رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 634097

علت تاخیر در امتحانات نهایی

برگزاری امتحانات نهایی دانش‌آموزان به دلیل‌ اشکالات در سامانه آموزش و پرورش به تاخیرافتاد.

مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت وزارت آموزش و پرورش از تغییر زمان اجرای آزمون روز اول پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم خبر داد. بخوانید. ..

در این اطلاعیه آمده است:

«آموزش و پرورش همواره در پی ارتقای نظام آموزشی کشور است. در همین راستا، اجرای مصوبه تاثیر قطعی سوابق تحصیلی دانش‌آموزان را همسو با تقویت کیفیت آموزش و بازگرداندن مرجعیت به کتاب درسی، معلم و مدرسه و ایجاد شرایط نسبتاً برابر برای راهیابی دانش‌آموزان مستعد به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور می‌داند. برای تحقق این امر و اجرای مطلوب امتحانات نهایی، از ابتدای سال جاری برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفت، اما فرآیند دریافت کارت ورود به جلسه در سامانه با مشکل روبرو شد. ضمن پوزش از یکایک دانش‌آموزان و اولیاء گرامی آن‌ها و در پاسخ به درخواست مدیران اجرایی حوزه‌های امتحانیِ در سراسر کشور، با هدف تمرکز و ایجاد آرامش و جلوگیری از تضییع حقوق دانش‌آموزان عزیز، زمان آزمون اول پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم از ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت به شرح جدول زیر تغییر می‌کند:

درس دین و زندگی پایه دهم ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه ۲۹ خرداد

درس دین و زندگی پایه یازدهم ساعت ۷ صبح روز پنج‌شنبه ۳۱ خرداد

درس دین و زندگی پایه دوازدهم ساعت ۷ صبح روز یکشنبه ۲۷ خرداد

بدیهی است زمان و ساعت همه امتحانات دیگر، مطابقِ تقویم اعلامیِ قبلی خواهد بود. »

مختل شدن پرتال وزارت آموزش و پرورش موضوع تازه‌ای نیست، از اواخر سال ۱۴۰۱ این وزارت‌خانه تصمیم به متمرکز شدن فرآیند‌های آموزشی رفته و سعی کرده تمام خدمات آموزشی در یک سایت واحد ارائه شود. به نظر می‌رسد همزمان شدن دریافت کارت ورود به جلسه دانش‌آموزان و آزمون استخدامی معلمان، متقاضیان ورود به سایت را بالا برده و این سایت را با اختلال مواجه کرده است و مشخص نیست این اختلال‌ها چه زمانی رفع می‌شود.

تسنیم 

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها