رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 634382

غیبت دوباره نکونام و الهامی در نشست خبری؛ بی‌احترامی به اصحاب رسانه ادامه دارد

ساعت 24- نشست خبری دیدار نساجی و استقلال درحالی برگزار خواهد شد که هیچکدام از سرمربیان دو تیم در نشست خبری نیستند.

با اعلام هیات فوتبال استان مازندران، فقط زمان و مکان نشست خبری سرمربی تیم نساجی مازندران مشخص شد و خبری از سرمربی استقلال نیست.

درحالی که بر خلاف دوره‌های قبلی استقلالی‌ها که همیشه در بابلسر اردو میزدند، اینبار در ساری و در هتل بادله ساری مستقر شدند و برعکس، نساجی‌ای که همیشه در سالاردره ساری حضور داشته اینبار به بابلسر رفته و آنجا اردوی پیش از بازی را برپا کرده است.

اما، اعلام شده که، نشست خبری پیش از بازی سرمربی تیم نساجی مازندران از ساعت ۱۹:۰۰ روز پنجشنبه مورخ سوم خرداد ماه آغاز خواهد شد. این درحالی است که سرمربی نساجی در نشست خبری حاضر نخواهد شد و مطابق چند هفته اخیر، صداقت بعنوان کمک مربی الهامی در نشست خبری حاضر خواهد شد.

نکته جالب و عجیب این نشست خبری این است که، نشست سرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران پیش از دیدار با استقلال تهران در چهارچوب هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال ایران از ساعت ۱۹:۰۰ در سالن کنفرانس «هتل برج ساعت» بابلسر برگزار می‌شود و با اعلام اکبری مدیر رسانه‌ای تیم استقلال تهران، باتوجه به ساعت پرواز و مسافت هتل این تیم تا مکان نشست خبری و همچنین برگزاری جلسه فنی، جواد نکونام سرمربی تیم استقلال قادر به شرکت در نشست خبری پیش از بازی نخواهد بود.

جمله‌ای تکراری در نشست خبری‌های قبل بازی‌ای که در مازندران انجام می‌شود است و سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال هم تمایلی به جریمه مربیان ندارند.

بی‌احترامی‌های تکراری به جایگاه خبرنگاران و اصحاب رسانه، یک موضوع تکراری است که در سازمان لیگ فوتبال توجهی به آن نمی‌شود.

اما موضوع قابل بحث، جابجایی‌های نشست خبری قبل بازی است. هرچند مربیان تیم میهمان هیچ ارزشی برای خبرنگاران و نشست‌های خبری قبل بازی قائل نیستند، اما انتخاب مکان نشست خبری از سوالات قابل بحث در سال‌های اخیر در استان مازندران بوده است.

اینکه هیات فوتبال که همیشه حامی رسانه‌ها بوده و اینجا بعنوان میزبان برگزاری نشست‌های خبری قبل بازی، هرگونه حمایت لازم را از تیم میزبان صورت میدهد جای تقدیر دارد، اما جایگاه خبرنگاران چه زمانی حفظ خواهد شد!؟

نکته مهم در نشست‌های خبری قبل بازی، این است که سالن کنفرانس استادیوم شهید وطنی قائمشهر شاید بهترین مکان برای برگزاری نشست خبری قبل از بازی باشد اما در این سال‌ها شاهد هستیم که مسافت‌های طولانی برای برپایی نشست‌های خبری قبل از بازی انتخاب می‌گردد که جای تعجب دارد.

سالن کنفرانس هتل سالارده ساری شاید خطرناک‌ترین مسیر برای خبرنگار باشد که باید در مسیری جنگلی و ییلاقی، یک خبرنگار خودش را انتهای محدوده شهری ساری برساند تا بخواهد به نشست خبری برسد. یعنی خبرنگار قائمشهری باید حداقل با در نظر گرفتن ترافیک حدود یک ساعت و نیم را در نظر بگیرد تا به مکان نشست خبری برسد. تازه باید ساعت برگشت را هم در نظر بگیرد.

اما حالا انتخاب محل نشست خبری در بابلسر یک معضل دیگر است. یک خبرنگار قائمشهری و یا ساروی برای رسیدن به محل نشست خبری باید از چند شهر بگذرد تازه اگر خودرو شخصی داشته باشد تا به محل نشست خبری برسد که واقعا این موضوع عقلانی نیست.

اینکه نشست‌های خبری باید بیخ گوش باشگاه نساجی باشد اصلا درست نیست! در نشست‌های خبری باید اولویت خبرنگاران و رسانه‌ها باشند، نه اینکه مکان‌های نشست خبری را صرفا نزدیک باشگاه نساجی بگیرند.

باشگاه‌های میزبان و میهمان وظیفه دارند که تابع اعلام نظر هیات فوتبال استان مازندران باشند و هر مکانی که از سوی هیات فوتبال اعلام شد را بپذیرند نه اینکه مکان نشست خبری از سوی تیم‌ها مشخص گردد.

در صورت انتخابی دوباره محل نشست خبری در راهی دور، یک راه‌حل دیگر وجود دارد که هیات فوتبال استان مازندران و باشگاه نساجی وسایل ایاب و زهاب برای رسانه‌ها در نظر بگیرند تا از خطرات احتمالی پیشگیری کنند.

هرچند نشست‌های خبری قبل از بازی با اوج بی‌احترامی سرمربیان و باشگاه‌ها همراه است. تاکنون کمتر از انگشتان یک دست هم سرمربیان تیم‌های میهمان در نشست‌های خبری استان مازندران حاضر نشدند و سرمربی نساجی هم شرایط حضور در نشست خبری را ندارد تا عملا نشست‌های خبری بی‌فایده‌ای را در استان مازندران شاهد باشیم.

البته این موضوع بهانه‌ای شد تا اشاره کنیم به جایگاه بسیار اسفناک خبرنگاران در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر که جای همه آنجا هست بجز خبرنگاران! همه آنجا سرپا حضور دارند و دیدی برای خبرنگاران وجود ندارد.

فقط خدا کند تلویزیون جایگاه خبرنگاران در بازی نساجی استقلال برفک نزند تا بتوانیم بازی را از تلویزیون ببینیم!

دیدار نساجی مازندران و استقلال تهران روز جمعه ساعت ۱۹:۴۵ در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر برگزار خواهد شد. فارس 

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها