رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 634120

فروش اینترنتی دارو و افزایش قاچاق

ساعت 24 - نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از فروش اینترنتی دارو، گفت: علاوه بر مشکلات قاچاق و قیمت دارو که با آن مواجه هستیم، کاهش کیفیت دارو هم از جمله دیگر مشکلات فروش اینترنتی دارو است که به حوزه سلامت آسیب جدی خواهد زد.

علی‌اصغر باقرزاده در گفت و گو با خبرنگار شفقنا در رابطه با وضعیت دارویی کشور، اظهار داشت: همه ما از کمبود دارو و افزایش بی‌رویه قیمت اقلام دارویی مطلع هستیم که باعث به وجود آمدن افزایش هزینه‌های درمانی برنامه مردم خصوصا کسانی که بیماری‌های خاص دارند شده است.

وی حذف ارز دارو را یکی از دلایل به وجود آمدن شرایط فعلی برای حوزه دارویی کشور دانست و عنوان کرد: زمانی که ۱۲۰ همت برای ارز دارو نیاز بود اما فقط ۶۰ همت در نظر گرفته شد که تخصیص همین میزان هم با مشکل مواجه است و متاسفانه نیازهای ارزی در حوزه دارو و تجهیزات تامین نمی‌شود.

باقرزاده نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ادامه این مصاحبه در خصوص فروش اینترنتی دارو، گفت: من از همان ابتدا در خصوص فروش اینترنتی دارو مخالف بودم چراکه معتقدم وقتی کسانی وارد کاری می‌شوند که نسبت به آن تخصص ندارند، باعث بروز مشکلات جدی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این کار نه تنها باعث افزایش قیمت دارو شده، بلکه باعث قاچاق دارو و همچنین اشتباه در فروش دارو و در نهایت باعث افزایش عوارض دارویی هم می‌شود.

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها