رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 633998

وزارت خارجه باکو اعلام کرد

محل جدید سفارت جمهوری آذربایجان در ایران مشخص شد

ساعت 24- وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان اعلام کرد که سفارت این کشور در تهران به مکانی جدید منتفل شده و پس از تکمیل به زودی فعالیت دیپلماتیک سفارت از سر گرفته خواهد شد.

 آیخان حاجی‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان با اعلام این خبر گفت: در چارچوب تماس‌ها و مذاکرات مقامات و نهادهای ذیربط دو کشور، انتظارات کشورمان به طرف مقابل منتقل شد و کارهای مربوطه با طرف ایرانی برای انتقال سفارتمان به یک مکان جدید که امن‌تر است و تمام شرایط لازم برای سفارت را برآورده می‌کند، انجام شد.

به گزارش آپا، این مقام وزارت خارجه جمهوری آذربایجان همچنین بیان کرد: در نتیجه کارهای انجام شده مکان جدید سفارت مشخص شده است و در حال حاضر اقدامات مناسبی برای ایجاد شرایط لازم برای سفارت در محل و ساختمان مذکور در حال انجام است و پس از اتمام کارهای مذکور، قرار است فعالیت سفارت در محل جدید از سر گرفته شود.

حمله به سفارت جمهوری آذربایجان در ایران صبح روز هفتم دی‌ماه سال ۱۴۰۱ توسط یک فرد مسلح با انگیزه‌های شخصی صورت گرفت که در نتیجه این حادثه رئیس سرویس امنیتی سفارت کشته و دو نفر مجروح شدند. پس از آن وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان، نمایندگی دیپلماتیک این کشور در تهران را تعطیل و فعالیت خود را به حالت تعلیق درآورد.

وزیر امورخارجه جمهوری آذربایجان پیش از این گفته بود که ازسرگیری فعالیت سفارت این کشور در تهران به تکمیل روند تحقیقات و تصمیم‌گیری نهایی درباره ماجرای حمله به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران و تامین امنیت سفارتخانه بستگی دارد.

ایسنا

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها