رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 636061

پوتین از احتمال ارسال سلاح به کره شمالی خبر داد

ساعت 24 - پوتین گفت، روسیه شاید به تامین سلاح برای کره شمالی که واکنشی به تامین سلاح از سوی غرب برای اوکراین است، مبادرت بورزد.

 

به گزارش ایسنا ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه پس از سفر به کره شمالی و امضای توافق‌های مشترک دفاعی با کیم جونگ اون، رهبر این کشور به ویتنام رفت.

کشورهای غربی توافق بین کره شمالی و روسیه را مایه نگرانی می‌دانند.

پوتین اوایل ماه جاری میلادی تهدید کرده بود که روسیه شاید دشمنان غرب را مسلح کند چون غرب به تامین تسلیحات نقطه‌زن برای اوکراین اقدام می‌کند و به این کشور اجازه استفاده از تسلیحات غربی را برای هدف قرار دادن اهدافی در داخل روسیه داده است.

وی در جدیدترین اظهار نظرش گفت که کره شمالی شایدی یکی از دریافت کنندگان تسلیحات روسیه باشد و افزود: «ما حق داریم که برای دیگر مناطق جهان سلاح بفرستیم. با توجه به توافق‌های صورت گرفته با پیونگ یانگ، این اتفاق شاید رخ بدهد. »

پوتین همچنین گفت، مسکو انتظار دارد که همکاری با کره شمالی به عنوان یک عامل بازدارنده برای غرب عمل کند، اما نیازی به استفاده از سربازان کره شمالی برای جنگ در اوکراین نیست.

آمریکا و اوکراین مدعی‌اند که کره شمالی برای روسیه سلاح از جمله تجهیزات توپخانه و موشک‌های بالستیک ارسال کرده اما مسکو و پیونگ‌یانگ این اتهام زنی را رد کرده‌اند.

پوتین همچنین گفت، اگر کره جنوبی تصمیم بگیرد به اوکراین سلاح بدهد اشتباه بزرگی مرتکب می‌شود و مسکو نیز دست به اقدامی می‌زند که مایه رنجش بیشتر سئول خواهد شد.

رئیس جمهور روسیه همچنین گفت، مسکو درباره تغییر دکترین خود در تامین سلاح فکر می‌کند چون دشمنان بالقوه روسیه بر روی مولفه‌های جدیدی مرتبط با کاهش آستانه استفاده از تسلیحات اتمی کار می‌کنند.

پوتین خاطرنشان کرد: «دستگاه‌های انفجاری هسته‌ای با قدرت بسیار کم در حال توسعه هستند. ما می‌دانیم که ایده‌هایی در محافل کارشناسی در غرب وجود دارد که می‌توان از چنین ابزارهای انهدامی استفاده کرد. البته که اینها مهم نیستند اما روسیه باید به آن‌ها توجه کند. »

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها