رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 629356

راهنمای انتخاب چاپخانه مناسب

در ابن مقاله به بررسی ویژگی‌های یک چاپخانه مناسب برای انجام هر چه بهتر پروژه‌های چاپی شما می پردازیم. امکانات یک چاپخانه، تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری، مواد اولیه، اپراتور‌های مجرب چاپ و پاسخگویی مناسب در برابر مشکلات چاپی از مواردی هستند که می‌تواند تجربه شما را از انجام امور چاپی دگرگون کند.

چاپخانه‌ای که بتواند کار چاپی شما را علاوه بر کیفیت عالی در کمترین زمان ممکن و کمترین اشکال انجام دهد، بایستی علاوه بر مجهز بودن به بروزترین تجهیزات چاپی و دارا بودن انواع مواد اولیه چاپ، از اپراتور‌های مجرب، آموزش دیده و باتجربه بهره ببرد. تنها با در اختیار داشتن هر سه این موارد است که یک چاپخانه می‌تواند انتظارات چاپی شما برای داشتن کاری کم نقص و سریع برآورده سازد.

چاپ دیجیتال

تنها چاپخانه‌ای می‌تواند کار شما را در سریعترین زمان ممکن آماده ساز که از تجهیزات چاپ دیجیتال بهره مند باشد. این نوع چاپ در نقطه مقابل چاپ افست قرار دارد. شیوه کار چاپ دیجیتال بسیار مشابه پرینترهای خانگی است و برگه‌ها را یکی یکی داخل پرینتر کشیده و روی هر یک چاپ می‌کند، شیوه کار از اولین برگه تا آخرین برگه مشابه هم است، بنابر این در تعداد پایین بسیار سریع و ارزان خواهد بود ولی در تیراژ بالا هزینه بیشتری نسبت به چاپ افست خواهد داشت. به کمک این چاپ مدرن تقریبا هر آنچه که نیاز دارید را می‌توانید به سرعت و با هزینه بسیار مناسب چاپ کنید. در پایین ترین تیراژ حتی یک عدد! و در کمترین زمان ممکن حتی 2 ساعت کل کار چاپی شما انجام خواهد شد.

خدمات چاپی

برای اینکه بتوانید تمام پروژه‌های چاپی خود را با نهایت سرعت و کیفیت و یک دستی انجام دهید بایستی به چاپخانه‌ای مراجعه کنید که بتواند تمامی خدمات مورد نظر شما را انجام دهد و مجبور نباشید برای کار خود به چندین و چند چاپخانه مختلف مراجعه کنید و زمان و فکر خود را درگیر پیگیری از افراد مختلف کنید. اگر تولید کننده محصول خاصی هستید، بعد از تولید محصول خود و قبل از عرضه به بازار اطلاعات مورد نیاز آن را با استفاده از لیبل باید به اطلاع مصرف کنندگان برسانید، با استفاده از کاتالوگ و بروشور محصول خود را در نمایشگاه‌ها و غرفه‌های اختصاصی به بازدیدکنندگان معرفی کنید، وابلر‌های تبلیغاتی را در فروشگاه‌ها قرار دهید تا محصولتان منحصر بفرد شود، با استفاده از تراکت به تبلیغات فیزیکی در سطح شهر بپردازید، با چاپ دفترچه‌های تبلیغاتی برند خود را در معرض دید قرار دهید و در انتها با اهدا کارت ویزیت به مشتریان بالقوه آن‌ها را به مشتری واقعی تبدیل کنید. این موارد تنها گوشه‌ای از خدمات بسیار متنوع چاپی است که یک چاپخانه مجهز بایستی بتواند تمامی این موارد را همراه با هر کار چاپی دیگری مبتنی بر کاغذ و مقوا برای شما انجام دهد.

چاپ لیبل

لیبل یا برچسب یا کاغذ پشت چسبدار؟ کاغذی که روی یک سمت آن چاپ انجام میشود و سطح دیگر آن خاصیت چسبندگی دارد. این برگه هر اسمی که داشته باشد مهمترین برگه چاپی برای معرفی محصول شما و اطلاعات ضروری آن است. این برچسب‌های کوچک در اندازه‌ها و جنس‌های گوناگونی تولید می شوند و روی محصولات شما می چسبند. چاپخانه‌ای که کاغذ اولیه برای چاپ انواع مختلف لیبل، تجهیزات برش بسیار دقیق و سریع و بهترین کیفیت چاپ روی کاغذهای مختلف برچسب را داشته باشد می‌تواند برای محصولات شما لیبلی مناسب و با کیفیت تولید کند.

لیبل محصولات

اگر قرار است که لیبل‌ها روی محصولات شما چسبانده شود بایستی از لیبل‌های برش خورده استفاده کنید. برای داشتن یک برش دقیق، با قیمت مناسب و ظریف بایستی علاوه بر مجهز بودن یک چاپخانه به دستگاه‌های بروز کاتر پلاتر و برش مستقیم، نیازمند اپراتور‌های مجرب، با حوصله و با تجربه می‌باشد. طرح لیبل شما روی کاغذ چیده می‌شود و پس از چاپ برش می‌خورد. برش لیبل‌ها به دو روش مستقیم و نیم تیغ انجام می‌شود.

برش مستقیم: این شیوه برش تنها برای لیبل‌های مربع و مستطیل کاربرد دارد. برگه‌ها پس از چاپ لیبل روی آن‌ها، زیر دستگاه برش می‌روند و با برش‌های کامل عمودی و افقی تک تک لیبل‌ها از هم جدا می شوند. این شیوه برش بیشتر برای لیبل‌های سایز بزرگ مناسب بوده و بسیار بصرفه است.

نیم تیغ: در این شیوه از برش، برگه زیر دستگاه کاتر پلاتر می‌روند و در هر شکل و هر ابعادی که نیاز دارید تنها لایه رویی لیبل برش داده می‌شود و برگه کاملا بریده نمی‌شود، شما برگه‌ای دارید که فقط فاصله بین لیبل‌ها جدا شده و شما می‌توانید لیبل‌ها را به راحتی از روی آن کنده و در محل خود بچسبانید. برای برش لیبل‌های دایره، مربع گوشه گرد، یا هرشکل دلخواهی که نیاز داشته باشید با دقت میلی متری، تنها برش مورد استفاده نیم تیغ است.

لیبل کاغذی و pvc با برش نیم تیغ

پس از انتخاب نوع برش لیبل، باید جنس لیبل خود را نیز تعیین کنید. لیبل‌ها در دو نوع اصلی کاغذی و پی وی سی چاپ می شوند.

لیبل‌های کاغذی: چاپ این نوع لیبل‌ها روی کاغذ انجام می‌شود، قیمت آن بسیار ارزان است ولی مقاومت و ماندگاری آن مخصوصا در برابر رطوبت کم است. برای افزایش مقاومت این نوع لیبل روی آن سلفون چسبانده می‌شود که به آن‌ها لیبل سلفونی می‌گویند.

لیبل پی وی سی: چاپ این نوع لیبل روی pvc انجام می‌شود، ماده‌ای مانند پلاستیک و کاملا مقاوم در برابر آب. لیبل‌های پی وی سی کاملا ضد آب بوده و ماندگاری بسیار بالایی دارند. این لیبل‌ها در دو دسته شفاف و سفید تولید می شوند که متناسب با نوع طراحی و محصولی که قرار است روی آن چسبانده شود انتخاب می‌شود. در طراحی لیبل‌های شفاف باید بسیار دقت کنید زیرا اگر در محلی نصب شود که همرنگ لیبل شما باشد طرح شما خوانایی خود را از دست می‌دهد.

لیبل سلفونی: همان لیبل کاغذی هستند که برای افزایش مقاومت در برابر رطوبت و پارگی روی آن سلفون چسبانده می‌شود که به همین دلیل به آن‌ها لیبل سلفونی می‌گویند. انواع مختلف سلفون‌های مات ساده، سلفون مات ضدخش، سلفون براق و سلفون مخملی وجود دارد که با توجه به طرح و سلیقه خود می‌توانید یکی را انتخاب کنید.

لیبل متالایز: از لوکس ترین لیبل‌های موجود در صنعت چاپ لیبل‌های متالایز هستند. این لیبل‌ها روی دو جنس متفاوت و با دو کیفیت متفاوت چاپ می شوند. مورد اول لیبل‌های متالایز پی وی سی با ماندگاری بسیار عالی و ظاهری بسیار شکیل، موجود در دو رنگ طلایی و نقره‌ای در دو نوع براق و مات و مورد دوم لیبل‌های متالایز کاغذی، که لیبل‌های متالایز در مدل کاغذی تنها در رنگ نقره‌ای عرضه می شوند و از نظر ماندگاری و دوام مانند سایر لیبل‌های کاغذی هستند و با برچسب‌های پی وی سی قابل مقایسه نیستند، با این حال این لیبل‌ها ظاهر زیبای خود را در کنار قیمت مناسب به نمایش می‌گذارند و گزینه بسیار خوبی برای لیبل‌های لوکسی است که نیاز نیست حتما مقاوم و ضد آب باشند.

لیبل گچی: برچسبی خاص که به دلیل ماهیت ظریف خود کاربردهای بسیاری دارد. لیبل‌های گچی یا خرد شونده به آسانی پاره می شوند، و پس از چسبدین به سطح مورد نظر سالم کندن آن‌ها غیر ممکن است و به همین دلیل کاربردهایی مانند لیبل گارانتی و یا لیبل پلمب بسته بندی دارند. شیوه‌ای برای افزایش امنیت لیبل‌های گچی وجود دارد که به آن تیغ امنیتی میگویند که بصورت برش‌های بسیار ظریفی داخل لیبل انجام میشود که در صورت تلاش برای سالم کندن آن، لیبل با رسیدن به آن نقاط پاره شود.

در خانه چاپ و گرافیک می‌توانید با ورود به صفحه چاپ لیبل وارد صفحات مربوط به هرکدام از این لیبل‌ها شوید، سایز و تعداد مورد نیاز خود را وارد کرده و قیمت لیبل محاسبه شده را به آسانی مشاهده کنید.

پس از تولید محصول و چسباندن لیبل مناسب روی بسته بندی آن، نوبت به تبلیغات و برندینگ محصول شما می‌رسد. تبلیغات فیزیکی جزو مهم ترین شیوه‌های تبلیغاتی برای مراکز بزرگ و معتبر می‌باشد. داشتن بروشور، کاتالوگ و ژورنالی که تنوع محصولات شما را نشان دهد و ارائه آن به سازمان‌ها و خریداران بالقوه شما جزو مهمترین نکات بازاریابی محصول شما می‌باشد. کاتالوگی که محصولات موجود شما، محصولات آتی و اطلاعات مورد نیاز تک تک محصولات در آن گنجانده شود.

چاپ کاتالوگ

کاتالوگ با صحافی منگنه و چسب گرم

کاتالوگ یا ژورنال محصولات جزو مهم ترین ارکان تبلیغاتی یک محصول می‌باشند. کاتالوگ ها برگه‌های هستند که شامل عکس با کیفیت محصول و اطلاعات کلیدی آن باشند، این برگه‌ها توسط انواع مختلف صحافی بکدیگر چسبانده شده و برای معرفی محصول به مشتریان بالقوه داده می‌شود. کاتالوگ ها به دلیل ماهیت تبلیغاتی خود بایستی علاوه بر بهره مندی از طراحی جذاب و گیرا، روی کاغذی لوکس و مقاوم چاپ شوند. کاتالوگ‌های تبلیغاتی نماینده‌ای برای محصولی خاص هستند بنابراین برای طراحی آن‌ها باید از عکس‌های با کیفیت و واقعی محصول استفاده کرده، نکات کلیدی متن آن به دقت انتخاب شود و برای چاپ آن‌ها بایستی از کاغذی با کیفیت، چاپی تمام رنگی و پوشش‌های مقاوم و زیبا استفاده کرد.

حال چه برای محصول خود نیاز به کاتالوگی کوچک و ظریف دارید تا درون بسته بندی محصول بگذارید و چه نیاز به کاتالوگ و ژورنالی مستحکم به شکل کتابچه‌ای زیبا دارید چاپ دیجیتال کاتالوگ و ژورنال بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. می‌خواهید ژورنالی بسیار شکیل و رنگارنگ از محصولات جذاب خود داشته باشید تک تک صفحات را با پوشش سلفون براق درخشان کنید، می‌خواهید کاتالوگی کلاسیک و با پرستیژ از محصولات لاکچری خود داشته باشید از سلفون مخملی بسیار با کیفیت و یا سلفون مات استفاده کنید. در هر صورت با چاپ کاتالوگ و ژورنال با کیفیت می‌توانید برندینگ و معرفی محصولات جدید خود را وارد مرحله تازه‌ای کنید.

چاپ بروشور

اگر برگه‌های معرفی شما بصورت تک برگ باشد و به همدیگر چسبیده نباشد به آن بروشور می‌گوییم، همانطور که بالاتر در بخش معرفی کاتالوگ بیان کردیم، بروشور ها نیز بایستی حاوی تصاویر بسیار با کیفیت و متون ضروری معرفی محصول شما باشند. بروشورها را می‌توان بدون خط تا و بصورت تک برگ ساده چاپ کرد یا اینکه یک برگه را به چند بخش تقسیم کرد و در نقاط مشخصی از خط تا استفاده کرده و بروشور را تا می‌کنیم. به بروشورهایی که در آن‌ها از خط تا استفاده میشود بروشورهای چند لت گفته میشود، به طوری که اگر فقط یک خط تا روی بروشور بخورد آن بروشور دو لت می‌شود، اگر دو خط تا بخورد، بروشور سه لت می‌شود و به همین ترتیب.

در خانه چاپ و گرافیک با ورود به صفحه بروشور ها می‌توانید با انتخاب کاغذ و پوشش‌های مختلف آن هزینه چاپ بروشور‌های خود را بصورت آنی مشاهده کنید، همچنین با مراجعه به صفحه چاپ کاتالوگ امکان مشاهده قیمت آنی با تغییر جنس کاغذ، جنس جلد، ابعاد، تعداد صفحات، نوع پوشش و تیراژ را خواهید داشت. این نکته حائز اهمیت است که برای متمایز کردن هر چه بیشتر کاتالوگ و مخصوصا برای چاپ ژورنال خود از صفحات با گرماژ بالاتر و پوشش‌های لوکس تر استفاده کنید.

چاپ تراکت

تراکت ها روشی مستقیم برای دیده شدن هستند، این برگه‌های کوچک چاپی معمولا بصورت گسترده در سطح محل یا شهر پخش می شوند و در مدت کوتاهی اطلاع رسانی محصول شما را انجام می‌دهند. به دلیل پخش در تیراژ بالا معمولا در چاپ آن‌ها از کاغذهای نازک، ارزان قیمت و چاپ یک رو استفاده می‌شود.

مهمترین عامل برای تبلیغات با پخش تراکت، توجه به میزان بازدهی آن است. باید تراکتی پخش کنید که بتواند بالاترین بازدهی را برای شما داشته باشد. اینکه از تراکتی ده‌ها هزار عدد چاپ کرده و بدون توجه به بازدهی آن بصورت گسترده پخش کنید تا در کف خیابان‌ها لگد شده و انتظار معجزه داشته باشید اشتباه بزرگ بازاریابی شما خواهد بود و تنها عایدی آن اتلاف انرژی و هزینه خواهد بود.

برای افزایش بازدهی یک تراکت بایستی علاوه بر استفاده از طراحی زیبا و چشمگیر که رهگذران را به خود جلب کند و چاپی با کیفیت و رنگ بندی مناسب، ابتدا بازدهی را بررسی کنید.

برای بررسی میزان بازدهی تراکت باید از تکنیک تیراژ کم استفاده کرد. در این شیوه، از هر تراکت، چندین طرح با تیراژ پایین چاپ شده و در نقاط مختلف پخش می‌شود. سپس بالاترین بازدهی را برای چاپ گسترده انتخاب می‌کنید. از این تکنیک می‌توانید برای چاپ یک طرح روی کاغذهای متفاوت نیز استفاده کرد و بهترین کاغذ را برای چاپ تراکت انتخاب کنید. بطوری که بجای کاغذ نازک تحریر می‌توانید از گلاسه براق، کرافت خاص یا هر کاغذی که تراکت شما را چشمگیر کند استفاده کنید.

چاپ دیجیتال تراکت به شما کمک می‌کند که از هر تراکت با هزینه مناسب در تیراژ بسیار پایین چاپ کنید و بالاترین بازدهی را داشته باشید. دیگر مجبور نیستید کار خود را با چاپ هزاران عدد تراکت با بازدهی پایین شروع کنید و از نتیجه نا امید شوید.

چاپ کتاب و دفترچه

اهدای کتابچه و دفترچه‌های تبلیغاتی با طرح جلد و صفحات کاملا اختصاصی با برند و لوگوی شما شیوه‌ای بسیار عالی برای حضور همیشگی نزد مشتریان شماست. تا وقتی دفترچه‌های شما مورد استفاده قرار گیرند، نام شما در معرض دید مشتری‌های شما خواهد بود، توصیه ما این است که به همین دلیل از چاپ، کاغذ و پوشش‌های لوکس و با کیفیت برای چاپ دفترچه‌های تبلیغاتی خود استفاده کنید.

کتابچه‌های تبلیغاتی در هر صفحه آن‌ها محتوای متفاوتی چاپ شده است اما در دفترچه‌های تبلیغاتی مانند دفتر مشق صفحات داخلی بصورت یکسان چاپ می شوند و تمام صفحات طرح واحدی دارند، این کار باعث می‌شود که قیمت تمام شده چاپ این دفترچه‌ها در تیراژ بالا و چاپ افست بسیار مناسب و ارزان تر شود.

با ورود به صفحه مربوطه و با وارد کردن تعداد صفحات، نوع صحافی و تیراژ مورد نیاز قیمت نهایی دفترچه و کتاب خود را به آسانی مشاهده کرده و سفارش خود را ثبت کنید. با چاپ دیجیتال انواع دفترچه و کتابچه می‌توانید حتی از تعداد 4 جلد دفترچه‌های تبلیغاتی خود را چاپ کنید.

چاپ کارت ویزیت

وقتی صحبت از چاپ فوری و یا چاپ در تیراژ کم می‌شود تنها شیوه چاپی مورد استفاده برای چاپ کارت ویزیت، چاپ دیجیتال است. چاپ دیجیتال کارت ویزیت مزایای بسیاری نسبت به چاپ افست آن دارد، این نوع چاپ با وجود اینکه چاپی فوری محسوب می‌شود اما از نظر کیفیت چاپ فوق العاده است. با امکان چاپ روی انواع کاغذ و مقوا شما میتوانید در کوتاه ترین زمان کارت ویزیتی دلخواه داشته باشید. چاپ دیجیتال بر روی مقواهای فانتزی خاص میتواند گزینه بسیار مناسبی برای داشتن یک کارت ویزیت متفاوت باشد. کیفیت بالای چاپ، زمان چاپ کوتاه و امکان چاپ در تیراژ پایین چاپ دیجیتال کارت ویزیت را بهترین گزینه برای چاپ کارت ویزیت تبدیل کرده است.

چه نیازی به چاپ هزار عدد کارت ویزیت روی یک کاغذ معمولی دارید و برای تحویل گرفتن آن روزها معطل شوید وقتی می‌توانید با قیمت خیلی پایین تر صد عدد کارت ویزیت در 2 ساعت چاپ کنید و تحویل بگیرید. می‌توانید کارت خود را روی کاغذهای متفاوت و زیبا چاپ کنید و در مواقع بخصوصی از هر نوعی که بهتر است استفاده کنید. طرح کارت خود را روی کاغذهای ساده و کلاسیک، فانتزی و خاص، درخشان و براق چاپ کنید و در رویدادهای رسمی و غیر رسمی کارت مخصوص به همان مناسب را داشته باشید و مشتریان خود را به آسانی جذب کنید.

تگ لباس و سایر محصولات مانند کارت ویزیت می‌تواند روی هر کاغذی با ابعاد دلخواه شما چاپ و برش داده شود. می‌توانید گزینه پانچ کارت و پانچ فلزی را برای تگ خود انتخاب کنید یا از تگ‌های با اشکال خاص استفاده کنید و منحصر به فرد باشید. در خانه چاپ و گرافیک چاپ دیجیتال کارت ویزیت و انواع تگ محصولات بر روی انواع کاغذ و مقوا‌های خاص و فانتزی تخصص ماست.

چرا چاپ دیجیتال

همانطور که پیش تر اشاره کردیم وقتی صحبت از تیراژ کم و سرعت بالا باشد نام چاپ دیجیتال می‌درخشد. چاپ دیجیتال با ورود به صنعت چاپ، خدمات چاپی را دگرگون کرد و با کیفیت فوق العاده و زمان چاپ بی رقیب چاپ افست را به حاشیه راند. دیگر لازم نبود حتما با تیراژ بالا چاپ کنید، لازم نبود برای دیدن اشکالات چاپی تا تمام شدن کل کار صبر کنید و دیگر لازم نبود یک هفته برای انجام سفارش خود منتظر بمانید. با چاپ دیجیتال می‌توانید یک عدد از برگه خود را چاپ کنید، کیفیت آن را مشاهده کنید، در صورت وجود اشکال آن را برطرف کنید سپس هر تعداد که خواستید را دوباره چاپ کنید و همه این مراحل در کمتر از 2 ساعت قابل انجام است. چاپ دیجیتال یعنی یک چاپ با کیفیت، فوری و مدرن. آنقدر سریع که به محض اینکه خواستید چیزی را چاپ کنید در همان روز کار خود را آماده و بدون اشکال تحویل خواهید گرفت و آنقدر با کیفیت که معنای نام فوری را عوض می‌کند و کیفیت آن استاندارد چاپ می‌شود.

در خانه چاپ و گرافیک با مدیریت سیاوش اسکندرنیا با استفاده از چاپ دیجیتال، محصول چاپی مورد نیاز شما در مدت 2 ساعت چاپ شده، برش داده می‌شود در صورت نیاز با پوشش‌های سلفون و لمینت مقاوم می‌شود و برای شما ارسال می‌گردد. زمان مورد نیاز برای کارهایی که صحافی و چسب دارند حداقل 1 روز کاری است. همچنین می‌توانید با انتخاب چاپ افست در تیراژ بالا خدمات چاپی خود را با قیمت بسیار مناسب و ارزان چاپ کرده و استفاده نمایید.

نشانی وبسات: digichapograph.com

شماره‌های تماس: 02188810360 – 02188848450 – 02188832940 - 02188836439

این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است.

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها