• جلوگیری نیجریه از قاچاق یکی از اعضای بدن  هزاران خر

  جلوگیری نیجریه از قاچاق یکی از اعضای بدن  هزاران خر

  ساعت 24 - پلیس یکی از فرودگاه‌های بین‌المللی نیجریه اعلام کرده که از قاچاق یکی از اعضای بدن  خر به هنگ‌کنگ جلوگیری کرده است. مسئولان گمرک این فرودگاه گفته‌اند که قاچاق‌بران، محموله ضبط شده را بنام عضو بدن گاو معرفی کرده بودند.

 • عقب نشینی شاخص توسعه انسانی ایران به سال ۲۰۱۴

  عقب نشینی شاخص توسعه انسانی ایران به سال ۲۰۱۴

  ساعت 24 - شاخص توسعه انسانی ایران در سال ۲۰۲۱ برای چهارمین سال متوالی کاهش یافت و به سطح ثبت شده در سال ۲۰۱۴ نزدیک شد. برنامه توسعه ملل متحد با انتشار گزارش توسعه انسانی۲۰۲۱/۲۰۲۲ اعلام کرد سوئیس با کسب امتیاز ۰.۹۶۲ از سقف امتیازی ۱، عنوان بهترین کشور جهان را از نظر سطح بهداشت، درمان، آموزش، شرایط اقتصادی و برابری جنسیتی در سال ۲۰۲۱ کسب کرده است.

 • بایگانی شدن چند باره پرونده  برجام

  بایگانی شدن چند باره پرونده  برجام

  ساعت 24 - حالا دیگر مقامهای ایرانی که اصرار داشتند بگویند ایران همچنان پشت میز مذاکره هسته ای است و کنار نمی کشد و نکشیده است نیز آرام آرام از اینکه برجام برای چندمین بار به بایگانی سپرده می شود سخن می گویند. مقامهای آمریکایی نیز درروزهای تازه سپری شده به شکل های گوناگون از دلسرد شدن گفته و اصراردارند اعلام کنند   کاهش تعهد آمریکا به تحقق توافق هسته‌ای را نمی توانند پنهان کنند. ایرانیان علاقمند به این گفت وگوها نیز کرخت شده و شور و شوقی برای شنیدن خبرهای کسالت آور دراین باره ندارند.  

 • راز شکست ناپذیری دلار

  راز شکست ناپذیری دلار

  ساعت 24 -   چرا دلار تا امروز شکست ناپذیر مانده و تلاش کشورهایی مثل چین و روسیه وحتی اتحادیه اروپا نمی توانند امیدوار باشند دلار به این زودی ها این ارز محبوب جهان را از بازار مبادلات بین المللی بیرون کنند ؟  در حالی که بیست سال است برخی کشورها دراین تضغیف و حذف دلار از دادو وستد جهانی  گام برمی دارند و به تازگی اتحادی نانوشته میان ایران ، ونزوئلا ، چین وروسیه   شکل گرفته است تا با پول های ملی خود مبادله کنند با این وجود، دلار با سهم ۴۰ درصدی در مبادلات کالایی همچنان پرمصرف‌ترین ارز در تجارت بین‌الملل است. یورونیوز با توجه به اقدام تازه روس ها و چینی ها تفسیری در باره شکست ناپذیری دلار نوشته است که می خوانید :

 • سرمایه گذاران : چشم انداز روشن نیست

  سرمایه گذاران : چشم انداز روشن نیست

  ساعت 24  بیش از 10 سال است سرمایه گذاری در ایران با خشکسالی روبه رو شده است. صاحبان سرمایه در بخش های گوناگون به ویژه در بخش صنایع کارخانه ای حتی اگر سرمایه مالی انباشت شده داشته باشند حاضر نشده اند آن را برای توسعه کارخانه شان اختصاص دهند و ترجیح می دهند در بخش های غیر واقعی اقتصاد به کارگیرند. از سوی دیگر دولت نیز درهمه این سالها منبعی برای سرمایه گذاری نداشته و هنوز هم ندارد. راه ورود سرمایه گذاری مستقیم خارجی نیز مسدود  شده است. چرا سرمایه داران ایرانی حاضر نیستند سرمایه گذاری کنند. پاسخ این است : چشم اندازی روبه روی خود نمی بینیم.

 • حال مردم ایران خوب خواهد شد؟

  حال مردم ایران خوب خواهد شد؟

  ساعت 24 - ین روزها علاقه‌مندان به اقتصاد سیاسی ایران و نیز نخبگان کشور در گروه‌های گوناگون و شمار قابل اعتنایی از شهروندان در گفت‌وگوهای خود می‌گویند مقام‌های رسمی در نهاد دولت و نهادهای دیگر روزانه ده‌ها خبر و تحلیل منفی درباره اقتصاد ایران و کسب‌وکار بی‌رونق مردم و نیز از کار افتادن بخش واقعی اقتصاد و رانت و فساد منتشر می‌کنند و می‌پرسند آیا امیدی هست اقتصاد ایران از این وضعیت فلاکت‌بار رها شود و ایرانیانی که کمرشان زیر بار نرخ‌های بالای تورم خم شده قد راست کنند و روزی را ببینند که اقتصاد ایران مثل اقتصاد همه کشورها عادی باشد؟

 • کی‌روش جایگزین اسکوچیچ شد

  کی‌روش جایگزین اسکوچیچ شد

  ساعت 24 - کارلوس کی‌روش که یکی از باسابقه‌ترین مربیان روی نیمکت ایران با حضوری هشت ساله و تجربه صعود به دو جهانی محسوب می‌شود، در آستانه بازگشت دوباره به فوتبال ایران قرار دارد.در حالی اعضای هیئت رییسه فدراسیون فوتبال در اقدامی هماهنگ حاضر نشدند کوچک‌ترین اطلاعاتی درباره جزییات جلسه اضطراری در فدراسیون فوتبال را بدهند اما به نظر می‌رسد کار استخدام کارلوس کی‌روش سرمربی پرتغالی برای جانشینی دراگان اسکوچیچ تمام شده باشد.

 • دلار همچنان آقای اقتصاد ایران است

  دلار همچنان آقای اقتصاد ایران است

  ساعت 24 - دلار یک پول پرقدرت جهانی است که رهبران دیکتاتور روسیه وچین تا رهبران آزادیخواه ژاپن و استرالیا و از شرق تا غرب جهان و رهبران همه احزاب و گروههای سیاسی و رهبران اجتماعی ، مردم عادی و فعالان اقتصادی سراسر دنیا آرزو دارند هر چه بیشتر از آن را در اختیار داشته باشند. دلار ارزی نیرومند است که در هرکوره دهاتی از کنیا تا لهستان و ایران آن را با علاقه خریداری می کنند چون خوب می دانند بهترین وقوی ترین نیرو برای پس انداز آنه است.

 • زنده سازی برجام بازهم به کما رفت

  زنده سازی برجام بازهم به کما رفت

  ساعت 24 - نظام سیاسی ایران تا جایی که ممکن است با آمریکا چانه زنی می کند تا امتیاز بیشتری از گفت وگوهای هسته ای بگیرد اما غرب نیز حاضر نیست امتیاز ی که ایران می خواهد را بدهد. به همین دلیل است که خوش بینی های توافق سریع جایش را به ابهام داده است. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید بعد از دریافت پاسخ اخیر ایران در جریان مذاکرات احیای برجام، خوش‌بینی او برای رسیدن به توافقی سریع کم‌رنگ شده است.

 • لکنت زبان روحانی باز نمی شود که نمی شود

  لکنت زبان روحانی باز نمی شود که نمی شود

  ساعت 24 -  حسن روحانی رییس‌جمهور پیشین ایران در همه سال‌هایی که در مجلس یا در شورای امنیت ملی و نیز در مرکز تحقیقات استراتژیک فعالیت داشت هرگز در صف اصلاح‌طلبی نایستاده بود و اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۳۹۲ و ۱۳۹۶ به دلیل نبود کاندیدای اصلی این جناح به او رای دادند. حسن روحانی اما در انتخاب همکارانش در کابینه اول سهم قابل اعتنایی را به ویژه در سیاست و نیز فرهنگ به اصولگرایان داد. او در کابینه دوم خود با سلب اختیارات و پدیدارسازی محدودیت برای اسحاق جهانگیری در منصب معاون اول و نیز حذف مسعود نیلی از مشاور اقتصادی و حتی محمد نهاوندیان از ریاست دفتر خود نشان داد نمی‌خواهد با اصلاح‌طلبان تا آخر کار کند.

