رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 633989

اقدام غیرقانونی تامین اجتماعی برای بازرسی دفاتر شرکت‌ها

ساعت 24 - نایب رییس کمیسیون کار و تامین اجتماعی اتاق بازرگانی اظهار داشت: این شکل از بررسی دفاتر قانونی که از سوی تامین اجتماعی انجام می‌شود از نظر ما قانونی نیست، اما تامین اجتماعی در حال وصول درآمد از این موارد نامتعارف است.

احمد اثنی عشری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره اقدام تامین اجتماعی برای بازرسی دفاتر قانونی برای اخذ حق بیمه‌های نامتعارف از کارفرما و شرکت‌ها اظهار داشت: حق بیمه تنها مشمول مزد و تبعات مزدی مانند حق فنی، حق سرپرستی، فوق‌العاده شغل، سنوات و یکسری دیگر از مزایا مانند حق مسکن می‌شود که البته حق اولاد و ماموریت معاف از بیمه است. اما با توجه به اینکه تامین اجتماعی با بحران مالی مواجه شده به هر دری می‌زند تا بتواند، مبلغی را از کارفرمایان وصول کند.

وی تاکید کرد: این شکل از بررسی دفاتر قانونی که از سوی تامین اجتماعی انجام می‌شود از نظر ما قانونی نیست، اما تامین اجتماعی در حال وصول درآمد از این موارد نامتعارف است.

نایب رییس کمیسیون مالیات کار و تامین اجتماعی اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: نمایندگان اتاق بازرگانی در هیات حضور دارند و حداکثر تلاش خود را می‌کنند در مقابل این موضوع مقاومت کنند اما بخشنامه‌هایی که سازمان تامین اجتماعی صادر کرده متاسفانه این موارد را پوشش می‌دهد و ما هم در کمیسیون به دنبال این هستیم که این روند را اصلاح کنیم و چند مورد شکایت هم در این باره انجام شده است. هرچند از سوی سازمان تامین اجتماعی در این باره قول‌های مساعد داده شده اما تا کنون نتیجه‌ای نداشته‌است.

اثنی عشری درباره اعتراضات کارفرمایان به این اقدام تامین اجتماعی گفت: اعتراض به بخشنامه‌های تامین اجتماعی و شکایت درباره حسابرسی‌های انجام شده در هیات‌های تشخیص و تجدید نظر مورد بررسی قرار می‌گیرد و تا حداکثر امکان هیات این اعتراضات را وارد می‌داند.

اثنی عشری درباره روند شکایت کارفرمایان به این اقدامات تامین اجتماعی اظهار داشت: قاعدتا کارفرما درباره بازرسی دفاتر قانونی و اعلام به بدهی از سوی تامین اجتماعی حق اعتراض دارد و می‌تواند این اعتراض را به هیات تشخیص ارائه دهد و اگر مخالفتی با رای داشت می‌تواند مجددا اعتراض خود را به هیات تجدید نظر اعلام و باز هم اگر رای را مطلوب ندید در نهایت می‌تواند به دیوان شکایت کند.

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها