رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 635445

ژاپن برخی از پناهجویان را اخراج می‌کند

ساعت 24-ژاپن در پی اجرای قوانین جدید مهاجرتی آن دسته از پناهجویانی که درخواست پناهندگی آن‌ها چندین‌بار رد شده است را از این کشور اخراج می‌کند.

 خبرگزاری کیودو، قوانین جدید مهاجرتی تحت عنوان «قانون کنترل مهاجرتی و تشخیص پناهجویی» از امروز دوشنبه اجرا و بر اساس آن شمار درخواست اتباع خارجی برای پناهندگی در ژاپن محدود می‌شود.

بر این اساس، آن دسته از پناهجویانی که تاکنون بیش از سه بار درخواست پناهندگی به ژاپن داده‌اند، در صورتی که قادر به اثبات مورد درخواست پناهندگی خود نباشند، در خطر اخراج از این کشور قرار گرفته‌اند.

ژاپن تا پیش از این قادر نبود کسانی را که وضعیت پناهندگی آن‌ها در جریان است، اخراج کند اما اینک شرایط برای آن دسته از افرادی که با ارایه درخواست‌های مکرر پناهندگی، تلاش داشتند در این کشور بمانند، از میان رفته است.

بر اساس این گزارش، تغییر در قوانین پناهندگی در ژاپن با واکنش مخالفان مواجه شده است و آن‌ها تاکید دارند که بازگرداندن افراد پناهجو می‌تواند آن‌ها را با خطر محاکمه در موطنشان مواجه کند.

در مجموع ۱۳ هزار و ۸۲۳ نفر در سال ۲۰۲۳ از ژاپن درخواست پناهندگی کرده‌اند. این آمار از سال ۲۰۲۲ میلادی و به دنبال برداشته شدن محدودیت‌های کرونا، به شدت افزایش یافت.

با این وجود ژاپن پائین ترین میزان پذیرش پناهجویان را در میان کشورهای توسعه یافته جهان دارد و کشورهای اروپایی و آمریکا سالانه بیش از ۱۰ هزار پناهجو را می پذیرند.

ایرنا 

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها