سه‌شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۵

محدودیت جابجایی در «هوبی» چین با کاهش موارد ابتلا به کرونا لغو می‌شود

ساعت24-مقام‌های چینی اعلام کرده‌اند محدودیت سفر و آمد و شد به داخل و خارج از استان هوبی پس از کاهش شدید موارد ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» لغو می‌شود.

 دولت چین اعلام کرد از نیمه‌شب سه‌شنبه به وقت محلی محدودیت سفر و جابجایی در استان هوبی پس از گذشت دو ماه لغو می‌شود و ۵۰ میلیون ساکن این استان مجاز هستند به خارج از هوبی رفت و آمد داشته باشند.

البته این موضوع شامل شهر «ووهان» که اولین موارد از ویروس جدید کرونا در آن دیده شد، نمی‌شود. گفته شده قرنطینه شهر ووهان در روز ۸ آوریل ( ۲۰ فروردین) لغو خواهد شد.

مدارس اما در این استان همچنان بسته خواهند ماند. طی یک ماه گذشته موارد ابتلا به کرونا در ووهان به‌شدت کاهش یافته و طی چند روز اخیر (به‌جز امروز سه‌شنبه) هیچ مورد ابتلایی گزارش نشده است.

مقامات چین اما نگران ورود افراد مبتلا از کشورهای خارجی هستند زیرا کسب‌وکارهای بیشتری در حال فعالیت مجدد در این کشور هستند.

طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۸  نفر در چین به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که  ۷۴ نفر آنها از کشورهای خارجی به چین وارد شده‌اند و ۴ مبتلا با منشأ محلی هستند. ۷ نفر نیز طی این مدت در شهر ووهان فوت کرده‌اند.

تعداد مبتلایان به این ویروس در چین به ۸۱،۱۷۱ نفر و تعداد قربانیان آن نیز به ۳،۲۷۷ نفر رسیده است. ۷۳،۱۵۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s