 • لیز تراس ؛ نخست وزیر بریتانیا

  لیز تراس ؛ نخست وزیر بریتانیا

  ساعت 24 - لیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا در انتخابات رهبری حزب محافظه‌کار پیروز شد تا به عنوان نخست وزیر بریتانیا جانشین بوریس جانسون شود.جانشین آقای جانسون را حدود ۱۷۰ هزار نفر از اعضای حزب محافظه کار بریتانیا انتخاب کردند.نخست وزیر جدید وارث اقتصادی خواهد بود که تورم آن به بالاترین حد خود در ۴۰ سال گذشته رسیده است. بخش‌های صنعتی به طور فزاینده ای خوش بین هستند که نخست وزیر جدید از طرح هایی حمایت کند که جلوی افزایش حداکثر قیمت گاز و برق را که هر سه ماه یک بار تعیین می شود، بگیرد.

 • سمت و سوی قیمت دلار بالارونده است  

  سمت و سوی قیمت دلار بالارونده است  

   ساعت 24 - نرخ تبدیل هردلار آمریکا به ریال ایران بیشتر از اینکه تابعی از سیاستگزاری بانک مرکزی و تنظیم بازار با عرضه وتقاضا باشد تابعی از سیاست خارحی ایران به ویژه تابعی از فراز و فرودهای داستان برجام است. الان ماههاست پای برجام بر گلوی بازار دلار است و با گفت وگوهای امیدوارکننده از فشار کاسته و قیمت هردلار کمی می افتد و با قهر دوطرف مذاکره یعنی نظام سیاسی ایران ونظام سیاسی آمریکا افزایش می یابد. به نظر می رسد با آشکار شدن  سازش ناپذیری دوطرف اصلی گفت وگوهای هسته ای حالا دلار روند فزاینده را در برابر ریال سپری خواهد کرد. به طوری که دیروز و پس از پاسخ ایران؛ دلار پس از ۳ هفته از مرز ۳۰ هزار تومان عبور کرد.

 • راهبرد جنگ جنگ تا محو اسراییل و اقتصاد ایران

  راهبرد جنگ جنگ تا محو اسراییل و اقتصاد ایران

  ساعت 24- نظام جمهوری اسلامی ایران با شکست سیاسی رژیم پیشین برپا شد و از همان روزهای نخست بلافاصله پس از پیروزی نشان داد آمریکاستیزی یکی از راهبردی‌ترین هدف‌های انقلابیون خواهد شد و چنین نیز شد، به طوری که پس از سپری شدن نزدیک به ۴۳ سال از استقرار نظام سیاسی حاکم بر ایران خصومت با آمریکا نه تنها ذره‌ای کاهش نیافته بلکه در اوج نبرد با آمریکا ایستاده است. واقعیت این است که نگاهی به رفتار و گفتار اداره‌کنندگان تراز نخست نظام سیاسی جمهوری اسلامی نشان می‌دهد شکست دادن آمریکا یا دست‌کم محو رژیم صهیونیستی که متحد جدایی‌ناپذیر آمریکا و غرب است برگشت ناپذیر شده است.

 • بوروکراتها سد راه بخش خصوصی

  بوروکراتها سد راه بخش خصوصی

  ساعت24 - واقعیت این است که مدیران سازمانها ، موسسه ها ونهادهاو بنگاههای دولتی در فعالیت های بنگاه داری ایران یک قشر با نفوذ شده اند که در وزارتخانه ها و سایر نهادهای موثر بر تصمیم سازی و تصمیم گیری بوروکراتهای نیرومندی آنها را همراهی می کنند و این اتحاد سد راه گسترش فعالیت های بخش خصوصی ایران شده اند و علاوه بر اینکه راه خصوصی سازی واقعی را بسته اند با صدور بخشن امه و دستورعمل های متناقض در هر فعالیت صنعتی یا بازرگانی می توانند گره های تنیده شده بردست وپای صنعت را نیز کورترکنند. این مساله درنامه ای که روسای سه اتاق بازرگانی ، اصناف وتعاون به رییس دولت سیزدهم نوشته اند گنجانده شده است.

 • دولت جزیره‌های آماری می سازد

  دولت جزیره‌های آماری می سازد

  ساعت 24 - بررسی کارشناسانه و ریزبینانه از کارنامه فعالیت سال نخست دولت سیزدهم چند ویژگی این دولت را به خوبی فاش می‌کند. این دولت به طور مثال و بر پایه رخدادهای یک‌ساله سازگاری درونی در برنامه‌های کلان ندارد و برخی باور دارند حتی برنامه‌ای نیز آماده نشده است. نشانه‌ها و مصداق‌های مفهوم در بالا نگاشته شده در این یک سال پرشمار و چشمگیر است. یکی از این ویژگی‌ها ساخت و پرداخت جزیره‌های آماری از سوی اعضای ارشد دولت و نیز وزیران ستادی در بخش واقعی اقتصاد است.

 • پیش‌بینی‌های تلخ نیلی

  پیش‌بینی‌های تلخ نیلی

  ساعت 24 -  کاش پیش‌بینی‌های اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸ مسعود نیلی استراتژیست اقتصاد ایران هرگز لباس عمل نمی‌پوشیدند و رخدادها به راهی می‌افتادند که این همه درد و رنج بر دوش شهروندان بی‌پناه ایرانی سنگینی نمی‌کرد.مسعود نیلی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم و تا ۱۳۹۷ مشاور ارشد اقتصادی رییس‌جمهور حسن روحانی بود و مسیر و آینده دگرگونی‌های سیاست و اقتصاد ایران را با توجه به اطلاعات درون دولت خوب و با چشم‌هایی باز می‌دید.

 • آیت الله نوری همدانی  :مردم برای خرید یک کیلو میوه در سختی هستند

  آیت الله نوری همدانی  :مردم برای خرید یک کیلو میوه در سختی هستند

  ساعت 24 -حضرات آیات مکارم شیرازی، نوری همدانی و سبحانی دراین دیدارهای جداگانه در سخنانشان با اشاره به مشکلات معیشتی و کاهش قدرت خرید مردم تاکیدکردند: برای کاهش تورم و مقابله با گرانفروشی‌ها باید تلاش جدی صورت گیرد. حضرت آیت‌الله نوری همدانی نیز در دیدار وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: باید برای کاهش تورم و همچنین مقابله با گرانفروشی‌ها تلاش جدی صورت گیرد.مردم باید از شرایط زندگی اظهار رضایت داشته باشند اما گاهی می‌بینیم که آنان برای خرید یک کیلو میوه هم در سختی هستند.آیت‌الله نوری همدانی افزود: خدمت به مردم بسیار دارای جایگاه مهمی است و مسئولین باید بدانند که این مسئولیت امروز امانتی در دست آنهاست که باید از آن به درستی صیانت کنند.

 • "دولت قبلی " ؛ اسم رمز استیصال دولت رییسی

  "دولت قبلی " ؛ اسم رمز استیصال دولت رییسی

  ساعت 24 - کادرهای ورزیده دولت سیزدهم در مقام ریاست دولت تا معاونان و وزیران و روسای نهادهای اصلی اقتصاد در یک رفتار رمزگذاری‌شده و بر اساس پیمان جمعی اعلام‌نشده انگار وظیفه دارند درباره هر رخداد اقتصادی و نیز سایر رخدادها در هر سطحی سخن می‌گویند یا چیزی می‌نویسند حتما از اصطلاح «در دولت قبلی» یا عبارت «دولت قبلی باید» یا اینکه «دولت قبلی نتوانسته بود» استفاده کنند. دقت در به‌کارگیری پرشمار اصطلاحات در پیش گفته شده نشان می‌دهد این کار اسم رمز لاپوشانی ناتوانی‌ها، کاستی‌ها و بیراهه‌روی‌های دولت سیزدهم است.

 • آمریکاجواب تهران را سازنده نمی داند

  آمریکاجواب تهران را سازنده نمی داند

  ساعت 24 -وزارت خارجه ایران می‌گوید پاسخ و مواضع خود درباره نظرات آمریکا درباره نحوه احیای برجام را برای هماهنگ‌کننده مذاکرات ارسال کرده است.به گزارش خبرگزاری دولت ایران ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، پنجشنبه شب - ۱۰ شهریور - گفته: «پس از دریافت پاسخ آمریکا، تیم کارشناسی جمهوری اسلامی ایران آن را به دقت مورد بررسی قرار داده و پاسخ‌های ایران، پس از ارزیابی در سطوح مختلف، تدوین و امشب به هماهنگ‌کننده تحویل داده شد». خبرگزاری آسوشیتد پرس از مقام‌های آمریکایی نقل کرده: «در حال مطالعه نظرات ایران هستیم و از طریق اتحادیه اروپا پاسخ خواهیم داد، اما متأسفانه پاسخ ایران سازنده نیست.»پس از آن وزارت خارجه آمریکا تایید کرد که پاسخ ایران از طریق اتحادیه اروپا دریافت کرده است.

 • مارکسیست – لنینیست ضد اتاق بازرگانی کیست ؟

  مارکسیست – لنینیست ضد اتاق بازرگانی کیست ؟

  ساعت 24- انتخابات اتاق تهران در دوره پیشین یکی از رقابتی ترین انتخابات در دوره های فعالیت اتاق به حساب می اید. دو – سه گروه ائتلافی از بازرگانان و صنعتتگران ایرانی دراین انتخابات حاضر و راهبردهای تبلیغاتی ویژه ای برای برنده شدن برگزیده بودند. یکی از گروههای ائتلافی که ترکیبی از نیروهای سنتی تر اتاق تهران به ریاست معنوی  شادروان اسدالله عسگر اولادی نامدارترین بازرگان ایرانی بود راهبرد تخریب گروه رقیب را انتخاب کرده بود .  در جریان انتخابات دوره پیشین اتاق  ،راهبرد برنده انتخابت تبلیغات نامحسوس ولی موثر و مدرن تر بود. این گروه را مسعود خوا نساری رهبری می کرد و توانست با فاضله بعید گروه ائتلافی رقیب را شکست دهد.

 • اطلاعات مبهم در سرمایه‌گذاری خارجی

  اطلاعات مبهم در سرمایه‌گذاری خارجی

  ساعت 24 - ایران یک دهه یخبندان در سرمایه‌گذاری را در دهه ۱۳۹۰ پشت‌سر گذاشته است. این حقیقت ناراحت‌کننده در حالی رخ داده که رقبای منطقه‌ای ایران و نیز دیگر کشورها در این مدت توانستند با سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی علاوه بر رشد تولید ناخالص داخلی‌، زیرساخت‌هایی مثل تولید انرژی‌، حمل‌ونقل‌، تامین آب و ساخت فرودگاه و جاده و بهره‌برداری از منابع طبیعی خود را افزایش دهند.

 • چپ‌ها دنبال تسخیر اتاق بازرگانی

  چپ‌ها دنبال تسخیر اتاق بازرگانی

  ساعت 24 -  داستان تلخ مخدوش کردن ماهیت اتاق بازرگانی تنها به این دلیل که یک گروه با سازماندهی بهتر توانسته است دو دوره از انتخابات اتاق تهران را در رقابت با یک گروه دیگر به نفع خود تمام کند در ماه‌های تازه سپری‌شده جدی‌تر شده است. نگاهی به ترکیب سرشناس‌ترین منتقدان قبلی اتاق و همدست حزب و گروه‌های چپ‌های افراطی فعلی نشان می‌دهد آنها نیز در سال‌های نخست انقلاب اسلامی از چپ‌های ارتدکس تند و نیز چپ‌های مذهبی بوده‌اند.

 • جای خالی عدالت اقتصادی در پرداخت یارانه‌ها

  جای خالی عدالت اقتصادی در پرداخت یارانه‌ها

  ساعت24-خاندوزی وزیر اقتصاد که ظاهرا نه اهل روزنامه خواندن است و نه در کنار خودش مشاوران آگاه و امینی دارد، به تازگی در پاسخ به میلیون‌ها ایرانی که بعد از اوج‌گیری اخیر قیمت‌ها موفق به دریافت صدقه‌ای به نام یارانه نشده‌اند، با کمال صراحت گفته است در حال حاضر دولت به هفتاد و هفت میلیون نفر از جمعیت کشور یارانه می‌پردازد.اگر جمعیت امروز کشور را حدود هشتاد و دو میلیون نفر در نظر بگیریم، مفهوم فرمایش آقای وزیر اقتصاد این است که تعداد افرادی که یارانه به آنها تعلق نگرفته است از پنج میلیون نفر تجاوز نمی‌کند.

 • چرا با اینکه تورم در دولت رئیسی افزایش یافته او از کاهش سخن می گوید؟

  چرا با اینکه تورم در دولت رئیسی افزایش یافته او از کاهش سخن می گوید؟

  ساعت24- سومین‌بار در 5 ماهه 1401 است که آقای رییسی اقدام به ارایه آماری می‌کند که انتقاد ناظران را ایجاد می‌کند و در مقابل موجی از همراهی رسانه‌های همسو با دولت را نیز به دنبال دارد. رسانه‌هایی که ابتدا باید به رسالت اطلاع‌رسانی درست و راستی‌آزمایی از اطلاعات ارایه شده بپردازند و سپس با نگاه «سیاسی» به حمایت از جریان‌های سیاسی.اولین‌بار، فروردین ماه 1401 آقای رییسی از کاهش 13درصدی نرخ تورم طی 8 ماه خبر داد. اظهاراتی که تیتر یک روزنامه «کیهان» شده بود. تیر ماه امسال، رییس‌جمهور در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با مردم از این گفت که «کشور را در حالتی تحویل گرفته که تورم ماهانه 60درصدی را داشته است.» و سومین بار نشست خبری پریروز که باز هم عدد 60درصد برای تورم اعلام شد.

 • کاهش ۱۰۰ لیتری سهمیه بنزین

  دولت محدودیت‌های جدیدی برای مصرف سوخت اعمال کرد

  کاهش ۱۰۰ لیتری سهمیه بنزین

  ساعت24-سهمیه بنزین کارت‌های سوخت کم شد و برای سوخت‌گیری در استان‌های مرزی محدودیت‌های بیشتری اعمال شد. براساس اعلام وزارت نفت سهمیه بنزین سه هزار تومانی از ۲۵۰ لیتر به ۱۵۰ لیتر کاهش داشته است. علاوه‌براین در استان‌های مرزی کارت سوخت جایگاه‌داران جمع‌آوری شده است. همایون صالحی، رئیس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت، به «شرق» می‌گوید که در سایر شهرهای کشور هم جایگاه‌داران تنها می‌توانند یک کارت سوخت داشته باشند و سهمیه محدود آن را فقط برای امور ضروری مثل سوخت آمبولانس‌ها یا خودروی پلیس و... اختصاص دهند.

 • صدر کوتاه آمد اما بحران همچنان باقی است

  استفاده از ابزار آشوب

  صدر کوتاه آمد اما بحران همچنان باقی است

  ساعت24- آشی که سرایا سلام جریان صدر طی ساعت های گذشته می پخت، به قول معروف، آن قدر شور شد که آشپز هم از شوری اش نالید، مقتدی صدر عصر سه شنبه با شرکت در کنفرانس مطبوعاتی از رفتارهای خشونت آمیز طرفداران خود ابراز بیزاری کرد و خواستار توقف فوری تظاهرات و خشونت ها شد و به آنها یک ساعت فرصت داد صحنه را ترک کنند و به اعتراض ها پایان دهند. البته بیزاری او نه از روی ناراحتی رفتار طرفدارانش، بلکه از روی ناکامی در رسیدن به اهدافی بود که انتظارشان را داشت. آنچه در عراق در روزهای گذشته شاهد بودیم در حقیقت نبرد میان بی قانونی با حافظ قانون بود.

 • تله فریب غرب در برجام تقصیر روحانی است

  تله فریب غرب در برجام تقصیر روحانی است

  ساعت 24 - محمدکاظم انبارلویی سردبیر روزنامه اصولگرا و قدیمی رسالت در شماره امروز این روزنامه در سرمقاله به مقامهای ایرانی هشدار داده شده است نباید باردیگر نظام سیاسی ایران در تله فریب غرب بیفتد و برای چندمین بار فریب بخوریم. این روزنامه نگاراصولگرا البته مثل همه نویسندگان اصولگرا باردیگر به داستان دهها هزار بار تکرار شده تیم حسن روحانی رفته و نوشته است قرار بود غربی‌ها هم تحریم‌های ظالمانه را بردارند ، پول‌های غصب‌شده ایران را که در بانک‌های خارجی بلوکه کردند آزاد کنند و ایران از تحریم بانکی بیرون بیاید تا بتواند به راحتی در بانک‌های خارجی حساب بانکی داشته باشد و پول جابه‌جا کند و ...اما چنین اتفاقی نیفتاد و تحریم‌ها نه‌تنها برداشته نشد بلکه چند برابر شد و طرف اصلی معامله با پررویی برجام را پاره کرد.

 • یخ زدن مردم اروپا و خوش حالی در تهران

  یخ زدن مردم اروپا و خوش حالی در تهران

  ساعت 24 - ولادیمیر پوتین حالا یک سیاستمدار لعنتی به حساب می‌آید که می‌خواهد با بریدن سر اوکراین نشان دهد یک ناسیونالیست فداکار است.او اما با اشتباه‌های کشنده نشان داد شهروندان اوکراین و نیز شهروندان روسیه را به اندوه و خشم گرفتار کرده و یکی از بدترین جنگ‌های دنیا را در این روزها به راه انداخته است.ولادیمیر پوتین به گواه تجربه سه دهه گذشته برای بهره‌برداری از نفت و گاز خود که در دریاها و دشت‌ها خفته بودند از سرمایه‌های غرب و دانش و تخصص غول‌های نفتی غربی استفاده کرد.

 • رییسی و تکرار کارهای احمدی‌نژاد با فاصله ای دور

  رییسی و تکرار کارهای احمدی‌نژاد با فاصله ای دور

  ساعت 24 - نگاهی حتی از سر اشاره به سخنان و رفتارهای سیدابراهیم رییسی و نیز اعضای شاخص دولت او در این یک سال ریاستش بر دولت سیزدهم نشان می‌دهد او به شکلی حیرت‌انگیز همان کارهایی را انجام می‌دهد که ۱۷ سال پیش رییس دولت نهم انجام داد و همان حرف‌هایی را می‌زند که رییس‌جمهور اسبق می‌زد. واقعیت این است، اما سیدابراهیم رییسی نمی‌تواند در مسیری که احمدی‌نژاد انتخاب کرد و پیش رفت حتی به او نزدیک شود. اینکه نمی‌تواند خود را به احمدی‌نژاد برساند دلایل گوناگونی دارد اما مهم‌ترین آنها به شخصیت و توانایی‌های فردی و دیگری به فضای اقتصادی و سیاسی کشور در حال حاضر و در سال ۱۳۸۴ برمی‌گردد.

 • سرمایه گذاری قطر و ایران درگاز ؛ یک مقایسه تلخ 

  سرمایه گذاری قطر و ایران درگاز ؛ یک مقایسه تلخ 

  ساعت۲۴-علی اشرف افخمی از مدیران باسابقه اقتصادی ایران در روزنامه اعتماد نوشته است : سابقه بهره‌برداری ال‌ان‌جی در قطر، تقریبا به اندکی قبل از سال ۲۰۰۰ میلادی از بزرگ‌ترین میدان گازی جهان مشترک بین ایران وقطر که ما به آن پارس جنوبی و قطری‌ها به آن گنبد شمالی می‌گویند، برمی‌گردد که قطر با ظرفیت تولید حدود ۱۱ میلیون تن در سال شروع کرد، اما در سال ۲۰۲۱ بالغ بر حدود ۷۷ میلیون تن شده است. امیر قطر اخیرا اعلام کرده است که در نظر دارد ظرفیت ال‌ان‌جی قطر را با اختصاص بودجه‌ای معادل ۲۰ میلیارد دلار در یک برنامه زمانبندی حدود ۵ ساله در سه فاز به ترتیب در سال ۲۰۲۳ به ۸۷ میلیون تن، در سال ۲۰۲۵ به ۱۱۰ میلیون تن و در سال ۲۰2۷ میلادی به ۱۲۶ میلیون تن در سال برساند!