شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۹

خواص جنطیانا / عوارض جنطیانا / خواص جنطیانا برای گوارش

جنطیانا

ساعت 24 - معرفی جنطیانا / خواص جنطیانا / عوارض جنطیانا / خواص جنطیانا برای گوارش / خواص جنطیانا برای معده / خواص ضد عفونی کننده جنطیانا 

معرفی جنطیانا
Gentiana lutea - L.
نام مشترک :جنطیانا زرد
Gentianaceae :خانواده 
محیط زیست گیاهان کوهستانی و آلپ فوقانی، معمولا در خاک های آهکی.
محدوده اروپا
Gentiana lutea گیاهی است که تا 1.2 متر (4 فوت) با 0.6 متر (2 فوت در متر) رشد می کند.
این یک گیاه سخت است گل در ماه ژوئیه تا اوت قابل مشاهده است. گونه Hermaphrodite (دارای اندام های مردانه و زنانه است) و توسط زنبورها، مگس ها، سوسک ها، Lepidoptera (پروانه ها و پروانه ها) گرده افشانی می شود.
مناسب برای خاک های سبک (شنی)، متوسط (سنگین) و سنگین (خاک رس) و خاک را به خوبی تخلیه می کند. pH مناسب: خاک اسیدی، خنثی و اساسی (قلیایی). این گیاه  می تواند در نیمه سایه (جنگل سبک) یا بدون سایه رشد کندوخاک مرطوب را ترجیح می دهد.

اطلاعات مفید در مورد گیاه
جنطیانا زرد یک گیاه کوهستانی مرکزی و جنوبی است و در مزرعه های آلپ، همچنین در جورا، ماسیف مرکزی ، در پیرنه ها و در جنگل سیاه و وگوژ، رشد می کند. این گیاه در مراتع، مراتع سمی بدون مرزه، مزارع باز، حوضچه ها، مکان های دفن زباله و صخره ها رشد می کند. نام جنطیانا از پادشاه گنت، آخرین شاه ملکه الیلیان در شکدرا (در حال حاضر آلبانی) است که گرفته می شود اثربخشی ریشه جنطیانا زرد را به رسمیت شناخته اند. لوبیای Artepitheton (لات لووتوس = زرد) به رنگ زرد شکوفه اشاره دارد. جنطیانا زرد تا 45 تا 140 سانتی متر بالا رشد می کند ، ریشه اصلی آن می تواند به طول یک متر برسد. ساقه توخالی و ضخیم به عنوان یک انگشت است، در پایین آن دارای برگ های بیضوی بزرگ و قوسی است. گل های زرد دارای ساقه های بلند هستند و 3 تا 10 گل در زیر شاخه های شاخه های شکل دارند. میوه یک کپسول مخروطی شکل است که تا 6 سانتیمتر و با دانه های متعدد است. زمان گل دهی ژوئن تا اوت است.
شما همچنین می توانید ریشه های تازه را مستقیما تخمیر کنید هنگام تقطیر براندی، مواد تلخ جنتیان در تقطیر وارد نمی شوند، با این حال ریشه های گیاه را با تقطیر یک عطر و طعم بسیار متمایز می دهد.  ( خواص جنطیانا )

خواص جنطیانا
جنطیانا یک گیاه است. ریشه گیاه و به طور معمول، پوست برای استفاده دارویی استفاده می شود.
خواص این گیاه عبارتند از: ضد التهاب ضد عفونی کننده اشتها آور؛ تلخ؛ Cholagogue؛ 
مبرد؛ تونیک معده

ریشه جنطیانا سابقه طولانی در استفاده گیاهی در درمان اختلالات گوارشی دارد و جزء بسیاری از داروهای اختصاصی است. این گیاه شامل برخی از ترکیبات تلخ شناخته شده است و به عنوان یک مبنای علمی برای اندازه گیری تلخی استفاده می شود. این امر به ویژه در حالت خستگی از بیماری مزمن و در همه موارد ضعف، ضعف دستگاه گوارش و عدم اشتهامفید است. این گیاه یکی از بهترین تقویت کننده های سیستم انسانی است، تحریک کبد، دستگاه گوارش و دستگاه گوارش را انجام می دهد و یک تونیک عالی برای ترکیب کردن با خفیف برای جلوگیری از اثرات مخرب آن است. ریشه جنطیانا، ضد التهابی، ضد عفونی کننده، تونیک تلخ، cholagogue، emennagogue، febrifusion، مبرد و تونیک معده است. این گیاه برای درمان در داخل دردهای کبدی، سوء هاضمه، عفونت های معده و بی اشتهایی مصرف می گردد. این گیاه نباید برای بیماران مبتلا به زخم معده تجویز شود. ریشه که می تواند به اندازه بازو فرد ضخیم و شاخک چند باشد  در پاییز برداشت می شود و برای استفاده بعدی خشک می شود. به احتمال زیاد ریشه گیاهانی که گل ندارند ثروتمندتر از خواص دارویی هستند. کمیسیون آلمانی E Monographs، یک راهنمای درمانی برای داروهای گیاهی، لوتیای جنطیانا را به عنوان یک تونیک (به عنوان منتقدان کمیسیون ) را تأیید می کند.

جنطیانا برای مشکلات هضم مانند از دست دادن اشتها، پریشانی، گاز روده، اسهال، گاستریت، سوزش سر دل و استفراغ استفاده می شود. همچنین برای تب، هیستری، دیابت و فشار خون بالا استفاده می شود. بعضی از مردم برای جلوگیری از اسپاسم عضلانی، درمان کرم های انگلی، شروع دوره های قاعدگی و به عنوان یک قارچ قارچی از جنس استفاده می کنند.

جنطیانا برای درمان زخم ها و سرطان پوست استفاده می شود.

جنطیانا در درمان بیماری های سینوسی (سینوزیت) در ترکیب با گلبرگ های اروپایی، Verbena، Cowslip flower و Sorrel استفاده می شود. این گیاه در ترکیب با سایر محصولات برای مالاریا استفاده می شود.

در غذاها و نوشیدنی ها، جنطیانا به عنوان یک عنصر استفاده می شود.

در تولید، جنطیانا در لوازم آرایشی استفاده می شود.

اگر قصد استفاده از جنطیانا را دارید، مطمئن شوید که جنطیانا را به درستی شناسایی کرده اید. کلم سفید بسیار سمی (آلبوم Veratrum) می تواند به عنوان جنطیانا شناسایی اشتباه شود و زمانی که در آماده سازی خانگی استفاده می شود مسمومیت حاد را ایجاد می کند.

قطعات گیاهی که برای دارو استفاده می شود
قطعات زیرزمینی از ریزوم (پایه) و ریشه استفاده می شود. این دارو در فرانسه، اسپانیا و کشورهای بالکان و مزارع فرانسه و آلمان جمع آوری می شود.

مواد تشکیل دهنده دارو
ریشه جنطیانا حاوی مواد تلخ از Secoiridoid، Gentisin (رنگدانه زرد) و کربوهیدرات (از جمله Trisaccharide Gentianose) است.

مضرات جنطیانا
ریشه گ جنطیانا نباید برای زخم های معده و دوازدهه استفاده شود.
هنوز در مورد بی ضرر بودن ریشه جنطیانا در دوران بارداری و شیردهی و همچنین استفاده از آن در کودکان و نوجوانان زیر 18 سال، مطالعاتی انجام نشده است.

عوارض جانبی
به ندرت، درد های دستگاه گوارش، تپش قلب، خارش و سردرد گزارش شده است. ( خواص جنطیانا )

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.