کد خبر 591392
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۹
ایرانیان عصبانی در محاصره همسایگانی عصبانی‌تر

ساعت 24- به نظر می رسد ارتباط و پیوندهای گسترده و معناداری میان خشم جامعه های انسانی با نرخ های تورم شتابان ونیز روند فزاینده فقر وجود دارد. به این معنی که اگر شهروندان کشوری با تورم بالا مثل ترکیه روبه رو شوند حتی با وجود اقتصاد قوی و سطح درامد سرانه متوسط خشمگین خواهند شد . ایران نیز نرخ تورم بالایی دارد و افغانستان نیز فقر فزاینده و تورم بالا را تجربه مب کند. این کشورها در تازه ترین نظر سنجی گالوپ در میان کشورهای خشمگین رتبه بندی شده اند.

موسسه گالوپ بر پایه بررسی خود در سال ۲۰۲۱ و اوایل سال ۲۰۲۲ رتبه‌بندی تازه عصبانی‌ترین مردم جهان را منتشر کرد.نتایج این گزارش که بر اساس روش نمونه‌گیری در میان جمعیت بزرگسال دارای ۱۵ سال و بیشتر در ۱۲۲ کشور و منطقه جهان و از طریق مصاحبه‌های تلفنی و حضوری به دست آمده، نشان می‌دهد نزدیک به نیمی (۴۹ درصد) از مردم لبنان در آستانه زمانی که مورد پرسش قرار گرفته‌اند، حجم بالای احساسات منفی ناشی از خشمگینی و عصبانیت را تجربه کرده‌ و از این نظر در صدر رتبه‌بندی جهانی گالوپ قرار گرفته‌اند. در این رتبه‌بندی پس از لبنانِ صدرنشین، چهار کشور همسایه ایران قرار دارد. ترکیه (۴۸ درصد) ، عراق (۴۶ درصد) ، ارمنستان (۴۶ درصد) و افغانستان (۴۱ درصد) به ترتیب جایگاه دوم تا پنجم خشمگین‌ترین مردم جهان را به خود اختصاص داده‌اند. ؟

در این بررسی ایرانی‌ها پس از سیرآلئون، مالی و اردن در رتبه نهم قرار گرفته‌اند. به طوری که ۳۴ درصد ایرانی‌های شرکت کننده در مصاحبه موسسه گالوپ عنوان کرده‌اند که اخیرا به شدت خشمگین و عصبانی شده‌اند. هند نیز پس از ایران در جایگاه دهم قرار گرفته است. در مقابل تنها ۵ درصد فنلاندی‌ها گفته‌اند که اخیرا حجم بالای احساسات منفی ناشی از خشمگینی و عصبانیت را تجربه کرده‌اند. بدین ترتیب آنها پایین‌تر از مردم استونی (۶ درصد)، عنوان آرام‌ترین مردم جهان را از آن خود کرده‌اند.

کد خبر 591392

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.