رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 635824

جزئیات گفتگوی تلفنی محمد مخبر با رئیس جمهور عراق

ساعت 24- سرپرست ریاست‌جمهوری در گفتگوی تلفنی به رئیس جمهور عراق، تقویت هر چه بیشتر همکاری‌های اقتصادی دو کشور را موجب ارتقاء هر چه بیشتر سطح روابط سیاسی فیمابین دانست.

«عبداللطیف رشید» رئیس‌جمهور عراق پیش از ظهر امروز یکشنبه در گفت‌وگوی تلفنی با سرپرست ریاست‌جمهوری، ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید قربان به مخبر، دولت، مردم و رهبر معظم انقلاب اسلامی، بار دیگر شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهانش را تسلیت گفت و اظهار کرد: این ضایعه نه تنها برای ایران بلکه برای عراق و امت اسلامی خسارتی بزرگ بود.

آنگونه که فارس روایت کرده، رئیس‌جمهور عراق با بیان اینکه دولت عراق برای ارتقاء سطح همکاری‌ها با ایران در همه زمینه‌ها تلاش می‌کند، تقویت بیشتر روابط را ضرورتی برای منافع هر دو ملت دانست.

خبرهای مرتبط دستور فوری مخبر برای حل مشکلات یک محصول دارویی پوتین درباره انتخابات ریاست جمهوری ایران به مخبر چه گفت؟ ابلاغ یک قانون مهم از سوی محمد مخبر رشید همچنین با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری در کشورمان، برای مردم و دولت ایران در برگزاری این رویداد مهم آرزوی موفقیت کرد.

محمد مخبر نیز در این گفت‌وگوی تلفنی، ضمن قدردانی مجدد از ابراز همبستگی و همدردی دولت و ملت عراق در غم شهادت رئیسی و همراهانش، اعلام عزای عمومی در این کشور به این مناسبت را نشانه عمق پیوندهای ناگسستنی دوستی میان دو ملت و کشور دانست و اظهار کرد: همانگونه که حمایت‌های رئیس‌جمهور شهید و جنابعالی سهم موثری در گسترش و پیشبرد تعاملات ایران و عراق داشته است، سفر برنامه‌ریزی شده رئیسی به عراق نیز می‌توانست نقطه عطفی در روند روابط فیمابین باشد.

سرپرست ریاست‌جمهوری تقویت هر چه بیشتر همکاری‌های اقتصادی دو کشور را موجب ارتقاء هر چه بیشتر سطح روابط سیاسی فیمابین دانست و تصریح کرد: از لوازم تقویت روابط اقتصادی، رفع موانع همکاری‌های بخش‌های خصوصی دو کشور است که اطمینان دارم با مدیریت جنابعالی انجام شده و شاهد گسترش روزافزون تعاملات اقتصادی و تجاری فیمابین خواهیم بود.

مخبر همچنین کنش‌های موثر عراق در مسائل و عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله در موضوع غزه را هوشمندانه و عزتمندانه توصیف کرد.

فارس 

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها