کد خبر 587236
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۸

ساعت24- وزیر کشور از تعیین گروه سه نفره برای بررسی تخلفات و بی انضباطی‌های متروپل خبر داد و گفت: این پرونده گزارش مفقودی ندارد.

احمد وحیدی گفت: بحث متروپل شامل چند بخش است، در ابتدا مهم‌ترین موضوع بحث بحران آن بود که اکنون پایان پذیرفته است.

وی افزود: اکنون ساختمان متروپل تبدیل به یک پروژه معمولی شده است که در اختیار منطقه آزاد اروند قرار گرفته است، طبیعتاً سازه‌های باقی مانده از این ساختمان باید تخریب شود تا آن محل برای بهره برداری‌های دیگر آماده شود.

وزیر کشور با اشاره به تخلفاتی که در متروپل انجام شده است، بیان کرد: برای بررسی به تخلفات ساختمان متروپل گروه سه نفره ای تشکیل شده است که این گروه متشکل از دستگاه‌های نظارتی هستند.

وحیدی با اشاره به اینکه از سمت وزارت کشور و معاون اول هم افرادی برای رسیدگی به تخلفات این ساختمان انتخاب شده اند، گفت: این افراد و گروه سه نفره وظیفه دارند تا به تخلفات و بی انضباطی‌های رخ داده در متروپل رسیدگی و نتیجه آن را به سیستم قضائی اعلام کنند تا سیستم قضائی بررسی‌های لازم را انجام و نتیجه آن را اعلام کند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا گزارشی از مفقودی در حادثه وجود دارد و یا احتمال داده می‌شود فردی در این حادثه مفقود شده باشد یا خیر، گفت: نه به هیچ عنوان چنین موردی نیست.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: جست و جو ها به پایان رسیده است و تمامی پیکرها از زیر آوارها به بیرون کشیده شده اند و هیچ موردی از مفقودی در این حادثه نداشته ایم.

برج‌های دوقلوی متروپل یک پروژهٔ ساختمان سازی هلدینگ عبدالباقی واقع در خیابان امیری آبادان، ایران است. این دو برج قرار بود با دو پل شیشه‌ای در طبقات سوم و ششم به یکدیگر متصل شوند. برج شماره دو متروپل در ۲ خرداد ۱۴۰۱، پیش از آنکه به بهره‌برداری کامل برسد، بر اثر شکست سازه‌ای فروریخت و پیکر ۴۳ نفر از داخل این ویرانه بیرون کشیده شد.

کد خبر 587236

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.