رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 634089

الزام بورس کالا به فروش حمایتی سیمان و فولادبه دولت

ساعت 24 - وزیر راه و شهرسازی با استناد به مصوبه هیئت وزیران دستور خرید سیمان و فولاد طرح نهضت ملی مسکن از طریق بورس کالا را صادر کرد.

به گزارش تسنیم، مهرداد بذرپاش در نشست شورای مسکن وزارت راه و شهرسازی با اشاره به مصوبه هیئت وزیران برای تضمین تامین فولاد و سیمان برای ساخت و سازهای مسکن حمایتی با نرخ مناسب، اظهار کرد: بر این اساس بورس کالا مکلف شد این مصالح را با نرخ‌های حمایتی و مناسب‌تر برای تامین مسکن‌ حمایتی در اختیار بنیاد مسکن انقلاب قرار دهد. وی تاکید کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مکلف به خرید فولاد و سیمان است.

به گزارش تسنیم، مهرماه سال گذشته وزیر راه و شهرسازی با بیان اینک‌ه در کاهش قیمت سیمان و فولاد مصر هستیم و شوخی نداریم،گفته بود:‌ مهار تورم از مسیر تولید مسکن عبور می‌کند و توقع داریم نظام بانکی از این جریان حمایت کند. اگر به دنبال رشد اقتصادی و کمک به خانه دار کردن مردم هستیم باید از برنامه‌های دولت در بخش مسکن حمایت شود.

بذرپاش با اشاره به اینکه راه‌اندازی نهضت کاهش قیمت تمام شده مسکن در کشور دستور رییس جمهوری است، اظهار کرد: قیمت فولاد و سیمان باید کاهش یابد؛ هر مسیری که قیمت مصالح را افزایش دهد مذموم است و این مسیر باید اصلاح شود.

وی تاکید کرد: باید فاکتورهای موثر در ساخت و ساز را کاهش دهیم و دستور ریاست جمهوری برای اجرای نهضت ملی مسکن اجرا شود. البته در این برخی حرف‌هایی زده‌اند که شوخی است.

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها