی هم در این باره اظهاراتی داشتند که اساسا پروازی به ایران نداشتند.

وی ادامه داد: بین 58 تا 68 مسیر پروازی با توجه به فصول مختلف سال پرواز داریم، برای مثال در برخی از مسیرها هر چند پرواز داریم اما در این فصل و تاریخ از سال پروازی در این مسیر برقرار نمی‌شود که میانگین مسیر پروازی به 60 نقطه پروازی می‌رسد و در این 60 مسیر تنها لوفت‌هانزا با نامه رسمی اعلام کرد که 4 پرواز خود را به ایران لغو می‌کند که آن هم مسبوق به سابقه بوده‌ است.

چلندری با اشاره به مدیریت شبکه پروازی در شب گذشته، گفت: شب گذشته با توجه به شرایط کشور، چند پرواز خارجی لغو شد که خوشبختانه تمام مسافران این پروازها با درک شرایط بدون هیچ گونه اعتراضی یا فرودگاه را ترک کردند و یا تا ساعاتی در فرودگاه منتظر ماندند که البته تمام مدیران ترمینال‌ها حضور داشتند و به سوالات مسافران و درخواست آن‌ها پاسخ دادند.

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها