رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 635925

تاکید فرمانده فراجا بر استفاده بهینه از پهپاد در اجرای ماموریت‌های پلیس

ساعت 24-فرمانده کل انتظامی کشور از معاونت عملیات به عنوان موتور محرکه پلیس‌های تخصصی یاد کرد و گفت: معاونت عملیات، پیشران و نقش بی بدیلی در اجرایی شدن تدابیر و خط مشی انتظامی کشور ایفا می‌کند.

خبرگزاری پلیس، "همایش سراسری معاونت عملیات فراجا" با حضور سردار "احمدرضا رادان" فرمانده کل انتظامی کشور، سردار "حسین ساجدی نیا" معاون عملیات فراجا، مدیران کل، معاونان عملیات فرماندهی انتظامی، مرزبانان استان‌ها، یگان‌های ویژه، معاونت ها و پلیس‌های تخصصی در سالن فجر ستاد انتظامی کشور برگزار شد.

سردار رادان در این همایش ضمن تبریک اعیاد و مناسبت‌های ایام گذشته و پیش رو با تاکید بر حساسیت و اهمیت ویژه معاونت عملیات با توجه به گستره وسیع حوزه ماموریتی آن، اظهار داشت: معاونت عملیات در انتظامی کشور متفاوت با سایر نیروهای مسلح است چراکه انتظامی در حوزه امنیت عمومی مسئولیت داشته و از ارکان امنیت داخلی بوده و اثرگذار در امنیت ملی به شمار می آید.

فرمانده کل انتظامی کشور از معاونت عملیات به عنوان موتور محرکه پلیس‌های تخصصی یاد کرد و گفت: معاونت عملیات، پیشران برای به حرکت در آوردن بخشی از حوزه پشتیبانی هم محسوب می‌شود که همه این موارد حاکی از نقش به سزایی است که این معاونت بر عهده دارد.

وی خاطر نشان کرد: معاونت عملیات نقش بی بدیلی در اجرایی شدن تدابیر و خط مشی انتظامی کشور ایفا می‌کند همانطور که اشاره شد این موضوع حکایت از پیشران بودن این معاونت است.

ارشدترین مقام انتظامی کشور یادآور شد: اگر بخواهیم نمره‌ای به معاونت عملیات بدهیم قطعا عالی است اما به طور حتم نباید به این میزان بسنده کرد و آن را کافی دانست چراکه همیشه ماحصل کار انتظامی برگرفته از معاونت عملیات است.

سردار رادان تصریح کرد: تجمیع کار پلیس‌های تخصصی با فرهنگ‌های گوناگون برعهده  معاونت عملیات بوده و باید آن را در اجرای یک عملیات منسجم احصا کنند.

فرمانده کل انتظامی کشور بیان کرد: معاونت عملیات فراجا با پیگیری و کنترل لحظه به لحظه و همچنین در صورت نیاز دستور در حین اجرای ماموریت ها در واقع باعث هماهنگی و همپوشانی بین پلیس‌های تخصصی می‌شود.

وی با تاکید بر استفاده بهینه از پهپاد در اجرای ماموریت‌های پلیس، افزود: بهره گیری از پهپاد در اجرای ماموریت ها، پلیس را در اجرای عملیات‌های مختلف در جهت حرکت به سوی پیش دستانه بودن، تسلط و اشراف اطلاعاتی و پیشگیری از تلفات یاری داده و باعث افزایش اقتدار می‌شود.

این مقام عالی انتظامی کشور بر استمرار طرح ذوالفقار تاکید و بیان داشت: معاونت عملیات باید درصدد راه‌اندازی اردوگاهی مجهز و بروز متناسب با ماموریت‌های مختلف پلیسی باشد که در آن عملیات‌های متنوع با نظارت و هماهنگی این معاونت پس از آموزش مشترک انجام شود.

سردار رادان در خاتمه مسئولیت صحت آمار ماموریت‌های مختلف را بر عهده این معاونت دانست و تصریح کرد: لازم می‌دانم از زحمات شبانه روزی همکاران عزیز که تلاش می‌کنند تا امنیت پایدار در جای جای کشور برقرار شود صمیمانه قدردانی و تشکر کرده و برای شما و خانواده‌های محترم در همه مراحل زندگی از درگاه خداوند متعال موفقیت و بهترین‌ها را خواستارم.

ایلنا 

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها