رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 635657

معاون دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:

آزمایشگاه بیولوژی «پشه آئدس» در اردبیل فعال شد

ساعت 24- اردبیل- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: فعالیت آزمایشگاه بیولوژی و کنترل ناقلین دانشگاه در خصوص «پشه آئدس» در اردبیل آغاز شد.

محمد جعفرزاده، اظهار کرد: تجهیز و فعالیت آزمایشگاه بیولوژی و کنترل ناقلین دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در خصوص پشه آئدس در اردبیل از امروز آغاز شد و مطالعات درباره این بیماری در این آزمایشگاه انجام می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت و خطر پشه آئدس و بیماری‌های منتقله از آن خاطرنشان کرد: در راستای رصد فعالیت پشه آئدس در استان، آزمایشگاه بیولوژی و کنترل ناقلین معاونت بهداشت دانشگاه، تجهیز و به منطور بررسی لاروهای پشه جمع آوری شده در سطح استان فعال شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود: براساس گزارش معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بیماری ویروسی تب دانگ به وسیله گزش پشه‌ای به نام پشه آئدس به انسان منتقل شده و علائمی همچون تب، سر درد شدید، درد مفاصل، استخوان‌ها و عضلات، درد پشت چشم و بی اشتهایی و استفراغ به همراه دارد.

جعفرزاده با اشاره به اینکه تب دانگ یک بیماری ویروسی است که توسط گزش پشه آئدس منتقل می‌شود، بیان کرد: این بیماری در کشورهای عربی خلیج فارس مانند امارات متحده عربی و عمان و در کشورهای پاکستان، هند و عربستان و بسیاری از مناطق گرمسیری جهان وجود دارد.

مهر 

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها