رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 636554

طلا خیز برداشت/ قیمت جدید طلا ۱۱ تیر ۱۴۰۳

ساعت 24- قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۲ درصد افزایش به ۲۳۲۷ دلار و ۲۹ سنت رسید.

 براساس گزارش رویترز، خبر کاهش نرخ تورم در آمریکا امیدها نسبت به آغاز روند کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در سال جاری میلادی را افزایش داده و قیمت طلا را در روز دوشنبه ثابت نگه داشته است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۲ درصد افزایش به ۲۳۲۷ دلار و ۲۹ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک کاهش ۰.۱۲ درصدی به ۲۳۳۶ دلار و ۸۰ سنت رسیده است.

اطلاعات اقتصادی آمریکا در روز جمعه نشان داد شاخص هزینه‌کرد مصرف فردی در این کشور ۲.۶ درصد افزایش داشته است. این رقم در ماه آوریل برابر با ۲.۷ درصد بود.

نرخ تورم آمریکا در ماه مه مطابق با انتظار اقتصاددان‌ها بوده است. بدین ترتیب، تاجران همچنان انتظار دارند فدرال رزرو نرخ بهره را از ماه سپتامبر کاهش دهد.

برخی تحلیلگران عقیده دارند اگر طلا نتواند سطح ۲۲۸۰ دلار را حفظ کند، تا ۲۲۰۰ دلار کاهش خواهد یافت. تاجران حالا ۶۳ درصد احتمال می‌دهند اولین کاهش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا در ماه سپتامبر صورت بگیرد. پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را بالا می‌برد.

حالا بازارها بر اظهارات رئیس فدرال رزرو آمریکا در روز سه‌شنبه و همچنین انتشار جزئیات آخرین اجلاس فدرال رزرو در روز چهارشنبه و اطلاعات بازار کار آمریکا تمرکز کرده‌اند.

تحلیلگران عقیده دارند بی ثباتی‌های مربوط به تورم، رشد اقتصاد کلان، انتخابات آمریکا و مسائل ژئوپلیتیکی همچنان از تقاضا برای طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن حمایت می‌کند.

این تحلیلگران می‌گویند گرچه خرید طلا توسط بانک‌های مرکزی طی ماه‌های اخیر آهسته شده، اما بانک‌های مرکزی بازارهای نوظهور همچنان ذخایر خود را به طلا تغییر خواهند داد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۵۲ درصد کاهش به ۲۹ دلار و ۴۳ سنت رسید و پلاتین با یک کاهش ۰.۰۹ درصدی ۹۹۵ دلار و ۳۸ سنت معامله می‌شود.

خبر آنلاین 

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها