رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 636090

امکان سرمایه گذاری در کشور کاهش یافته است

رییس اتاق ایران ضمن اشاره به اینکه اصناف همواره مظلوم واقع شده‌اند، گفت: زیرساخت‌های اقتصادی کشور مناسب سرمایه‌گذاری نبوده و امکان سرمایه‌گذاری کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، صمد حسن زاده، رئیس اتاق بازرگانی ایران امروز در آئین بزرگداشت روز ملی اصناف اظهار کرد: اصناف همواره خدمات بزرگی انجام داده‌اند، از جنبش تنباکو گرفته تا حوادث ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ و تا انقلاب اسلامی؛ همواره توانمندی خود را به جامعه نشان داده‌اند.

وی افزود: به اعتقاد من اصناف همواره مظلوم واقع شده‌اند به ویژه در نوسانات قیمت‌ها و در تنگنای تحریم‌ها سرمایه خود را از دست داده‌اند اما در همین حال در تامین نیازهای خانواده‌های متوسط و کم درآمد کوشش کرده‌اند و امیدواریم توفیق بیشتر داشته باشند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به مطالبات بخش خصوصی گفت: اعتماد مردم به سیاست‌های دولت که سرمایه بزرگی است از بین رفته و زیرساخت‌های اقتصادی کشور مناسب سرمایه‌گذاری نیست و این زیرساخت‌ها با استانداردهای جهانی مطابقت ندارد؛ از سویی دیگر تحریم‌ها نیز روی اقتصاد تاثیر گذاشته است.

وی با بیان اینکه با ناترازی انرژی مواجه شده‌ایم، تصریح کرد: همچنین حمل و نقل در ناوگان‌های مختلفی در کشور از استانداردهای جهانی برخوردار نیست.

حسن‌زاده اظهار کرد: ثروت ملی در کشاورزی معدن و گردشگری صنعت کشور وجود دارد اما وضعیت معیشت مردم در شان آن‌ها نیست.

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها