• حقوق فراموش‌ شده بازنشستگان مخابرات

  حقوق فراموش‌ شده بازنشستگان مخابرات

  ساعت 24 -از اواخر سال گذشته بازنشستگان مخابرات ایران از شهرهای مختلف و به صورت دوره‌ای مقابل سازمان مخابرات جمع شدند تا اعتراض خود را به گوش مسوولان برسانند. اما به نتیجه مطلوبی نرسیدند. طبق گفته بازنشستگان مخابرات در سال ۸۵ هیات وزیران مصوبه‌ای را تصویب کرد که مطابق با بند ۶ آن مقرر شد کلیه تعهدات شرکت مخابرات به کارکنان، اعم از حقوق، مزایا، بیمه، بازنشستگی و سایر تعهدات کماکان محفوظ و در تعهد شرکت باشد.

 • آقای وزیر پول با پول مردم ژست نگیرید

  آقای وزیر پول با پول مردم ژست نگیرید

  ساعت 24 - انگار هر فردی با هر پیشینه و با هر میزان تجربه فعالیت در دولت و با هر دانشی که دارد وقتی به مقام وزارت- مهم نیست چه وزارتی باشد- در نظام جمهوری اسلامی دست می‌یابد برای اینکه نشان دهد به فکر اقتصاد ملی است و می‌خواهد کاری کند جز به منابع در اختیار بانک‌ها که در حقیقت پول شهروندان ایرانی است نمی‌اندیشد و می‌خواهد با پول مردم ژست بگیرد. مدیران اقتصادی و سیاسی  دولتها همیشه فکر می کنند صاحب پول مردم در بانکها هستند و آنها را مثل گوشت قربانی تقسیم می کنند. یک روز برای وام ازدواج ، یک روز برای کارخانه های ورشکسته ، یک روز برای کشاورزی و ...

 • بی حسی ایرانیان در برابر تورم

  بی حسی ایرانیان در برابر تورم

  ساعت24-در روزهای تازه سپری شده شماری از اعضای دولت سیزدهم به ویژه وزیر اقتصاد با چشم پوشی از نرخ تورم سالانه که بالاتر از 50 درصد شده به کاهش شتاب نرخ تورم ماهانه توجه کرده و پی در پی از روند کاهنده نرخ تورم می گویند .  به نظر می رسد دولت برای اینکه چراغ امید دردلهای ایرانیان خاموش نشود  و آنها  همچنان چشم انداز روشنی داشته باشند به مسایل امیدوارکننده اشاره می کنند که البته درعرف سیاست بازی شاید رفتار ناپسندی نیاید اما در عالم واقع به دلیل خاک پاشی به چشم شهروندان است .

 • آمار ناراحت کننده بانک جهانی از فقر ایرانیان

  آمار ناراحت کننده بانک جهانی از فقر ایرانیان

  ساعت 24 – آمارهای ارایه شده از سوی مرکز آمارایران ونیز سخنان مقامهای دولت سیزدهم درباره از دست رفتن قدرت خرید شهروندان ایرانی در یک دهه تازه سپری شده با واقعیات جامعه ایرانی سازگار است. درگزارش های رسمی از کاهش قدرت خرید 25 تا 30 درصدی خبرداده شده است اما حالا بانک جهانی ادعا می کند  درآمد سرانه هرایرانی  در پایان سال گذشته و بعد از یک دهه کاهش مستمر، به رقم ابتدای سال ۹۰ رسیده است. برآوردهای صورت گرفته از سوی بانک جهانی نیز نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۲ درآمد سرانه هر ایرانی برابر با ۷۶۶۰ دلار بوده است که نقطه اوج این شاخص محسوب می‌شود.

 • ویرانی اقتصاد روسیه در سه سال با تحریم

  ویرانی اقتصاد روسیه در سه سال با تحریم

  ساعت 24 - روسیه زیر فشار له کننده تحریم های اقتصادی غرب اکنون نفت وگاز خودرا حراج می کند ونیز با ارزان سازی صادرات فرآورده های پتروشیمی ونیز فلزلت اساسی مثل فولاد به عملیات انتحاری برای جبران تحریم فروش انرژی دست زده است. هنوز یک نیم سال از تحریم گسترده علیه روسیه سپری شده است و کارشناسان نشریه معتبر اکونومیست باوردارند در کوتاه مدت ممکن است پیامدهای تحریم ملموس نباشد و می پرسد نتایج این تحریم‌ها چیست؟  اکونومیست نوشته است در افق سه تا پنج ساله، انزوا از بازارهای غربی باعث ویرانی در روسیه خواهد شد.

 • مخبر وجهش  در روابط‌ با روسیه

  مخبر وجهش  در روابط‌ با روسیه

  ساعت 24 -  در حالی که روند فزاینده داد و ستد با روسیه در بخش های گوناگون با اقبال سرد شهروندان ایرانی ونیز سیاستمدارن و فعالان اقتصادی روبه رو شده است و غلتیدن ایران به سوی روسیه انحراف از قانون اسیاسی به حساب می اید که درآن به صراحت دیپلماسی نه شرقی – نه غربی را راهنمای عمل قرارداده است حالا محمد مخبر معاون اول رییس جمهور رییسی اصراردارد باید در مناسبات ایران با روسیه جهش اتفاق بیفتد.

 • فساد سازان را بگیرید ؛ فساد کارمی می میرد

  فساد سازان را بگیرید ؛ فساد کارمی می میرد

  ساعت 24 -رهبری حزب کمونیست چین از زمان تاسیس تا امروز یکی از پرسروصداترین جریان‌های سیاسی بوده است که می‌گوید باید فساد را در چین ریشه‌کن کنیم اما هنوز که هنوز است این اتفاق نیفتاده و در هر دوره از زمان باز هم می‌شنویم که گروهی را محاکمه می‌کنند. از سوی دیگر می‌توان با جرات گفت نظام سیاسی جمهوری اسلامی نیز در همه چهار دهه گذشته بیشترین حرف را درباره مبارزه با فساد زده و می‌زند. در ایران چندین و چند سازمان نظارتی برای مبارزه با فساد تاسیس شده‌اند اما از حجم و شمار فساد کاسته نشده است. چرا چنین است‌؟

 • بدترین خشکسالی اروپا در ۵۰۰ سال اخیر

  بدترین خشکسالی اروپا در ۵۰۰ سال اخیر

  ساعت 24 -دو سوم اروپا هم اکنون خشکسالی قابل توجهی را تجربه می‌کند که احتمالا بدترین دوره کم‌آبی از این نوع در ۵۰۰ سال اخیر است.گزارش تازه «رصدخانه جهانی خشکسالی» می‌گوید که ۴۷ درصد قاره در شرایط «هشدار» قرار دارد که به معنی این است که در این مناطق خاک خشک شده است.۱۷ درصد دیگر هم در حالت احتیاط قرار دارد که به معنی «ظاهر شدن نشانه های فشار» بر پوشش گیاهی است.

 • تورم دوچهره : دولت چهره دلخواهش را نشان می دهد

  تورم دوچهره : دولت چهره دلخواهش را نشان می دهد

  ساعت24-نرخ تورم سالانه درایران همچنان فزاینده است و با رسیدن به عدد۲/۵۲ در پایان مرداد 1401 به  بالاترین نرخ تورم تاریخ ایران رسیده است. این عدد از بالاترین نرخ تورم که در دوره ریاست جمهوری شادروان هاشمی رفسنجانی بود نیز فراتر رفته است. اما نرخ تورم ماهانه به عدد2درصد درمرداد نسبت به ماه قبل رسیده و از عدد شگفت انگیز 12 درصدی خرداد امسال بسیار دور شده است. حالا هواداران افراطی دولت به همین عدد چسبیده واز عدد نرخ تورم سالانه چیزی نمی گویند.

 • گناه مردم چیست که فقیرتر می شوند

  گناه مردم چیست که فقیرتر می شوند

  ساعت 24 - پیش از تاسیس نهادی به اسم دولت در جامعه‌های انسانی، دو عنصر امنیت و مالکیت آدمیان با تهدید آدم‌ها و گروه‌های پرزورتر روبه‌رو بود و به همین دلیل رشد و پیشرفت جامعه‌های انسانی شتاب کافی نداشت. شهروندان در فقدان امنیت برای جان و مال خود انگیزه‌های کمتری برای پس‌انداز و سرمایه‌گذاری و ثروت‌اندوزی داشتند. جامعه‌های انسانی در این دوران‌ها گرفتار استبداد شاهان و استبداد گروه‌های بانفوذ و قلدر بودند تا اینکه پس از فرازونشیب‌های بهت‌برانگیز توانستند به مفهوم دولت برسند.

 • قیمت هر دلار حتی پس از تحریم : 35 هزارتومان

  قیمت هر دلار حتی پس از تحریم : 35 هزارتومان

  ساعت 24 – با وجودی که هنوز چشم انداز روشنی از نتیجه پیچ اخر مذاکرات هسته ای دیده نمی شود اما گمانه زنی های کارشناسانه ونیز حدس وگمان های روزمره در باره بازارها و قیمت ها از سوی شماری از نهادهای پژوهشی و اقتصاددانان شنیده می شود. تازه ترین گمانه زنی کارشناسانه را نهاد پژوهشی اتاق بازرگانی ایران ارایه داده است. یکی از مهمترین شاخص هایی که این نهاد پژوهشی دنبال کرده نرخ ارز به ویژه قیمت هردلار در سال 1401 حتی پس از تحریم هاست.

 • بورل:  اروپا موافق است اما آمریکا هنوز جواب نداده

  بورل:  اروپا موافق است اما آمریکا هنوز جواب نداده

  ساعت 24-جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه‌ای گفت اکثر کشورهایی که در مذاکرات هسته‌ای با ایران حضور دارند، با پیشنهاد اتحادیه اروپا برای احیای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ (برجام) موافق هستند بورل در مصاحبه ای با «ای تی‌وی» تلویزیون دولتی اسپانیا گفته است با وجود موافقت کشورهای دیگر اما او هنوز پاسخی از آمریکا دریافت نکرده است.ساعاتی پیش ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته بود واشنگتن از چشم‌پوشی ایران برخی خواسته‌هایش استقبال می‌کند اما «هنوز مسائلی باقیمانده که باید حل شود.»رسانه های آمریکایی به تازگی گزارش داده اند که آمریکا در حال مشورت با شرکای خود پیش از ارائه جواب درباره طرح آقای بورل و پاسخ رسمی ایران به آن است.

 • طغیان بی آبی: 300 شهر بزرگ وکوچک در تنش آبی

  طغیان بی آبی: 300 شهر بزرگ وکوچک در تنش آبی

  ساعت 24 - مصطفی عبدالهی درروزنامه خراسان نوشته است  :" سرجمع ا آمارها در گزارش ابتدای امسال وزارت نیرو نشان می دهد  ۳۰۰ شهر بزرگ و کوچک کشور، 13 هزار روستای بالای 20 خانوار و 15 هزار روستای زیر 20 خانوار، در تنش آبی هستند. تنش های آبی از غرب تا مرکز و شرق کشور را فراگرفته و بار دیگر صدها شهر و روستا دچار بحران شده است؛ وزیر نیرو انتظارات مردم برای تامین آب شرب را به حق می داند و از تسریع اجرای طرح آب رسانی در 31 استان خبر داده است" . گزارش وی را در ادامه می خوانید :

 •  متاسفیم که امیدوار نمی شویم 

   متاسفیم که امیدوار نمی شویم 

  ساعت 24 -  حالا و در آستانه پاییز ۱۴۰۱ مجموعه شرایطی که می‌توانند اقتصاد ایران را از گرداب نجات داده و یک گام به پیش ببرند چشم‌انداز ناروشنی دارد.  سیاست خارجی ایران به مثابه ترمز گسترش کسب‌وکار ایرانیان به ویژه پرونده هسته‌ای هنوز در چاه قراردارد، دانش و بینش مدیران ارشد اقتصادی دولت با وجود تجربه یک سال فعالیت در بالاترین سطح اجرایی مبهم و سردرگم است  و نیز سرمایه‌داران ایرانی سرمایه‌گذاری نشانه‌ای از شور و شوق برای سرمایه‌گذاری بیشتر در بخش واقعی اقتصاد نشان نمی‌دهند و بیشتر در بخش‌های زود نقدشونده فعالیت می‌کنند.

 •  فساد بزرگ به اسم مبارزه با فساد

  در نامه اعتراضی آخوندی درباره تحقیق از فولاد مبارکه تاکید شد

   فساد بزرگ به اسم مبارزه با فساد

  ساعت 24 - آیا همه یافته های تحقیق و تفحص از کارنامه فولاد مبارکه از سوی برخی اعضای مجلس انقلابی را باید قبول کرد؟ واقعیت این است که برخی از یافته های این پژوهش بسیار سست و البته مزه سیاست از جنس جناحی  رو به آینده نیز دارند. به طور مثال در لابه لای این گزارش 300 صفحه ای می خوانیم که شماری از مقامهای سیاسی در جناح سیاسی مقابل یا شخصیت های سیاسی مستقل که احتمال دارد در انتخابهای آتی در مجلس و یا در ریاست جمهوری با اقبال شهروندان روبه رو شوند دیده می شود. همچنین در این گزارش همانطور که مدیرعامل فولاد مبارکه تاکید کرده است اختلاف قیمت بازار و فروش کارخانه را که مطابق دستور بوده است را رانت عمدی تلقیی کرده اند که درست نیست.

 • سایه مرگ اتمی یا گرسنگی بر سر مردم جهان

  سایه مرگ اتمی یا گرسنگی بر سر مردم جهان

  ساعت 24 - حمله نظامی روسیه به اوکراین و بالا گرفتن بی‌سابقه تنش میان قدرت‌های هسته‌ای غرب و شرق، نگرانی از کاربرد تسلیحات هسته‌ای را به‌شکل بی‌سابقه‌ای از زمان پایان جنگ سرد افزایش داده است. اگرچه اوضاع کنونی هیچ شباهتی به دوران بحران خلیج خوک‌ها و دکتر استرنج لاو ندارد، اما وحشت از فاجعه اتمی، فکر بسیاری از شهروندان غربی را به خود مشغول کرده است. در نخستین هفته‌های پس از آغاز جنگ اوکراین، واحدهای دفاع هسته‌ای روسیه به حالت آماده باش فعال درآمدند.

 • گفت وگوی  مهم رهبران آمریکا و اروپا دربارۀ ایران

  گفت وگوی  مهم رهبران آمریکا و اروپا دربارۀ ایران

  ساعت 24 - جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، یکشنبه شب بیست و یکم اوت، درگفتگو با رهبران سه کشور اروپایی امضاءکنندۀ برجام (فرانسه، آلمان و بریتانیا) بر ضرورت محدود کردن فعالیت‌های بی ثبات کنندۀ تهران در منطقه تأکید کرد.کاخ سفید با اعلام این خبر افزود که رهبران چهار کشور غربی (جو بایدن، امانوئل ماکرون، اولاف شولتس و بوریس جانسون) گفتگوهای مبسوطی دربارۀ مسائل جهانی از جمله ایران انجام دادند. در این گفتگوها، رهبران روسیه و چین، که از امضاکنندگان برجام هستند، شرکت نداشتند.

 • بیان بدبختی مردم با خونسردی

  بیان بدبختی مردم با خونسردی

  ساعت 24 -  روزنامه‌نگاران‌، مدیران سیاسی‌، اقتصاددانان و فعالان صنعتی و روسای بنگاه‌ها و موسسه‌ها و وزیران و نیز روسای‌جمهوری در ایران چنان خونسرد و بدون اندکی از کاهنده شدن قدرت خرید شهروندان می‌گویند و می‌نویسند که شگفت‌انگیز است. به طور مثال همین چند روز پیش بود که معاون یکی از معاونان وزیر اقتصاد به از دست رفتن ۳۲ درصد قدرت خرید شهروندان به طور میانگین اشاره کرد که البته خبر تازه‌ای نیست.

 • درامد بزرگ ارزی اگر ایران تحریم نباشد

  درامد بزرگ ارزی اگر ایران تحریم نباشد

  ساعت 24 - صندوق بین‌المللی پول در تازه‌ترین گزارش خود ارزیابی کرده کشورهای آسیای غربی که منابع سرشار نفت و گاز دارند، تا چهار سال دیگر روی‌هم‌رفته 1300 دلار درآمد اضافی دیگر، بیش از درآمدی که تا چندی پیش ارزیابی می‌شد، خواهند داشت.بر اساس ارزیابی این نهاد مهم مالی جهانی، که روز شنبه ۲۹ مرداد منتشر شد، درآمد خیره‌کننده اضافی این کشورها صندوق‌های ملی ذخیره ارزی و صندوق‌های مستقل مالی آن‌ها را بسیار قوی‌تر از امروز  خواهد کرد.در صورتی که تحریم نفت ایران پابرجا بماند از این در امد محروم ودر صورتی که تحریم ها حذف شوند بخشی از این در آمد به ایران می رسد.

 • جزیره شدن ایران محال است

  جزیره شدن ایران محال است

  ساعت 24 - شوربختانه نیرومندترین حزب ها و شخصیت های سیاسی در ایران که همه قدرت سیاسی و تبلیغاتی و اقتصادی را در اختیار دارند تصورشان این است که  سرزمین ایران را  که در هروضعیتی از محل های اصلی داد و ستد جهانی بوده و البته از این ویژگی دور می شود را می توان به شبه جزیره ای امن برای حکمروایی  تبدیل کرد و بدون دادو ستد و بدون تعامل فرهنگی و اجتماعی با دیگر کشورها آن را اداره کرد. تجربه تاریخی نشان می دهد اما ایرانیان هرگز زیر بار جزیره شدن نخواهند رفت.

 • خوانساری : دولت دست از سر مرغداران بر دارد

  خوانساری : دولت دست از سر مرغداران بر دارد

  ساعت 24 - دامداران، مرغداران، کارخانه‌های تولید رب‌گوجه، تولیدکنندگان کنسرو، کارخانه‌های لبنیات، تولیدکنندگان شکر و دیگر صنایع غذایی هر کدام گرفتاری‌های ویژه و البته یک گرفتاری عمومی قدیمی دارند. مسعود خوانساری رییس اتاق تهران و دبیر شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی استان تهران در یک نشست در اتاق تهران به درستی و با کمترین کلمات سرچشمه گرفتاری‌ها را نشان داد و گفت:

 • 32 درصد درآمد مردم بخارشد

  32 درصد درآمد مردم بخارشد

  ساعت 24 - دولتهای ایران با کمال بی اعتنایی به رنج ودرد شهروندان با اتخاذ سیاستهای اقتصادی ناکارآمد که بخشی از آن از اعمال رژیم تحریم های آمریکا سرچشمه می گیرد نرخ تورم فزاینده و شتابان را بر زندگی و معیشت مردم تحمیل کرده و در امد آنها را بر باد می دهند. ایرانیان در دهه 1390 بیشتر از هردهه ای کارکردند تا بتوانن دخل وخرج خود را گونه ای سامان دهند تا آبرومندانه زندگی کنند اماسیاستهای تورم آفرین دولت دسترنج آنها را بخارکرد و به هوافرستاد. 32 در صد درامد شهروندان ایرانی در دهه 1391 تا 1400 از دستشان رفت و انها بی پناه وبردبار به رفتار دولتها نگاه کردند.

 • معمای حکمرانی مادام العمری بر بانک پاسارگاد

  معمای حکمرانی مادام العمری بر بانک پاسارگاد

  ساعت 24 - مجید قاسمی اکنون 70 سال دارد . او از سال 1384 تا امروز به مدت 17 سال است که مدیرعامل بانک پاسارگاد است که بلافاصله پس از تشکیل دولت احمدی نژاد فعالیت خود را آغازکرد. مجید قاسمی در سال 1365 با پشتیبانی محمد جواد ایروانی  وزیر وقت اقتصاد به جای شادروان محسن نوربخش رییس بانک مرکزی شد  اما با تاسیس دولت  شادروان آیتالله هاشمی رفسنجانیدرکمترین فرصت  از بانک مرکزی برکنارشد و در قامت منتقد دولت وقت عمل می کرد. ریاست مادام العمری وی بر بانک پاسارگاد  و ترکیب هیات مدیره و سهامداران این بانک که در سالهای تازه سپری شده در کانون توجه کارشناسان منتقد  قرار گرفته است.

 • نهادهای کارفرمایی و مدنی در تیررس تسخیر 

  نهادهای کارفرمایی و مدنی در تیررس تسخیر 

  ساعت 24 -  مجلس قانونگذاری ایران در دوره یازدهم با صفت انقلابی‌گری خود را از مجلس‌های پیشین متمایز کرده است. این نهاد موثر در اداره کشور در دوره یازدهم بدون چون و چرا درباره آینده نهادهای مدنی و به ویژه نهادهای کارفرمایی در مسیری تخریب‌گرانه پیش می‌رود. به نظر می‌رسد اندیشه‌هایی از بیرون مجلس به شماری از اعضای مجلس قانونگذاری آدرس می‌دهند که باید در مسیری پیش رفت که نهادهای مدنی به ویژه نهادهای کارفرمایی در اختیار انقلابیون قرار گیرد.

 • زخم‌ کاری انحصار بر تن ایران

  زخم‌ کاری انحصار بر تن ایران

  ساعت24-پیوندشکنی‌، جفاکاری‌، هراس‌افکنی و هراسان بودن و بزدلی و فریب‌کاری از ویژگی‌های ناپسندی‌ هستند که هیچ آدمی دوست ندارد در میان دیگران به آن ویژگی‌ها مشهور باشد. در برابر آن خصلت‌های ناپسند اما خصلت‌هایی مثل شجاعت‌، عدالت‌خواهی،‌ آزادی‌خواهی و داشتن انصاف از مقوله‌های گرانسنگی هستند که هر آدمی دوست دارد به آنها مجهز باشد. جامعه‌های انسانی نیز آرزومند جاری شدن مقوله‌های دسته دوم هستند تا انسان بالنده و در آسایش باشد؛ مقوله فراموش‌شده در میان مقوله‌های ارجمند یکی هم مقوله شریف رقابت است.

 • کشف ۹۰ عنوان تخلف از پولشویی تا رانت در فولاد  مبارکه

  کشف ۹۰ عنوان تخلف از پولشویی تا رانت در فولاد  مبارکه

  ساعت 24- در گزارش تحقیق و تفحص مجلس از فولاد مبارکه اصفهان ۹۰ عنوان تخلف، انحراف و تحمیل خسارت و توزیع رانت بالغ بر ۹۱ هزار میلیارد تومان و همچنین ضعف های ساختاری و نواقص قانونی مورد شناسایی قرار گرفته است. در نشست علنی سه شنبه 25 مرداد ماه مجلس شورای اسلامی گزارش نهایی کمیسیون صنایع و معادن در مورد تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت فولاد مبارکه اصفهان مورد بررسی قرار گرفت و نمایندگان با 168 رأی موافق، 13 رأی مخالف و چهار رأی ممتنع از مجموع 212 آرای ماخوذه با ارجاع گزارش تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه اصفهان به قوه قضائیه موافقت کردند.

 • بانکها دیگر وام نمی دهند

  بانکها دیگر وام نمی دهند

  ساعت 24 - مدیران و سیاستمداران ایرانی در همه دولتها برای اینکه محبوب شوند و به شهروندان نشان دهند از انها به ویژه گروههای خاص حمایت می کنند بدون درنگ به بانکهای ایرانی دستور می دهند به گروههای خاص وام بدهند. وام ازدواج ، وام فرزند آوری ، وام برای شرکتهای استارتاپی یا دانش بنیان ، وام به مرغدارن ، وام به کشاورزان ، وام به بازنشستگان ، وام به مستاجران ، و...در چنین وضعیتی اگر بانکها بخواهند به همه موارد یادشده وام واعتبار بدهند باید به دریایی از سپرده گاری وصل باشند که چنین نیست. تازه بانکهای ایرانی هزهران میلیارد تومان وامهای دریافت نشده دارندو برای اینکه دخل وخرجشان تراز شود به بانک مرکزی دخیل می بندند تا به انها وام دهد و نیز سیاستمداران هم به آنها فشار می آورند.

 • تازه ترین خط ونشان های برجامی

  تازه ترین خط ونشان های برجامی

  ساعت 24 - ایران پاسخ خود به پیشنهاد اروپا در باره زنده سازی برجام را با شرایطی که از سوی شورای امنیت ملی دیکته شده بد را تحویل داده است اما هنوز خبری از پاسخ آمریکایی ها نشده است. در همین حال حسین امیرعبداللهیان در مکالمه با همتای عمانی‌اش بار دیگر گفت اگر بر سر همه چیز توافق نشود، توافقی پایدار به دست نخواهد آمد. یک روز بعد از آن‌که روزنامه وال‌استریت ژورنال در گزارشی نوشت مذاکرات هسته‌ای در آستانه بن‌بستی دیگر است، حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران نیز بار دیگر از «لزوم رعایت خط قرمزهای ایران» سخن گفت.

 • توافق می توانست اسفند 1399 بیفتد

  توافق می توانست اسفند 1399 بیفتد

  ساعت 24 -  نیک می‌دانیم روزهایی که چشم به راه رسیدن یک خبر مهم هستیم که سرنوشت ما را در کوتاه و میان‌مدت دگرگون خواهد کرد، این چشم به راه بودن چقدر دشوار است. ایرانیان گمان می‌کنند این روزها پرونده هسته‌ای به پیچ آخر رسیده است‌. آیا در این پیچ آخر با گشایش کامل در پرونده روبه‌رو خواهیم شد یا توقف و برزخ درراه است؟  کارشناسان باوردارند می شد این 18 ماه فرساینده را بردوش مردم نینداخت ودر اسفند 1399 برجام را زنده کرد.

 • شورای فقهی همه کاره بانک مرکزی  

  نامه توقف طرح بانکداری از سوی 5 رییس بانک مرکزی گذشته منتشر شد

  شورای فقهی همه کاره بانک مرکزی  

  ساعت 24 -  مدیران دولت سیزدهم تا هنگامی  که نامه  سرگشاده 5 رییس بانک مرکزی سالهای پس از جنگ به قالیباف منتشر نشده بود هیچ واکنشی به طرح مجلس یازدهم نشان نداده اند و این نشان می دهد با این طرح مخالفتی ندارند. در این وضعیت است که مجلس به دنبال تغییر ارکان و تشدید سلطه دولت بر بانک مرکزی است. دراین طرح "شورای مشورتی فقهی به عنوان مهم‌ترین رکن بانک مرکزی پیش‌بینی شده که با اختیارات بسیار وسیعی از قبیل نظارت بر عملکرد سیستم بانکی و نظارت بر کلیه بخشنامه‌ها و مقررات بانکی ایجاد شده است."