رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 634127

مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی خبر داد

گاز مشترکان در فاروج ۵ روز قطع خواهد شد

ساعت 24- مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی از برنامه‌ریزی برای اجرای عملیات ارتقای ضخامت خط گاز سرخس - نکا در محدوده شهرستان فاروج و روستاهای آن خبر داد.

سید محمود هاشمی امروز (۲۹ اردیبهشت ماه) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این خط از سال ۱۳۵۱ آغاز به کار کرد و از خانگیران به سرخس می‌رسد. با پیگیری‌های انجام‌شده، مجوز ارتقای کلاس ۱۷۰۰ متر از خط لوله انتقال گاز از کلاس A به کلاس D در محدوده شهرستان فاروج گرفته شده و عملیات اجرایی آن از پایان این هفته آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه عملیات ارتقای کلاس خط انتقال گاز از سوم خردادماه آغاز می‌شود، گفت: به‌دنبال این عملیات، گاز مشترکان در شهرستان فاروج به مدت پنج روز قطع خواهد بود و از مردم تقاضا داریم همکاری‌های لازم را با شرکت گاز داشته باشند.

هاشمی ادامه داد: این عملیات سبب می‌شود حریم خط انتقال از ۲۰۰ متر در هر طرف ۱۸۵ متر کاهش و به ۱۵ متر از هر طرف برسد.

وی تاکید کرد: حریم فعلی اجازه هرگونه مستحدثات در ۲۰۰ متر از هر طرف را نمی دهد، اما با این تغییر در خط لوله، ۶۴ هکتار از اراضی برای ساخت و ساز بویژه جهش تولید مسکن آزاد می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی اظهار کرد: با این عملیات، گاز حدود ۶۲ روستا و ۱۲ هزار مشترک در فاروج قطع خواهد شد.

وی با بیان اینکه شیر قطع گاز در هر ۲۵ کیلومتر وجود دارد، افزود: هنگام جابه‌جایی لوله‌ها، امکان نشتی در دو طرف خط لوله وجود دارد که در این صورت، ممکن است قطعی گاز به شهرستان‌های شیروان و قوچان نیز برسد که سناریوهای آن دیده شده است.

ایسنا 

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها