رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 635739

حضور خودروهای جنگ الکترونیک ارتش چین در محل برگزاری کنکور سراسری

ساعت 24- ارتش آزادی خلق چین در حرکتی باورنکردنی به منظور تامین امنیت سایبری جلسات امتحان و جلوگیری از بروز تقلب در کنکور سراسری ورودی دانشگاه‌های این کشور از خودرهای جنگ الکترونیک خود در محل برگزاری این آزمون‌ها استفاده کرده است!

این سیستم‌های الکترونیکی سیار قادر به ارائه عملکرد ایده‌آل در تمام شرایط محیطی بوده و ضمن آن‌که قادر به پشتیبانی الکترونیکی تاکتیکی هستند، از توانمندی‌های حمله الکترونیکی نیز برخوردارند.

در میدان‌های جنگ، این خودروها قادر به تشخیص، شناسایی و مکان‌یابی نیروهای سایبری دشمن بوده و توانایی پاسخ‌دهی به حملات سایبری و یا انجام حملاتی با هدف مختل‌سازی سیستم‌های ارتباطی و مکان‌یابی دشمن را دارا هستند!

اما چرا مقامات کشور چین به فکر استفاده از این خودروهای جنگ الکترونیک حین برگزاری کنکور سراسری افتاده‌اند؟

استفاده از خودروهای جنگ الکترونیک در جلسات کنکور چین؛ آخرین راهکار این کشور برای جلوگیری از تقلب استفاده از این ابزارهای سیار جنگ الکترونیکی در خلال برگزاری کنکور سراسری کشور چین که با نام گائوکائو (gaokao) شناخته می‌شود راهکاری از سوی دولتمردان این کشور برای برقراری شرایط مساوی در جلسات امتحان و جلوگیری از بروز هرگونه تقلب توسط شرکت‌کنندگان به شمار می‌رود.

علاوه بر این کار، در برخی مناطق کشور چین، مقامات برگزاری آزمون گائوکائو که بزرگترین مسابقه علمی در سرتاسر دنیا به شمار می‌رود، همچنین از هوش مصنوعی نیز برای پایش دائمی شرکت‌کنندگان و جلوگیری از تقلب استفاده می‌کنند.

آزمون کنکور سراسر در چین سه مهارت پایه «زبان چینی»، «ریاضی» و «زبان خارجی» را در شرکت‌کنندگان می سنجد. علاوه بر این، هریک از داوطلبان همچنین می‌تواند از میان دو درس «فیزیک» یا «تاریخ» نیز یکی را انتخاب کرده و در آزمون مربوط به آن شرکت کنند.

مقامات کشور چین، آزمون گائوکائو را سخت ترین سنجش آموزشی در تمام دنیا توصیف می‌کنند که احتمال قبولی در آن بسیار پایین است. در این آزمون، دقیقا همانند چیزی که در کشورمان شاهدش هستیم، تمام آموخته‌های دوازده سال تحصیل دانش‌آموزان توسط چندین تست مختلف که هریک بین یک تا دو ساعت به طول می‌انجامد سنجیده می‌شود.

جالب است بدانید که تعداد شرکت‌کنندگان در آزمون کنکور سراسری امسال در چین برابر با ۱۳.۴ میلیون نفر بود که با گذر از آمار ۱۲.۹ میلیون نفری سال گذشته، رویداد امسال را به بزرگترین آزمون ورودی دانشگاه‌ها در تاریخ تبدیل می‌کند. گجت نیوز 

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها