رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 80898

نجات پیرمرد ۸۱ ساله از مرگ

ساعت 24- سخنگوی مرکز فوریت‌های اورژانس ۱۱۵ بابل گفت: پیرمرد بابلی که بر اثر انسداد مجاری هوا در یک قدمی مرگ قرار داشت؛ با تلاش تکنسین‌های اورژانس به زندگی بازگشت.

نجات پیرمرد ۸۱ ساله از مرگ
مهدی روشن امروز شنبه ۲۰ تیرماه در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه در تماس خانواده‌ای با اورژانس ۱۱۵بابل خبری مبنی بر عدم هوشیاری پیرمرد ۸۱ ساله در جاده خشرودپی شانه تراش گزارش شد.

وی افزود: پس از دریافت این گزارش بلافاصله مرکز فرماندهی اورژانس ۱۱۵ بابل تکنسین‌های پایگاه خشرودپی را به محل حادثه اعزام کرد.

روشن یادآور شد: تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ در مدت زمان پنج دقیقه بر بالین مصدومان حاضر شدند و پس از مایعات اولیه متوجه شدند که مرد ۸۱ ساله با مشکل انسداد راه هوایی در اثر جسم خارجی دچار ایست تنفسی و متعاقبا آن ایست قلبی شده بود.

وی اظهار کرد: تکنسین‌های اورژانس پس از چهار دقیقه اقدام به انجام احیاء بیمار با ماساژ قلبی و خارج کردن جسم خارجی با مانورهای باز کردن راه هوایی کرده و بیمار را بعد از احیاء قلبی تنفسی تحت انتوباسیون و تهویه مصنوعی به اورژانس روحانی در شرایطی منتقل کردند که بیمار با راه هوایی باز و ضربان قلب نرمال به اورژانس بیمارستان تحویل داده شد.
نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها