رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 631902

آنکارا: پیام‌ها بین ایران و آمریکا را منتقل کردیم

ساعت 24 - در بیانیه وزارت خارجه ترکیه ‌آمده است: پیش از پاسخ نظامی ایران، در تماس با مقامات ایران و آمریکا طرفین را به اعتدال دعوت کرده بودیم. طرفها انتظارات و پیام‌های متقابل خود را از طریق ما منتقل کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، وزارت خارجه ترکیه در بیانیه‌ای با اشاره به پاسخ پهپادی و موشکی ایران به رژیم صهیونیستی نوشت: مدت طولانی است که به مخاطبانمان این هشدار را یادآوری می‌کنیم که جنگ اسرائیل در غزه ریسک گسترش و تشدید را دارد. حمله اسرائیل به سفارت ایران در سوریه که با حقوق بین الملل در تضاد است، نشان داد که نگرانی ما به جا بوده است. پاسخ ایران به این حمله و تعقیب تحولات آن نشان می‌دهد که رویدادها به شکلی سریع می‌تواند به جنگ منطقه‌ای تبدیل شود.

در این بیانیه همچنین ‌آمده است: پیش از این واقعه، در تماس با مقامات ایران و آمریکا طرفین را به اعتدال دعوت کرده بودیم. طرفها انتظارات و پیام‌های متقابل خود را از طریق ما منتقل کردند. تلاش‌های لازم انجام شد تا پاسخ ها متناسب باشد.

امروز نیز با مقامات ایرانی و کشورهای غربی تاثیر گذار بر اسرائیل، پیامهایی که به پایان این تنش ختم می‌شود منتقل می‌کنیم. به تلاش‌هایمان برای جلوگیری از روندی که به ثبات ماندگار منطقه ما آسیب می زند و باعث درگیری‌های بزرگتر در سطح جهانی می‌شود، ادامه خواهیم داد. از همان دقایق ابتدایی تحولات با نهادهای مربوطه مان، موضوع را از باب تهدیدات امنیتی کشور بررسی و تعقیب کرده و رئیس جمهور را در جریان قرار داده ایم.

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها