رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 635972

اجرا از ۲۰۲۵؛

موبایل برای دانش آموزان لس آنجلسی ممنوع می‌شود

ساعت 24- شورای آموزش و پرورش ناحیه یکپارچه مدارس لس آنجلس رای به ممنوعیت موبایل برای ۴۲۹ هزار دانش آموز تحت پوشش خود داد.

 رویترز، این اقدام تلاشی برای محافظت از کودکان در مقابل حواس پرتی و شبکه‌های اجتماعی است که روی یادگیری تاثیر می‌گذارند و به سلامت روحی آن‌ها آسیب می زنند.

طبق رای شورای مذکور ۱۲۰ روز مهلت تعیین شده تا سیاستی برای ممنوعیت استفاده دانش آموزان از موبایل و شبکه‌های اجتماعی وضع شود. این سیاست از ژانویه ۲۰۲۵ میلادی اجرا خواهد شد.

نیک ملووین، عضو شورا و فردی که این راه حل را پیشنهاد داده، می‌گوید: تصور می‌کنم در اینجا پیشتاز خواهیم بود و دانش آموزان و کل شهر و کشور از نتایج آن سود می‌برند.

روز گذشته ویوک مورتی جراح کل آمریکا نیز خواستار نصب برچسبی مشابه آنچه روی بسته‌های سیگار دیده می‌شود، روی شبکه‌های اجتماعی شد. او معتقد است چنین اقدامی برای سلامت روحی اضطراری است.

مقامات مدارس لس آنجلس در آینده این موضوع را بررسی می‌کنند که موبایل‌های هوشمند طی ساعات مدرسه در کیف یا در کمد دانش آموزان نگهداری شود و از دانش آموزان در سنین مختلف با ناتوانی‌های یادگیری و فیزیکی متفاوت چه انتظاراتی باید داشت.

علاوه بر آن مقامات استفاده از فناوری برای محدودسازی شبکه‌های اجتماعی و این موضوع را بررسی می‌کنند که سیاست مذکور چگونه انواع مختلف دستگاه‌های هوشمند از جمله ساعت ها را دربر خواهد گرفت.

با انجام این اقدام لس آنجلس نیز به جمع شوراهای کوچک مدارس در سراسر آمریکا پیوست که قصد منع دسترس به موبایل یا شبکه‌های اجتماعی را دارند. سال گذشته در ایالت فلوریدا با ۲.۸ میلیون دانش آموز ، قانونی تصویب شد که طبق آن شوراهای مدارس باید از دسترسی دانش آموزان به

مهر 

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها