کد خبر 560305
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۱
مایکل کین | زندگینامه مایکل کین | فیلمهای مایکل کین

ساعت24-مایکل کین کیست؟ | مایکل کین یکی از بازیگران سرشناس بریتانیایی است که توانست در سینمای هالیوود به خوبی بدرخشد در این مطلب به معرفی او میپردازیم.

بیوگرافی مایکل کین
مایکل کین

بیوگرافی مایکل کین


مایکل کین القاب زیادی را در طول دوران بازیگری خود دریافت کرد از جمله میتوان به عزیز هالیوودی ، شوالیه توسط ملکه انگلیس ، سر موریس مایکل کین اشاره کرد . موریس جوزف در 14 مارس 1933 در محله فقیرنشین لندن متولد شد و در فقر عمیق بزرگ شد ، فرزند یک باربر و یک خانم نظافتچی بود. بیشتر از همه ، آن مرد رویای خروج از محله یهودی نشین و داشتن پول زیادی را داشت. اما او حتی مدرسه را تمام نکرد ، زیرا از 16 سالگی شروع به کار کرد. آینده ای ناامید کننده و ناامیدی در هوا تنها چیزی بود که او با آن بزرگ شد. موریس در جستجوی زندگی بهتر سعی کرد در ارتش حرفه ای ایجاد کند. اما در سن 18 سالگی ، با داغ شدن جنگ کره ، متوجه شد که خدمات ناسپاسانه است. در 22 سالگی ، یکی از دوستان قرار گذاشت که او دستیار کارگر در تئاتر باشد. موریس شگفت زده شد که متوجه شد بازیگر بودن چندان دشوار نیست . در عرض چند ماه ، موریس از دوره های بازیگری فارغ التحصیل شد ، من چند نمایشنامه شکسپیر و یک دفترچه راهنما از کارگردان فیلم پودوکین خواندم و به تئاتر در سافولک رفتم ، جایی که او نام مستعار "مایکل کین" را بر عهده گرفت. تئاتر پاتریشیا هینز به پسر یهودی نشین هم اخلاق خوب و هم مهارت را آموزش داد. و سپس با او ازدواج کرد و یک دختر به او داد (هرچند این ازدواج چندان دوام نیاورد).

فیلمهای مایکل کین
فیلم مایکل کین

فیلمهای مایکل کین

کین به طور فعال شروع به جستجوی کار در سینما کرد. و او خوش شانس بود. هنگام بازی در مجموعه های تلویزیونی ، او یک دوست موثر ، بازیگر مشهور آن زمان ، کان کانری را پیدا کرد ، که دوست خود را در سینما به بهترین شکل "ارتقاء داد" و او را به کارگردانان معرفی کرد. کین اولین بازی خود را در سال 1956 در فیلم کوه در کره انجام داد. و در سال 1964 او تصویر یک ستوان اشراف را در فیلم "زولو" تجسم داد. از آن زمان ، مایکل کین هر نقشی را بر عهده گرفت و بیشتر از هزینه ها خوشحال شد. اما ، با وجود بی پروایی در انتخاب ، بازیگر به سرعت نشان داد که استعداد دارد. کین علاوه بر انبوه فیلم های غیر قابل توجه ، موفق به کار در شاهکارها شد. به لطف دومی ، در سن 33 سالگی ، مایکل کین به رسمیت شناخته شد.

حتی آمریکایی ها عاشق این انگلیسی شدند و به خاطر بازی در نقش آلفی در فیلم 1966 با همین نام ، نامزد دریافت اسکار شدند. در سال 1972 ، کین در مقابل لورنس اولیویه افسانه ای در درام کارآگاه بازی کرد و دوباره نامزد اسکار شد. برای تجسم تصویر یک استاد مست در "افزایش ریتا" (1983) و یک ماجراجو در "کلاهبرداران غافلگیر کننده" (1988) ، به کین گلدن گلوب اهدا شد. و کار او در فیلم هادی و خواهران وودی آلن (1986) برای او پیروزی و اسکار طولانی مدت را به ارمغان آورد. او سومین گلدن گلوب را برای فیلم The Voice (1998) و دومین اسکار را برای کار خود در درام قوانین شراب سازان (1999) دریافت کرد. به زودی ، کین دوباره نامزد اسکار برای نقش اصلی درام آمریکایی آرام (2002) شد.

مایکل کین در کنار دی کاپریو
مایکل کین در کنار دی کاپریو

در 40 سالگی ، موریس با شکیرا ازدواج کرد ، که او را در تبلیغ قهوه دید. او دختر دومش را به او داد. موریس 46 ساله که ثروتمند شد ، زادگاه خود بریتانیا را ترک کرد ، زیرا به نظر وی ، مقامات مالیات زیادی بر او وضع کردند. در آمریکا او مورد ستایش قرار گرفت. کین به یکی از پرطرفدارترین بازیگران انگلیسی در هالیوود تبدیل شد ، در حالی که در انگلستان ، با وجود همه جوایز ، او به عنوان یک فرد خسیس و مبتکر در نظر گرفته شد. ریچارد هریس ، بازیگر انگلیسی ، می گوید: "اگر مایکل کین در تاریخ ثبت شود ، تنها به عنوان تنها بازیگری که دارای کل ناوگان رولزرویس است ، خواهد بود." اما در 54 سالگی ، موریس به خانه بازگشت ، که مانع از موفقیت فیلمبرداری در هالیوود نشد. بنابراین ، کین در سریال پرفروش درباره بتمن بازی باتلر آلفرد را بازی کرد (بتمن آغاز می شود (2005) ، شوالیه تاریکی (2008) ، شوالیه تاریکی برمی خیزد (2012).

کد خبر 560305

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.