رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 635664

پیش بینی هواشناسی: رگبار و رعد و برق در ارتفاعات/ بعد از ظهر کوهنوردی نکنید

ساعت 24- رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی با اشاره به وقوع رگبار و رعد و برق در ارتفاعات البرز و زاگرس توصیه کرد: طی ساعات بعدازظهر و غروب از حضور در این مناطق اجتناب شود.

صادق ضیاییان  درباره رایط جوی مناطق کوهستانی کشور طی روزهای پنجشنبه و جمعه ( ۲۴ و ۲۵ خرداد) افزود: وقوع ناپایداری‌های همرفتی به شکل رگبار و رعدوبرق در ارتفاعات شمال غرب، ارتفاعات البرز و  بخش‌هایی از زاگرس شمالی و مرکزی پیش‌بینی و هشدار سطح نارنجی برای وقوع ناپایداری به‌ویژه برای ساعات بعدازظهر و شب در مناطق کوهستانی بیش از ۱۰ استان کشور صادر شده است.

وی اضافه کرد: طی این مدت برای مناطق مذکور به‌ویژه از ساعات ظهر به بعد، به‌تدریج افزایش ابر و وقوع رگبار و رعدوبرق، افزایش سرعت باد(تندباد موقتی) و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود. شدت بارش‌های رگباری در البرز مرکزی می‌تواند منجر به وقوع سیلاب موقتی شود.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی توصیه کرد: با توجه به ماهیت بارش‌های رگباری و احتمال اصابت صاعقه طی ساعات بعدازظهر و غروب از حضور در طبیعت در مناطق مذکور اجتناب شود. به تغییر شرایط ابرها( رشد عمودی ابرها و افزایش حجم ابرها) و افزایش سرعت وزش باد نیز توجه شود.

وی در ادامه گفت: تداوم استقرار هوای گرم طی روز و افزایش تابش اشعه فرابنفش طی ساعات میانی روز به‌ویژه با شدت بیشتر در نیمه جنوبی کشورپیش‌بینی می‌شود بنابراین تمهیدات لازم حفاظتی جهت کاهش آسیب ناشی از افزایش اشعه فرابفش و گرمازدگی طی روز اندیشیده شود.

به گفته رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی در سایر مناطق کشور، وزش باد که گاهی شدید خواهد شد، مهم‌ترین پدیده جوی است

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی ارتفاعات شمال تهران طی روزهای پایانی هفته اظهارکرد: اوایل روز آسمان صاف تا نیمه ابری، از ظهر به بعد افزایش ابر و سرعت وزش باد، وقوع رگبار و رعدوبرق و احتمال تگرگ پیش‌بینی می‌شود و هشدار سطح نارنجی برای بارش‌های همرفتی در ارتفاعات شمال تهران به ویژه در ساعات بعدازظهر صادر شده است.

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها