رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 623067

مشتریان بانک مسکن می‌توانند تا ۵۰ میلیون تومان از اعتبار دیجی‌پی استفاده کنند

ساعت 24- در دومین روز از دهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، دیجی‌پی و بانک مسکن تفاهم همکاری امضا کردند.

طبق این تفاهم‌نامه یک ساله، مشتریان فعال بانک مسکن می‌توانند تا سقف ۵۰ میلیون تومن از اعتبار bnpl (الان بخر، بعدا پرداخت کن!) دیجی‌پی استفاده کنند و آن را در یک یا چهار مرحله پرداخت کنند.

هومن امینی مدیرعامل دیجی‌پی در این باره گفت: در آغاز این راه قرار داریم و با قراردادی یکساله همکاریمان را آغاز کرده‌ایم. در اولین مرحله صد هزار نفر ار مشتریان بانک مسکن می‌توانند تاسقف ۵۰ میلیون تومان از اعتبار دیجی‌پی استفاده کنند.

امینی توضیح داد: یکی از روش‌هایی که دیجی‌پی برای ارائه سرویس BNPL در نظر گرفته است، روش حفاظت شده یا سکیورد است که بازپرداخت اعتبار را هم تضمین می‌کند. در این روش یا باید رتبه اعتباری افراد در دیجی‌پی سنجیده شود که این رتبه از رفتار هر فرد در اکوسیستم دیجی‌کالا و دیجی‌پی و سایر سرویس‌دهنده‌های دیجی‌کالا ارزیابی شود؛ یا از طریق نهاد یا شخص تضمین شود. حالا بانک مسکن تضمین مشتریان خود را به عهده گرفته است. درواقع اعتبار را دیجی‌پی تامین می‌کند و در واقع بانک مسکن تامین کننده اعتبار نیست اما در نهایت ما با بانک مسکن طرفیم.

سیدعباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن نیز در این باره بیان کرد: ما بانکی با بیش از هشتاد سال سابقه هستیم و تنها تمرکز ما روی خرید مسکن برای کاربران نیست و در تلاشیم در سایر حوزه‌ها نیز وارد شویم چون پتانسیل توسعه در بانک مسکن بسیار بالاست. او در ادامه توضیح داد: فعلا سقف اعتباری ۵۰ میلیون تومان است که بین یک قسط تا ۴ قسط و بدون سود پرداخت خواهد شد پیش پرداخت آن نیز ۲۵ درصد است. ما می‌خواهیم از نقش تسهیلگری دیجی‌پی برای تسهیل امور مشتریانمان استفاده کنیم.

حمید محمدی مدیرعامل دیجی‌کالا هم در این باره توصیح داد: امیدواریم این تفاهم‌نامه همکاری امکان باز شدن ظرفیت‌های جدیدی برای هر دو سوی تفاهم‌نامه و کاربران آن باشد.

محمدی در ادامه افزود: مشتریان بانک مسکن می‌توانند از اعتبار خود در تمام درگاه‌های متصل به دیجی‌پی استفاده کنند و خرید آن‌ها محدود به کالا از دیجی‌کالا نیست. حوزه سفر، پزشکی، کالای دیجیتال، گرشگری، لوازم خانه و تمام پذیرندگانی که در سایت دیجی‌پی آورده شده، شامل این اعتبار می‌شوند.

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها