• کوبا ی کمونیست هم تسلیم شد

  کوبا ی کمونیست هم تسلیم شد

  ساعت 24 - کوبا می‌گوید برای اولین بار در ۶۰ سال گذشته، به خارجی‌ها اجازه می‌دهد تا در خرید و فروش کالا و خدمات در این کشور – چه خرده‌فروشی و چه عمده‌فروشی – سرمایه‌گذاری کنند.این اقدام، تغییری بزرگ برای دولت کمونیستی این کشور است. فیدل کاسترو، رهبر انقلاب کوبا در دهه ۱۹۶۰ تجارت را در این کشور ملی کرد.

 • پنهان سازی بدهکاران بزرگ با ترفند تازه

  پنهان سازی بدهکاران بزرگ با ترفند تازه

  ساعت 24 - واقعیت تلخ اقتصاد ایران این است که سیاستمداران پایشان را روی گلوی ان گذاشته و هرجور بخواهند با کسب وکار و معیشت شهروندان رفتار می کنند و اراده خود را به جای سازوکارهای اقتصادی اعما ل می کنند. در ایران بیشترین نهادهایی که از انه استفاده زورمدارانه و همراه با ترفندهای ویژه می شود نهاد بانک است. بیشتر شهروندان ایرانی که منابع پس اندازی انها اندک وخرد است و راه سرمایه گذاری در بازارهای سرمایه و ارز و سکه را نمی شناسند و در ضمن می خواهن پولشان در یک جای مطمئن بماند پولشان را به بانکها می دهندو دولتها این پولها را به شکل های گوناگون برمی دارند یا به ارزانترین قیمت می فروشند.

 • برجام به برزخ می رود ؟

  برجام به برزخ می رود ؟

  ساعت 24 -   این روزها وساعتها برای شهروندان ایرانی به دلیل گیر افتادن کسب وکار و معشتشان در تله برزخی شدن پرونده هسته ای  افتاده است بسیار سخت سپری می شود .  شهروندان ایرانی  درست یا نادرست تصور می کنند بدبختی اقتصادی آنها از این مساله است و از حاکمیت انتظار دارند این پرونده به یک نقطه سفت برسد که تکلیف روشن شود . شهروندان ایرانی تصور می کنند با حل این پرونده شاید درکوتاه مدت نفس تازه کنند و به خودبیایند . به همین دلیل است که نظام سیاسی ایران سرانجام وپس از چانه زنی های درازمدت حالا در جایی ایستاده استن که به قول مدیران وزارت خارجه بیشتر از هرزمان به توافق نزدیک شده ایم.

 • چرا هربلایی هست سر ایرانیان می آید؟

  چرا هربلایی هست سر ایرانیان می آید؟

  ساعت 24 -  آنهایی که در دهه ۱۳۵۰ جوان یا نوجوان یا میانسال بودند یادشان می‌آید رادیو به مثابه رسانه‌ای که بیشترین شهروندان ایرانی را همراه خود می‌دید برخی برنامه‌های اختصاصی نیز برای گروه‌های اجتماعی تهیه می‌کرد و از راه صدا به گوش ایرانیان می‌رساند. یکی از این برنامه‌ها که هر روز در ساعت‌های نزدیک به ظهر پخش می‌شد برنامه کارگران بود. یکی از زیربرنامه‌های برنامه کارگران با نام «چرا هر بلایی است سر من می‌آید» بسیار جذاب و پرشنونده بود. در این زیربرنامه هر روز داستان یک کارگر بی‌احتیاط یا یک محیط کار خطرناک را توصیف می‌کرد که نتیجه فعالیت در آن آسیب دیدن کارگر بود.

 • اعتراض مردم شهرکرد به بی آبی

  اعتراض مردم شهرکرد به بی آبی

  شهروندان مرکز استان چهار محال و بختیاری در ادامه بی آبی چند روزه به خیابان آمده و اعتراض خود را به مقامهای سیاسی ابراز کردند. رسانه‌های داخل ایران اعلام کردند که حدود ۵۰۰ نفر از مردم شهرکرد امروز سه‌شنبه ۲۵ مرداد با در دست داشتن دست نوشته‌ها و سر دادن شعارهایی نسبت به بی‌آبی گسترده چند روزه در این شهر اعتراض کردند. ویدئوهایی نیز از این تجمع در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

 • مردم دارند له می شوند آن وقت...

  مردم دارند له می شوند آن وقت...

  ساعت 24 - مجادله اصولگرایان با سایه اصلاح طلبان ادامه دارد. در شرایطی که اصلاح طلبان از صحنه سیاست موثر واز قطار نهادهای قدرت به بیرون پرت شده اند اصولگرایان که همه قدرت سیاسی را در چنگ دارند هنوز هررخدادی را با اصالت دادن به اینکهه اصلاح طلبان چه می گویند تحلیل می کنند. برای آنها گویا به ویژه درداستان پرونده هسته ای این خط پررنگ تر است. یک خبرگزاری حکومتی درهمین باره و بدون اینکه به له شده مردم زیر بار فشار تحریم واینکه باید با گفت وگوی هسته ای این فشار از دوش مردم برداشته شودنوشته است : خط مشترک رسانه‌های اصلاح‌طلب امروز حمله به دولت، تیم‌مذاکره‌کننده و ... حتی طعنه و کنایه زدن به رسانه‌هایی بود که منتقد برجام بودند. چرایی این خط مشترک مسئله‌ای است که می‌توان خط فکری اصلاحات را بیش‌از پیش شناخت.

 • توصیه به صلح هسته ای از سوی رهبران جهانی به ایران

  توصیه به صلح هسته ای از سوی رهبران جهانی به ایران

  ساعت 24 - پرونده هسته ای ایران به دلیل نتایج نهایی آن که ایران را توانا می کند در آستانه ساخت بمب اتمی قرارگیرد برای رهبران حزب ها و سیاسیون امروز و فردا و دیروز جهان به این دلیل اهمیت دارد که در این صورت ممکن است ترکیه وعربستان هم بخواهند دراین نقطه مرزی بایستند . منطقه خاورمیانه را بیش از پیش با تهدید روبه رو سازند. غرب به معنای کلی آن نمی تواند ببیند کشوری مثل ایران که با روسیه و چین قراردادهای راهبردی بسته و در صف انها قرار گرفته است حالا در آستانه ساخت بمب اتم است تا توازن قوا در منطقه را به هم بریزد. به همین دلی است که از همه نیروی خود برای جلوگیری از اتمی شدن ایران جلوگیری می کند.

 • ساعت 24 و ایرانیان خسته از گفت وگوهای بی فایده

  ساعت 24 و ایرانیان خسته از گفت وگوهای بی فایده

  ساعت24-«جهان‌صنعت»، در دگرگونی شبانه‌روز یک «آن» بسیار عجیب است‌. در این «آن»، آشکار نیست در زمین روز، استیلا دارد یا هنوز شب بر زمین چیره است. ایستایی و ابهام در ساعت ۲۴ به اوج می‌رسد. ویژگی دیگر ساعت ۲۴ این است که تاریکی به اوج رسیده و ثانیه‌ای بعد زمین به روی روشنایی و سپیدی لبخند می‌زند. آیا ساعت ۲۴ وعده داده شده وزیر امور خارجه نظام سیاسی ایران درباره اینکه گفته است ساعت ۲۴ پاسخ اروپایی‌ها را خواهیم داد نیز ویژگی‌های ساعت ۲۴ را خواهد داشت؟ به ویژه درباره حرکت از ناروشنی به روشنی را در ثانیه‌هایی بعد از ساعت ۲۴ خواهیم دید؟به ویژه درباره حرکت از ناروشنی به روشنی را در ثانیه‌هایی بعد از ساعت ۲۴ خواهیم دید؟

 • آرزوی محال آقای قالیباف و بازی با اعصاب مردم

  آرزوی محال آقای قالیباف و بازی با اعصاب مردم

  ساعت 24 - پس از اینکه دولت سیزدهم بر سر کارآمد توفان انتقاد بر دولت فرونشست و به نظر می‌رسد حالا و با نزدیک شدن به انتخابات توفان نقدها را شاهد خواهیم بود. اعضای مجلس و نیز رییس مجلس حق دارند مطابق با مرام سیاسی خود سخن بگویند و با دولت مناسبات خودرا برقرار کنند اما به نظر می‌رسد حق ندارند با روح وروان شهروندان بازی کنند و با دادن وعده‌ها و پیگیری نکردن آنها بر آتش  خشم شهروندان هیزم خشک بریزند. مجلس و رییس آن شوربختانه توجه و اعتنای کارشناسی به مقوله بسیار با اهمیت « نظام قیمت‌ها ندارند و تصوری شگفت انگیز از این مقوله را برای خود پذیرفته و یا اینکه چنین وانمود می‌کنند.

 • نقطه اوج بدبختی ایرانیان

  نقطه اوج بدبختی ایرانیان

  ساعت 24 -  کشورهای جهان از دوران پس از قرون وسطی تا امروز و به ویژه پس از انقلاب صنعتی و بزرگ شدن بازارها از دو شاهراه درآمد کسب کرده و هنوز نیز این روال ادامه دارد و البته کشورهای هوشمند توانسته‌اند این دو شاهراه درآمدساز را با بالاترین بهره‌وری به هم پیوند دهند. استفاده با بالاترین بازده از منابع طبیعی که ثروت طبیعت برای برخی از کشورهاست یک شاهراه برای کسب درآمد است.یک شاهراه دیگر نیز استفاده از هوش و خرد انسانی برای کسب درآمد است. به طور مثال کشورهایی مثل ژاپن و انگلستان در دوره‌های جداگانه با استفاده از جدیت و هوش شهروندانشان توانسته‌اند راه کسب درآمد از ثروت منابع انسانی را با بهره‌وری بالا تجربه کنند. این دو کشور اکنون در مرتبه سوم و پنجم بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان به حساب می‌آیند.

 • مسیر گنگ درآمد خانواده‌های ایرانی

  مسیر گنگ درآمد خانواده‌های ایرانی

  ساعت 24 -  احسان خاندوزی پیش از اینکه وزیر اقتصاد شود یک چهره متوسط دانشگاهی بود که البته با کمک برخی از نهادهای طرفدار اقتصاد نهادگرا به یک سخنران عمومی‌تر تبدیل شد و هرگز در ذهن خویش اندازه تنگناهای اقتصاد ایران را یک جا تصور نکرده بود. او که توانسته بود رییس دولت سیزدهم را متقاعد کند برنامه کارآمد برای حل مسائل اقتصاد کلان دارد حالا در آستانه یک‌سالگی فعالیت خود در دولت جز چند تصمیم که با روح کلی ادعای دولت مردمی بیشتر سازگار است تا برنامه‌ای برای اقتصاد کلان در این یک سال تازه‌سپری‌شده نتوانسته است نشانی از یک وزیر اقتصاد دانا و توانا برای حل مسائل کلان اقتصاد ارائه دهد.

 • دستور کودتا در اتاق

  دستور کودتا در اتاق

  ساعت 24 - ورود پرقدرت یک خبرگزاری حکومتی به بلوای اتاق بازرگانی‌ و ادامه خبرهای زهرآگین به رغم توضیحات چند باره اتاق بازرگانی ایران درباره نادرست بودن اطلاعات ارائه‌شده و نیز کشاندن پای دولت و دستگاه‌های نظارتی- امنیتی و وارد کردن ادبیات سیاسی مثل دوتابعیتی‌ها در مجادله اتاق نشان می‌دهد این داستان بیخ دارد.مجیدرضا حریری‌ رییس اتاق بازرگانی ایران و چین در گفت‌وگو با خبرگزاری حکومتی گفته است: «وقتی فردی عضو هیات‌رییسه اتاق بازرگانی می‌شود، با حضور در جلسات شورای پول و اعتبار، شورای عالی بورس، شورای عالی صادرات و غیره اطلاعات زیادی را کسب می‌کند که حتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز این اطلاعات را ندارند.

 • پیچ آخر برجام و معیشت مردم

  پیچ آخر برجام و معیشت مردم

  ساعت 24 -حکومت ایران با همه توصیه های اکید قانون اساسی ونیز بنیانگذار انقلاب بهمن 1357 برای اسلامی کردن قانون ها وراهبردهای کشور اما در نهایت باید بتواند روزی و معیشت شهروندان این سرزمین باستانی را در سطحی نگه دارد که آنها درمقایسه با گذشته این کشور ونیز در مقایسه با سطح رفاه کشورهای دیگراحساس ناخوشایندی نداشته باشند. با وجودی که بخش اول این گزاره یعنی اسلامی کردن قانون واداره کشور با شتاب و با قدرت انجام شده است و هنوز نیز در حال گسترش است اما بخش دوم یعنی نگهداری سطح رفاه مادی ایرانیان هم نسبت به گذشته وهم نسبت به کشورهای دیگر نه تنها لباس عمل نپوشیده است بلکه درسراشیبی قرار گرفته است.

 • از خدمتکاری تا معاونت ریاست‌جمهوری کلمبیا

  از خدمتکاری تا معاونت ریاست‌جمهوری کلمبیا

  ساعت 24 - نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۲ کلمبیا از چند نظر دارای اهمیت است. گوستاو پترو، جنگجوی جنگ‌های چریکی سابق اولین فرد جناح چپ است که به بالاترین مقام این کشور رسیده و همراه او در این مبارزهٔ انتخاباتی هم از چندین جهت پیشرو و پیشکسوت است. فرانسیا مارکز که در نوجوانی مادر شد و سابقهٔ شغل خدمتکاری و کار در معدن طلا دارد اولین زن سیاه‌پوستی است که در کلمبیا به مقام معاونت رئیس‌جمهور می‌رسد.

 • 200 میلیارد دلار زیان ایران از تحریم با حساب پکن

  200 میلیارد دلار زیان ایران از تحریم با حساب پکن

  ساعت 24 - درحالی که در داخل ایران هرگز عددی از میزان خسارت مستقیم وغیر مستقیم ایران به دلیل اعمال تحریم های آمریکا از اول دهه 1390 تا کنون از سوی نهادهای مهم کشور به اطلاع افکار عمومی نرسیده است به نظر می رسد مقامهای چینی برای دعوای خود با آمریکا به عددی که روحانی در مقام ریاست جمهوری اعلام کرده بود استناد کرده و عدد 200 میلایارد دلار ا را اعلام کرده اند. به نظر می رسد اما زیان مادی مستقیم وغیر مستقیم خسارت های تحریم چند برابر این عدد باشد. روحانی گفته بود : « البته آمریکا بیش از ۲۰۰ میلیارد خسارت مستقیم به ما زده است اما ما به دوستان گفتیم فعلاً این را برای مراحل بعد بگذارید. در مرحله اول می خواهیم با برداشتن تحریم‌ها وارد برجام شود و بعد می‌توانیم حرف هایمان را بزنیم».

 • فرسایشی شدن مذاکرات و فرسوده شدن مردم

  فرسایشی شدن مذاکرات و فرسوده شدن مردم

  ساعت 24 - حالا می‌توان با شفافیت و شهامت بیشتری نوشت‌؛ در این ساعت- ساعت ۱۶ روز چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱- مذاکرات صلح هسته‌ای یا هر نام دیگری که مقام‌های ایرانی یا غربی روی آن می‌گذارند روندی فرسایشی را تجربه می‌کند. فرسایشی شدن گفت‌وگوهای هسته‌ای که از دهه ۱۳۸۰ شروع شده و رییسی چهارمین رییس‌جمهوری است که با آن دست به گریبان است، پیامدهای اندوه‌بار و فاجعه‌بار پرشماری بر زندگی امروز و فردای ایرانیان داشته و دارد. غم‌انگیزترین پیامد ناتوانی در یکسره کردن این پرونده در دو سر نقاط مرزی رها کردن غنی‌سازی اورانیوم و تولید آن تا نقطه‌ای که دیگر نمی‌توان از آن جلوتر رفت و آرزوی نظام سیاسی است‌، شهروندان ایرانی را فرسوده کرده است.

 • قطعی آب اشامیدنی لوله کشی شده در شهرکرد

  قطعی آب اشامیدنی لوله کشی شده در شهرکرد

  ساعت 24 - مدیرعامل آبفای چهارمحال و بختیاری با اشاره به مشکل حادّ تأمین آب شرب شهرکرد گفت: در حال حاضر ۲۴ تانکر در سطح شهرکرد آب توزیع می‌کنند و ۶۰ تانکر نیز از استان‌های دیگر در راه است که در ایستگاه‌های مشخص آبرسانی سیار را انجام می‌دهند.بارندگی شدید و وقع سیلاب در شهرستان کوهرنگ در روزهای اخیر، باعث گل‌آلود شدن چشمه کوهرنگ که منبع تأمین آب شرب شهرکرد و شهرهای اطراف شد.این گل‌آلودی باعث شد این چشمه از مدار مصرف خارج شود و تأمین آب شرب شهرکرد به مرز بحران برسد.

 • اقتصاد ایران در گرداب عجایب

  اقتصاد ایران در گرداب عجایب

  ساعت 24 - آنهایی که فوتبال را به صورت حرفه ای بازی کرده یا سالهای طولانی بازی های فوتبال در سطح باشگاهها و تیم های ملی فوتبال را دنبال کرده اند نیک می دانند هنگامی که یک تیمی چند بر هیچ از تیم دیگری عقب مانده و دقایق بازی به سرعت سپری می شوند برخی از بازیکنان از فرمانده داخل زمین یعنی کاپیتان تیم ونیز از سر مربی که فرمانه اصلی اسن فرمان نمی برند و می خواهند یک تنه به قلب تیم مقابل بزنند و برای خو اعتباری کسب کنند ونیز تیمشان را دست کم به شکست خوب برسانند. بیشتر وقت ها ین رفتارها خودزنی به حساب می اید و کاری هم از پیش برده نمی شود. اقتصادایران شوربختانه اکنون حالت همان تیم بازنده را دارد که از همسایه های بلافاصله واز کشورهایی که روزگاری از آنها جلوتر بوده و از کشورهای بزرگ اقتصادی شکست فاحشی خورده است .

 • چرا دلار این همه عاشق درهمه دنیا دارد؟

  چرا دلار این همه عاشق درهمه دنیا دارد؟

  ساعت 24 - دلار عاشق های سینه چاک و. فدایی پرشماری در دنیای پررمز وراز امروز دارد . عشق سوزان به دلار در همه کشورهای جهان از زن ومرد ، پیر و جوان ، آسیایی و اروپایی و آفریقایی ، مسلمان ومسیحی ، فقیر و ثروتمند آتشی برافروخته است که با فوت کردن امثال پوتین روسی و شی جین پینگ چینی که از نظر نطامی و اقتصادی در یک قدمی آمریکا ایستاده اند نیز این آتش را به زودی خاموش نمی کند و عشق به دلار همچنان روبه گسترش است . تجربه نشان می دهد حتی رهبران همین دوکشورنیز این عشق را در دل دارند و اگر در سخن از نفرت بگویند. اما در ژرفای دل به دلار وفادارند. دلار به این دلیل روشن عاشق سینه چاک دارد که مردم در هر شهر و روستایی از امریکا گرفته تا چین وهند و روسیه آن را مثل برگ زرخریداری می کنند و نیک می دانند همیشه قابل نقد کردن در هر جایی است .

 • نشانه های سازش ایران با متن نهایی تا الان

  نشانه های سازش ایران با متن نهایی تا الان

  ساعت 24 - الان درایران زمان کمی از 9 صبح را هم درنوردیده و ایرانیان در خانه و محل کار سخت دنبال این هستند بدانند پاسخ نظام سیاسی ایران به متن توافق نهایی که اروپایی ها در دستهای مذاکره کننده ایرانی قراردادند تا با خود به تهران بیاورد و به نهادهای قدرت ارایه کند را بفهمند. . بدون چون وچرا نهادهای قدرت موثردر نظام سیاسی ایران ومرتبط با پرونده هسته ای تا حالا از متن وماهیت آن توافق اطلاعات دقیق پیدا کرده و با زیر وروکردن هرکلمه و عبارات آن رمزگشاسیی ها نیز تا جایی که می شده انجام گرفته است. شهروندان ایرانی با دلهره و نگرانی این داستان را دنبال می کنند و بیشتر ایرانیان با هرگرایش سیاسی و در هر گروه اجتماعی آرزو دارند این متن با پذیرش حاکمیت راه و روزنه تنفسی برای ایرانیان بازکند و از فشار بی تاب کننده بر آنها کاسته شود.

 • گاز ایران در چنگ روسها برای نبرد با ناتو

  گاز ایران در چنگ روسها برای نبرد با ناتو

  ساعت24-سیمون واتکینزدر نشریه اویل پراس نوشته است در جریان دیدار ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه از تهران یک یادداشت تفاهم 40 میلیارد دلاری بین غول گازی روسیه، گازپروم و شرکت ملی نفت ایران (NIOC) امضا شد که بخشی از دستور کار گسترده افزایش همکاری بین روسیه و ایران است.در این تفاهم نامه گازپروم متعهد شده تا شرکت ملی نفت ایران را در توسعه 10میلیارد دلاری میادین گازی کیش و پارس شمالی با هدف تولید بیش از 10 میلیون متر مکعب گاز در روز به طور کامل یاری رساند. این تفاهم نامه همچنین در بردارنده جزئیاتی از یک پروژه 15 میلیارد دلاری برای افزایش فشار در میدان گازی بزرگ پارس جنوبی در مرز دریایی ایران و قطر است. به علاوه، گازپروم در تکمیل پروژه های مختلف گاز طبیعی مایع (LNG) و ساخت خطوط لوله صادرات گاز مشارکت خواهد داشت.به این ترتیب، کرملین کنترل بیشتری بر ذخایر گازی ایران اعمال خواهد کرد.

 • معاون اول پشت در قفل قیمت رب گوجه

  معاون اول پشت در قفل قیمت رب گوجه

  ساعت 24 - این یک واقعیت تلخ است که خبرنگار خبرگزاری مهر نوشته و از زبان یک فعال صنعتی یاد آور می شود محمد مخبر معاون اول رییس جمهور با سپری شدن 4 ماه از نازعه دونهاد حکومتی به نام قرارگاهخ امنیت غذایی و نیز سازمان تعزیرات نتوانسته است قیمت رب گوجه فرنگی را دراندازه ای تعیین کند که این منازعه تمام شود و فروشندگان با جریمه های سنگین تعزیراتی روبه رو نشوند. یک عضو هیات مدیره سندیکای کنسرو از سیاست گذاری دولت در حوزه تنظیم بازار کالاهای اساسی به شدت انتقاد کرد و گفت: تعلل مسئولان بازار رب گوجه فرنگی را دچار نابه سامانی کرده است.

 • ایران ادعای وال استریت ژورنال در باره توافق هسته ای را رد کرد

  ایران ادعای وال استریت ژورنال در باره توافق هسته ای را رد کرد

  ساعت 24 - یک مقام وزارت خارجه ایران روز دوشنبه با رد ادعای نشریه وال استریت ژورنال مبنی بر احتمال آماده شدن متن نهایی توافق هسته‌ای در وین ظرف چند ساعت آینده، گفت: «با توجه به ادامه بحث‌ها درباره چند موضوع مهم باقی‌مانده، هنوز در مرحله‌ای قرار نداریم که از نهایی شدن متن سخن بگوییم.»خبرگزاری ایرنا به نقل از یک مقام وزارت خارجه ایران نوشت: «هیات مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی ایران نظرات سازنده خود را با هدف پیشبرد مذاکرات به طرف مقابل ارائه کرده است و نتیجه گفت‌وگوها به اراده طرف مقابل برای اتخاذ تصمیمات سیاسی لازم بستگی دارد.» او همچنین خاطرنشان کرد: «همچنان معتقدیم در صورتی که تصمیمات مناسب طرف مقابل اتخاذ شود، می‌توان به سرعت مذاکرات را جمع‌بندی کرد، اما هنوز در این مرحله قرار نداریم.»

 • فارس : ده سال دیگر وارد کننده نفت می شویم

  فارس : ده سال دیگر وارد کننده نفت می شویم

  ساعت 24 - خبرگزاری های نزدیک ووابسته به نهادهای قدرت درایران با همه نیروی مادی و فکری خود کوشش گسترده ای را در دستور کار دارند که نشان دهند ایران به انرژی هسته ای نیاز دارد و اگر ایران نتواند به این انرژی دسترسی پیدا کند بدبخت خواهد شد. به طور مثال خبرگزاری فارس در گزارشی از منابع نفت وگاز ایران تاکید کرده است که منابع نفت وگاز ایران به اندازه ای نیست که تصور می شد و اگر با همین دست فرمان پیش برویم تا ده سال دیگراحتمال دارد واردکننده گنفت شویم.

 • معنای پیچ آخر در مذاکرات وین : گشایش

  معنای پیچ آخر در مذاکرات وین : گشایش

  ساعت24-در حالی که گفت وگوها درپایتخت اتریش همچنان راز آلود است و فشرده ونفس گیر ادامه دارد و سخنان متناقض از سوی طرفهای اروپایی و حتی نماینده روسیه به بیرون درز می کند اما هنوز معلوم نیست که این دور از گفت وگوها که از سوی دوطرف با عناوین کاملا متضاد نامیده می شود یک سایت خبری – تحلیلی که گفته می شود از سوی یک نهاد بسیار مهم امنیتی منتشر می شود از اصطلاحات " گشایش" یا " توقف " و نیز" پیچ آخر " استفاده شده است که بسیار معنادارند. این اصطلاحات کلیدی نشان می دهد احتمال به نتیجه رسیدن گفت وگوها دراین دوررا نباید کم گرفت.

 • ذخایر اورانیوم ایران مانع اصلی صلح هسته ای؟

  ذخایر اورانیوم ایران مانع اصلی صلح هسته ای؟

  ساعت 24 - ایو بوردیون از نویسندگان فرانسوی در یادداشتی که سایت دیپلماسی ایرانی آن را به فارسی برگردانده است می نویسد : مانع اول این است که غربی ها نگران انباشت اورانیوم بسیار غنی شده تهران هستند. در حالی که توافق برجام این کشور را از غنی‌سازی اورانیوم به بیش از 3.67 درصد در ایزوتوپ 235 منع می‌کرد، تهران در آوریل 2021 از آستانه غنی‌سازی 60 درصد عبور کرد و ذخایر آن در پایان ماه مه از 43 کیلوگرم فراتر رفت.

 • بازهم بحث آقازاده ها : چهار هزار نفر از فرزندان مسئولان در خارج

  بازهم بحث آقازاده ها : چهار هزار نفر از فرزندان مسئولان در خارج

  ساعت 24 - درحالی که سالانه هزاران نفر از نیروهای زبده ایرانی به دلایل گوناگون به خارج از ایران مهاجرت می کنند و با اقامت درکشورهای دیگر به ایران بازنمی گردند اما برخی از مدیران میانی به ویژه مدیران نهادهای انقلابی یا نهادهای تازه تاسیس برای انجام کارهای ویژه نمی گذارند کوره داستان مهاجرت فرزندان مدیران ارشد کشور سرد بماند وهراز چندگاه این موضوع را داغ می کنند و به این ترتیب رعب دردل کسانی که فرزندانشان درخارج از کشور می اندازند. دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر تازه ترین نفر است که دراین باره گفته است ، سه تا چهار هزارنفر از فرزندان مقام‌های جمهوری اسلامی در خارج از کشور اقامت دارند.

 • اولیانوف: چین و روسیه با اتحادیه اروپا سازگارند

  اولیانوف: چین و روسیه با اتحادیه اروپا سازگارند

  ساعت 24 – درحالی که ایران امیدوار است با کمک روسیه وچین بتواند در برابر اتحاد اتحادیه اروپا و آمریکا بایستد و از نبودن نمایندگان سه کشور اروپایی برای رسیدن به خواسته هایش استفاده کند حرفهای تازه اولیانوف روسی که البته از سوی یک رسانه انگلیسی منتشر شده چیز دیگری نشان می دهد. میخائیل اولیانوف، سفیر روسیه در مذاکرات برای احیای برجام گزارش‌ها رد پیشنهاد اتحادیه اروپا توسط پکن و مسکو را نادرست خوانده و گفته پیش نویس احیای برجام به طور جمعی توسط همه شرکت کنندگان در مذاکرات وین از جمله روسیه و چین تنظیم شده است.

 • ایران در وین از آمریکا واقعا چه می خواهد ؟

  ایران در وین از آمریکا واقعا چه می خواهد ؟

  ساعت 24 - واقعیت این است که ایرانیان عادی و حتی مدیران میانسی و بخش عمده ای از مدیران ارشد در نظام سیاسی ایران نمی دانند خواسته های ایران از آمریکا در تازه ترین دور گفت وگوها چیست. امیر عبداللهیان وزیر خارجه ایران می گوید آمریکا با خواسته های ایران واقع بینانه برخورد کند ولی نمی گوید خواسته های ایران چیست. پنهانگوید کسی نمی داند در گفت وگوها چه خواسته هایی طرح می شود و تنها یک گروه کوچک خبر دارند. حالا خبرگزاری حکومتی ونزدیک به نیروهای نظامی تحلیلی در باره خواسته های ایران را بر روی سایت خود قرار داده است. این خبرگزاری نوشته است :با آنکه طرف‌های غربی ادعا می‌کنند توافق رفع تحریم‌ها از مدت‌ها پیش بر روی میز است اما برخی گره‌های اساسی در گفت‌وگوها هنوز حل نشده‌اند.

 • بحران بنزین در راه است

  بحران بنزین در راه است

  ساعت 24 - عضو هیأت علمی دانشگاه امیرکبیر با اشاره به روند افزایش مصرف بنزین، گفت: نیازی به غیب‌گویی نیست؛ روند افزایش مصرف یک واقعیت است. در دوران کرونا مصرف بنزین به زیر 80 میلیون لیتر کاهش یافته بود، در بهار امسال به بیش از 95 میلیون لیتر رسید و معمولا در مرداد و شهریور 10 میلیون لیتر در مقایسه با بهار افزایش مصرف خواهیم داشت که بر این اساس مصرف روزانه به 105 تا 110 میلیون لیتر خواهد رسید و کشور دوباره وارد کسری بنزین خواهد شدمصرف در بهار امسال به بیش از 95 میلیون لیتر رسید و معمولا در مرداد و شهریور 10 میلیون لیتر در مقایسه با بهار افزایش مصرف داریم، که بر این اساس مصرف روزانه به 105 تا 110 میلیون لیتر می‌رسد و کشور دوباره وارد کسری بنزین خواهد شد.