رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 633881

توضیحات زاکانی درخصوص محرمانگی قرارداد خرید اتوبوس از چینی‌ها

ساعت 24- شهردار تهران درباره محرمانگی قرارداد خرید اتوبوس‌های چینی گفت: محرمانگی آن به معنای مشخص از طرف خارجی است و در دولت هم اعلام شد که به دلیل آسیب نرسیدن به موضوعات باید از طرف دستگاه‌های مسئول رسیدگی شود؛ لذا تمامی دستگاه‌های مسئول هم از قرارداد خبر دارند و هم در متن آن هستند. محصول این قرارداد بسیار ارزان تر از محصول داخلی است.

علیرضا زاکانی در پایان جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز عملیات عمرانی خط ۹ مترو تهران آغاز می‌شود؛ این خط از چیتگر شروع می‌شود و تا دولت‌آباد ادامه دارد. این خط مترو از شمال تا جنوب است و نقاط مختلف شهر تهران را به هم متصل می‌کند. عملیات اجرایی دو خط ۸ و ۱۰ مترو نیز قبل از عید نوروز شروع شده است و خط چهارم را هم در هفته‌های آینده آغاز خواهیم کرد.

شهردار تهران افزود:  هر کیلومتر خط مترو حدود ۳ هزار میلیارد تومان هزینه دارد،خط ۹ که در حدود ۴۰ کیلومتر است، عددی بالغ بر ۱۲۰ همت را به خود اختصاص می‌دهد. عملیات‌ خط مترو در مدت حدود ۴ تا ۵ سال کامل می‌شود اما هر قطعه‌ای که تکمیل و متصل شود، به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی درباره قرارداد با شرکت چینی برای واردات اتوبوس بیان کرد: این یک شرکت ساختمانی است و هیچ ارتباطی به خرید خودرو ندارد. فردی که آن حرف‌ها را زده بود، حرف‌هایش نادرست و غیرکارشناسی است به عنوان مثال خط ۱، ۲ و ۳ توسط شرکت نظامی چینی تامین مالی شده است.

زاکانی در خصوص محرمانگی قرارداد خرید اتوبوس‌های چینی گفت: محرمانگی آن به معنای مشخص از طرف خارجی است و در دولت هم اعلام شد که به دلیل آسیب نرسیدن به موضوعات باید از طرف دستگاه‌های مسئول رسیدگی شود؛ لذا تمامی دستگاه‌های مسئول هم از قرارداد خبر دارند و هم در متن آن هستند. محصول این قرارداد بسیار ارزان تر از محصول داخلی است.

ایلنا 

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها