رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 634309

حذف سیاست‌های تشویقی به کاهش ۲۰درصدی تولید می‌انجامد

ساعت 24 - به گفته رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران تداوم حذف سیاست‌های تشویقی تولید به افت قطعی ۲۰ درصدی تولید در پایان سال می‌انجامد.

علیرضا کلاهی صمدی، رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران به خبرنگار ایلنا گفت: سیاست‌های بانکی به شدت انقباضی شده در حالی که تقاضا برای پول در کشور بالاست و نرخ بهره موثر به ۳۸ درصد رسیده و حتی با همین نرخ هم تامین منابع برای شرکت‌های دشوار شده است.

وی در پاسخ به اینکه آیا از این پس تولید باید با اتکا به درآمدهای خود پیش رود، گفت: مگر واحدهای تولیدی چقدر از سرمایه در گردش موردنیاز خود را می‌توانند تامین کنند آن هم در شرایط تورمی امروز که قیمت‌ نهاده‌های تولید روزبه‌روز در حال افزایش است.

کلاهی صمدی تصریح کرد: علاوه سیاست‌های انقباضی بانک‌ها سیاست‌های تشویقی دیگر مانند فروش اعتباری مواد اولیه کلیدی صنایع نیز نقدی شده و یا دست‌کم به دلیل ضعف نظارت در زنجیره‌های بورس کالا و غیر از آن، کسانی که از امتیاز خرید اعتباری برخوردار هستند این امتیاز را به پایین‌دست خود منتقل نمی‌کنند؛ بنابراین جز شرکت‌های خصولتی بزرگ سایر واحدها تولید را در کشمکش با کمبود نقدینگی پیش خواهند برد.

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: تداوم این رویه به کاهش قطعی دست‌کم ۲۰ درصدی تولید تا پایان سال می‌انجامد.

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها