رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 634654

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صمت عنوان کرد

وجود مشوق‌ها موجب استقبال از خودروهای برقی شد/ برقی‌ها ارزان‌تر از بنزینی‌

ساعت 24- با توجه به استقبال خوب صورت گرفته از طرح فروش خودروهای برقی وارداتی، مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صنعت، معدن و تجارت، مشوق‌های در نظر گرفته شده توسط وزارت صمت برای عرضه‌ این خودروها، نظیر برداشته شدن محدودیت‌های ثبت‌نام، تعرفه صفر و... و البته قیمت پایین‌تر نسبت به خودروهای بنزینی را دلیل استقبال از خرید خودروهای برقی عنوان کرد.

اولین طرح فروش یکپارچه‌ خودروهای برقی از طریق سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی، هفته گذشته در حالی اجرایی شد که استقبال از آن بسیار خوب بود؛ به گونه‌ای که بالغ بر ۲۵ هزار نفر برای تنها سه مدل خودرو ثبت درخواست کرده و بیش از ۱۴۰ هزار نفر در مجموع ثبت‌نام کردند.  

حسن کریمی سنجری- مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صنعت، معدن و تجارت- در گفت‌وگویی ویدئویی، در این رابطه اظهار کرد: خودروهای برقی از منظر شورای رقابت تحت عنوان خودروهای رقابتی معرفی شدند، بنابراین تمام محدودیت‌های فروش خودروهای بنزینی در مورد خودروهای برقی برداشته شد.

وی افزود: استقبال خوبی هم که از خرید این خودروها صورت گرفت، به دلیل مشوق‌هایی است که وزارت صمت برای عرضه‌ خودروهای برقی قائل شده است؛ از جمله اینکه تعرفه این خودروها به شدت پایین آمده و صفر درصد است؛ بنابراین قیمت این خودروهای برقی در مقایسه با قیمت خودروهای مشابه بنزینی، پایین‌تر است. ضمن اینکه، قیمت‌گذاری این خودروها، توسط  سازمان حمایت و بر اساس شیوه‌ای که این سازمان تعریف کرده و بر اساس جدوال هزینه‌هایی که شرکت‌های عرضه‌کننده برای خرید و تامین خودروها تا مقصد، متحمل می‌شوند، قیمت محاسبه و مشخص می‌شود.

ایسنا 

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها