دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۹

ماسک نزدن بی مسئولیتی در قبال جامعه است

نورانی‌نژاد

ساعت24- سخنگوی حزب اتحاد ملت گفت: حضور برخی افراد در جامعه بدون ماسک زدن نشانه شجاعت آنان نیست؛ بلکه نشان دهنده بی مسئولیتی آنان نسبت به خود و دیگران است.

حسین نورانی‌نژاد در ارتباط با اهمیت استفاده از روش‌های پیشگیرانه  همچون ماسک زدن در مقابله با بیماری حاصل از ویروس کرونا اظهار کرد: طبق اطلاعاتی که از سوی جامعه پزشکی در اختیار همه مردم قرار گرفته است ماسک زدن امروز تنها یک مسئولیت نسبت به خود نیست، بلکه مسئولیتی اجتماعی است که باید توسط تمام افراد یک جامعه فارغ از جنسیت و جایگاه اجتماعی و توان اقتصادی رعایت شود. 

وی ادامه داد: در شرایطی که تمام دنیا درگیر مبارزه با این ویروس هستند و پزشکان اعلام کردند فعلا درمان قطعی برای این ویروس پیدا نکردند، استفاده از روش های پیشگیرانه مثل ماسک زدن، رعایت فاصله اجتماعی ، پرهیز از حضور در جوامع شلوغ و عدم تردد غیر ضروری در خیابان‌ها مطمئن‌ترین راه برای سلامت ماندن است. 

این فعال سیاسی گفت: رعایت سختگیرانه نکات فوق نه فقط محافظت شخصی به حساب می‌آید که باعث می‌شود تا دیگرانی که با ما در ارتباط هستند به این ویروس مهلک مبتلا نشوند . 

نورانی نژاد گفت: نزدن ماسک نشان از هیچ صفت مثبتی نیست. نه نشان شجاعت و نه معترض بودن است. تنها نشانه بی توجهی و بی مسئولیتی نسبت به خود و دیگران است. فکر می کنم اکثریت جامعه هم در موارد اینچنینی از دخالت دولت برای اجباری کردن استفاده از ماسک، دفاع می کنند. 

وی در پایان گفت: اگر دولت هم در این زمینه سختگیری نکرد، فعالین اجتماعی می توانند با فضاسازی عمومی به این موضوع کنش مدنی و اجتماعی  نشان دهند؛ امروز دعوت به استفاده از روش‌های پیشگیرانه در مقابله با کرونا یک وظیفه مهم اجتماعی به حساب می آید. 

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s