کد خبر 576392
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۴

با اینکه باشگاه زنیت اعلام کرده که دوبار تست کرونای سردار آزمون مثبت شده است، اما به نظر می رسد اما روز گذشته مهاجم ملی پوش کشورمان به مسئولان فدراسیون فوتبال اعلام کرد تست دومش منفی شده است.قرنطینه ۲ هفته‌ای برای آزمون/ سردار به بازی با امارات هم نمی‌رسد

باشگاه زنیت روسیه اعلام کرد که سردار آزمون دو هفته به دلایل پزشکی نمی‌تواند در تمرینات این تیم حضور داشته باشد.

به گزارش ایسنا، سردار آزمون، مهاجم تیم ملی ایران به علت ابتلا به ویروس کرونا، نمی‌تواند در اردوی این تیم برای بازی با عراق و امارات شرکت کند.

این بازیکن قبل از ترک اردوی تیمش، دوبار تست کرونا داده که هر دو مرتبه با پاسخ مثبت مواجه شده است.

باشگاه زنیت اعلام کرد که این بازیکن به مدت دو هفته در تمرینات زنیت حضور نخواهد داشت و در قرنطینه خواهد بود تا بتواند بار دیگر سلامتی خود را به دست بیاورد.

به این ترتیب مهاجم فصل بعد بایر لورکوزن به مدت دو هفته حتی در تمرینات تیم باشگاهی خود نیز غایب خواهد بود و به بازی تیم ملی ایران برابر امارات هم نخواهد رسید.

پشت پرده ممانعت زنیت از حضور آزمون/ دود تلافی روس‌ها به چشم تیم ملی رفت

باشگاه زنیت از ستاره ملی پوش کشورمان به دلیل امضای قراردادش با باشگاه لورکوزن انتقام گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس، ماجرای سردار آزمون ستاره ملی پوش کشورمان و ابتلایش به کرونا قبل از بازی با عراق جنجال آفرین شد.

ماجرا وقتی آغاز شد که سردار آزمون در ابتدای هفته جاری بدون اجازه مدیران باشگاه زنیت سن پترزبورگ راهی آلمان شد و اردوی تیم روسی در دبی را ترک کرد.

ستاره ملی پوش کشورمان بدون اجازه مدیران باشگاه زنیت به آلمان سفر کرد و با زیرپا گذاشتن پروتکل های بهداشتی با باشگاه بایرلورکوزن قراردادی 5 ساله امضا کرد تا از فصل جدید برای این تیم در بوندسلیگا توپ بزند.

رسانه های روسیه بعد از امضای قرارداد آزمون با لورکوزن هجمه ها علیه ملی پوش کشورمان را آغاز کردند. رسانه های حامی زنیت از احتمال تبعید آزمون به تیم دوم زنیت خبر دادند و برخی نیز جریمه نقدی سنگین برای این ستاره به خاطر زیرپا گذاشتن پروتکل های بهداشتی را مطرح کردند.

پیشنهاد ویژه سایت سفر باتو این است که در ایام کرونا تمام پروتکل های بهداشتی را در سفر رعایت کنی و سفر با تور قشم را در زمستان از دست ندهید.

زنیت به هیچ وجه نمی خواست آزمون این تیم را ترک کند و در 3 مقطع تلاش کرد تا قرارداد مهاجم تیم ملی کشورمان را تمدید کند اما هر بار با مخالفت آزمون مواجه می شد.

آزمون از تابستان گذشته از لیون و لورکوزن پیشنهاد رسمی دریافت کرد ولی سران باشگاه زنیت با وجود درخواست آزمون برای جدایی اما موافقت نکردند و هر دو پیشنهاد را رد کردند. اختلافات بین آزمون با مدیران باشگاه روسی از تابستان گذشته آغاز شد.

اوج اختلافات هفته اخیر بروز کرد که آزمون راهی آلمان شد با لورکوزن قراردادی 5 ساله امضا کرد تا در تابستان آینده هیچ رقمی به جیب زنیت واریز نشود. این درحالیست که زنیت به دنبال درآمدزایی با فروش این بازیکن ایرانی بود.

آزمون در سال 2019 با مبلغ 12 میلیون یورو از روبین کازان به زنیت آمد و سران این باشگاه متمول به هیچ وجه راضی نبودند که این ستاره ایرانی خود را به صورت رایگان از دست دهند. اما اختلافات بازیکن ایرانی با زنیت از تابستان گذشته باعث شد تا در نهایت آزمون تصمیمی بگیرد تا به ضرر باشگاه روسی باشد.

به همین خاطر سران باشگاه زنیت این روزها به دنبال تلافی این اقدام ستاره ایرانی بودند و به همین خاطر با بهانه تراشی های مختلف مانع از حضور سردار آزمون در اردوی تیم ملی کشورمان برای بازی امروز با عراق و هفته آینده با امارات شدند.

مدیران باشگاه زنیت در ابتدا اعلام کردند تست کرونای آزمون مثبت شده ولی روز گذشته مهاجم ملی پوش کشورمان به مسئولان فدراسیون فوتبال اعلام کرد تست دومش منفی شده و می خواهد به اردوی تیم ملی ملحق شود.

اما سران باشگاه زنیت با این درخواست آزمون مخالفت کردند. فدراسیون فوتبال کشورمان بلافاصله به فیفا علیه زنیت شکایت کرد چون باشگاه روسی حق ندارد در ایام فیفا دی مانع از حضور بازیکنش در اردوی تیم ملی کشورش شود.

اما باشگاه زنیت امروز با انتشار بیانیه ای دوباره بهانه جدیدی آورد و اعلام کرد فدراسیون فوتبال ایران دیرتر از موعد تعیین شده از سوی فیفا دعوت نامه اش را به باشگاه زنیت فرستاده به همین خاطر طبق قانون در این صورت تصمیم گیرنده نهایی باشگاه زنیت است و قصد ندارد آزمون را به اردوی تیم ملی ایران بفرستند.

ماجرای اختلاف آزمون با باشگاه زنیت و امضای قرارداد ستاره ایرانی با لورکوزن در نهایت باعث شد تا تیم ملی کشورمان از حضور این بازیکن در بازی امروز مقابل عراق محروم شود و به نوعی دود لج و لجباری زنیتی ها با آزمون در چشم تیم ملی کشورمان رفت.

کد خبر 576392

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.