رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 635544

درآمد ۸۰ میلیارد تومانی کمیته انضباطی از لیگ برتر فوتبال!

ساعت 24- مجموع جرایم باشگاه‌های لیگ برتری در لیگ بیست‌وسوم سر به فلک کشید، اما بیست‌وسومین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال در شرایطی به خط پایان رسید که روزهای پُرحرارت و چالش‌برانگیزی را در 298 روز برگزاری رقابت‌ها دیدیم.

حاشیه‌ها از همان روز اول با شکایت باشگاه‌های لیگ یکی از شمس آذر قزوین، جریمه 251 میلیون تومانی این باشگاه (200 میلیون در حکم کمیته انضباطی و 51 میلیون بابت تبدیل کسر سه امتیاز به جریمه نقدی) و کسر سه امتیاز دیگر از نماینده قزوین آغاز شد. تصویب آیین‌نامه ناظر بر قراردادها هم به جریمه 40 و 10 میلیارد تومانی سپاهان و پرسپولیس انجامید. البته بازگشت امتیازات کسر شده از تیم‌های اول و سوم لیگ، انتقادات زیادی را به دنبال داشت که ره به جایی نبرد.

هر هفته نیز شاهد اظهارات بسیاری از بازیکنان و مربیان علیه رقبا بودیم. کسانی که اتفاقات دیدار رقیب را در رختکن بررسی می‌کردند و سپس در جمع خبرنگاران حاضر می‌شدند، با جرایم کمیته انضباطی مواجه شدند که گذشت زمان ثابت کرد که این جرایم نیز نقشی در کاهش این سروصداهای بیهوده نداشت.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال , باشگاه‌های فوتبال ایران , لیگ برتر فوتبال , جواد نکونام , 

سازمان لیگ همچنین روز 27 فروردین، دستورالعملی درباره برخورد با عوامل متخلف فوتبال ایران صادر کرد که اعضای تیم‌ها مطابق آن در صورت اظهار نظر علیه رقبا، به پرداخت جرایم میلیاردی محکوم می‌شوند. عبدالله ویسی اولین نفری بود که مطابق این آیین‌نامه دو میلیارد تومان جریمه شد که این رقم به 50 میلیون تومان تقلیل یافت!

بیشتر بخوانید نگاهی به عملکرد خارجی‌های لیگ برتر فوتبال + جدول

جواد نکونام که باید جریمه‌ای پنج میلیارد تومانی پرداخت کند (در صورت عدم تغییر رای)، یکی از افرادی است که تاکنون با بیشترین تنبیه مواجه شده و ساکت الهامی سرمربی نساجی، حسین بادامکی معاون پرسپولیس و حمیدرضا رجبی مربی استقلال نیز هر کدام با جریمه دو میلیارد تومانی، در جایگاه دوم جدول «نقره‌داغ‌شدگان» لیگ بیست‌وسوم هستند.

کمیته انضباطی تا لحظه انتشار این خبر، باشگاه‌های لیگ برتری و عوامل آن‌ها را (با احتساب دیدارهای جام حذفی) مجموعاً به مبلغ 80 میلیارد و 335 میلیون و 300 هزار تومان جریمه کرده که رقم قابل توجهی محسوب می‌شود. حسین مزرعه مربی صنعت نفت، باشگاه صنعت نفت و همچنین سپاهان در تاریخ 29 آذر، هر کدام به میزان 100 هزار تومان جریمه شدند که کمترین جرایم این مسابقات به شمار می‌رود!

تسنیم 

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها