رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 634310

فعالیت ۵۰۰ متخصص طب ایرانی در کشور

ساعت 24 - مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، از فعالیت ۵۰۰ متخصص طب ایرانی در کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نفیسه حسینی یکتا گفت: با توجه به اسناد بالادستی و نگاه بین المللی به طب ایرانی، موظف هستیم در این حوزه تصمیم گیری و سیاستگذاری درست داشته باشیم.

وی افزود: در حال حاضر ۹ دانشکده طب ایرانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به تربیت متخصص طب ایرانی مشغول هستند.

حسینی یکتا با اعلام این مطلب که حدود ۵۰۰ متخصص طب ایرانی در سطح کشور مشغول خدمت هستند، گفت: بالغ بر ۱۰۰۰ پزشک عمومی دوره‌های مورد تایید وزارت بهداشت در حوزه طب ایرانی را پشت سر گذاشته‌اند و مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: برنامه ریزی برای آموزش نیروهای متخصص مورد تایید وزارت بهداشت برای ارائه خدمات در سطوح و تنوع مختلف، همواره در دستور کار دفتر طب ایرانی و مکمل بوده است.

حسینی یکتا گفت: دوره‌های مختلف مهارتی در رشته‌های مختلف پیشنهاد شده و به اجرا در آمده است. ما در صدد رد و یا تایید دوره‌های مختلف برگزار شده در سطح کشور نیستیم اما نیاز به همسان سازی و ایجاد دوره‌های جامع برای آموزش نیروهای مورد تایید وزارت بهداشت و معرفی آن‌ها به مراکز درمانی و معاونت بهداشت وزارت بهداشت همواره وجود داشته است.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت افزود: یکی از سیاست‌های مهم دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت که برنامه ریزی در آن عرصه را با جدیت پیگیری می‌کنیم، بحث توسعه گردشگری سلامت طب ایرانی و جذب توریست در این حوزه است.

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها