رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 634155

با تولید سلاحی جدید؛

انگلیس با امواج الکترومغناطیس پهپادها را نابود می‌کند

ساعت 24- انگلیس برای تقویت قابلیت‌های دفاعی خود مشغول توسعه یک سلاح جدید انرژی هدایت شده (DEW) است. این اسلحه با تابش امواج الکترومغناطیس هواپیما و پهپادها را منفجر می‌کند.

 هر شلیک این اسلحه 13 سنت هزینه دارد که بسیار ارزان تر از موشک‌های چند میلیون دلاری است و به همین دلیل قرار است جایگزین آن‌ها شود.

جنگ افزار انرژی هدایت شده یا DEW به سامانه‌ای گفته می‌شود که بدون به کارگیری پرتابه، انرژی را به سمت هدف می‌تاباند تا اثر موردنظر را اعمال کند.

به طور دقیق تر اسلحه انرژی هدایت شده فرکانس رادیوی(RFDEW) بخشی از سیاست دولت انگلیس برای واکنش به تغییر وضعیت ژئوپلتیکی است که سبب شده بودجه دفاعی کشور تا 2030 میلادی به 2.5 درصد GDP این کشور برسد. این تغییر سیاست شامل راه‌اندازی سریع لیزرها و دیگر تسلیحات انرژی هدایت شده است.

درهر حالRFDEW یک اسلحه انرژی خودکفا است که به وسیله فرد فعال می‌شود و می‌تواند تهدیدهای چندگانه راتاطیف یک کیلومتر شناسایی و ردیابی کند. همچنین می‌توان اسلحه مذکور را روی هرچیزی از کشتی جنگی گرفته تا یک کامیون باری قرار دارد. هدف اصلی توسعه این جنگ افزار پهپادها یا هواپیماهای برقی هستند تا با تابش اشعه‌های الکترومغناطیسی آن‌ها را منفجر کند.

RFDEWبه عنوان بخشی از پروژه Ealing توسعه یافته و قرار است در سپتامبر آزمایش شود. نتایج این آزمایش برای ارزیابی سیستم تعیین ارتقاهای احتمالی به کار می‌رود.

مهر به نقل از نیو آطلس 

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها