رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 635444

کیفیت هوای تهران امروز چگونه است؟

ساعت 24-کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول است.

کیفیت لحظه‌ای هوای پایتخت امروز/ دوشنبه/ ۲۱ خرداد در وضعیت قابل قبول یا همان سالم قرار گرفته و تنها یک منطقه در وضعیت قرمز است.

ایرنا در خبری نوشت: بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران صبح امروز با شاخص لحظه‌ای ۷۸ در شرایط قابل قبول قرار دارد همچنین این شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۸۷ و در وضعیت قابل قبول بود.

بر اساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران تنها ایستگاه پارک شکوفه (منطقه ۱۴) در وضعیت قرمز (ناسالم برای همه گروه‌ها) و بقیه ایستگاه‌ها در وضعیت سالم قرار دارند.

تهران از ابتدای سال پنج روز هوای پاک، ۷۲ روز هوای قابل قبول و پنج روز هوای ناسالم برای گروه‌های سنی حساس داشته است.

در سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در پرونده شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

ایرنا 

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها