رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 634575

عرشی تاکید کرد؛

کنترل بیماری ها در مناطق مرزی تعطیل بردار نیست

ساعت 24-رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در بازدید از مراکز بهداشتی و بررسی وضعیت بیماری‌های واگیر در ایرانشهر، گفت: مراقبت‌های مرزی تعطیل بردار نیست.

 شهنام عرشی، با تاکید بر لزوم برنامه‌های افزایش مراقبت و پایش‌های مبادی مرزی، افزود: وزارت بهداشت حتی زمانی که موارد بیماری‌ها بسیار پایین است نیز پایش‌های مرزی خود را کاهش نخواهد داد.

وی، هدف از بازدیدها را پایش، ارزشیابی و برنامه‌ریزی جهت ارتقای کمی و کیفی خدمات تشخیصی دانست و گفت: ارتقای خدمات تشخیصی یکی از محورهای اصلی برنامه کنترل اچ‌آی‌وی و مالاریا است و منجر به تشخیص به‌هنگام بیماری می‌شود.

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، با بیان اینکه در صورتی که فردی با علائم بیماری به مبادی مرزی کشور برسد، باید به عنوان مراقبت سندرومیک از او نمونه گرفته شود، تصریح کرد: به طور کلی مراقبت‌ها در هیچ زمانی نباید متوقف شود اما بسته به موقعیت بیماری با شدت و ضعف‌هایی ممکن است روبرو شود.

عرشی در سفر به ایرانشهر از مرکز شماره پنج شهری و آزمایشگاه مرجع ایرانشهر، مرکز خدمات جامع سلامت و واحدهای بیماری‌ها و واکسیناسیون تحت پوشش معاونت بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی این شهرستان بازدید به عمل آورد و از نزدیک امکانات و روند ارائه خدمات مشاوره، انجام تست اچ‌آی‌وی، برنامه‌های آموزشی به مراجعان، ارائه خدمات به گروه هدف، تجزیه و تحلیل شاخص‌های مرتبط، برنامه‌های سلامت زنان و همچنین نحوه مداخله جهت حفظ سلامت و تندرستی خدمت گیرندگان را مورد بررسی قرار داد. مهر 

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها