کد خبر 576277
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۱

ساعت۲۴- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: پیرو وقوع آلودگی نفتی و مشاهده لکه‌های نفتی در نزدیکی جزیره خارگ، عملیات پاکسازی به همت اداره کل بنادر و دریانوردی استان آغاز شده است.

فرهاد قلی نژاد اظهار کرد :علت آلودگی نفتی روزهای اخیر از سوی کارشناسان محیط زیست در حال بررسی است و حتما ضمن برآورد و مطالبه خسارت وارده به اکوسیستم دریایی علیه آلوده کنندگان شکایت و پیگیری حقوقی به‌عمل خواهد آمد.

وی تصریح کرد: علت اینگونه آلودگی ها معمولا بدلیل نشت نفت از خطوط لوله و انتقال نفت و یا ناشی از تخلیه نفت از کشتیهای نفت کش است که بررسی های لازم در حال انجام است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر بیان کرد: اینگونه آلودگی‌های نفتی موجب آسیب به اکوسیستم دریاییو تنوع زیستی خلیج فارس می‌شود که در سال‌های اخیر اداره کل محیط زیست استان بوشهر هر گونه آلودگی را بررسی و علیه آلوده کنندگان شکایت و خسارت‌ها نیز در جهت بازسازی زیستگاه در حال مطالبه است و باید اقدامات پیشگیرانه مد نظر قرار گیرد که سازمان محیط زیست در این خصوص با جدیت پیگیری می‌کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، آلودگی‌های نفتی مکرر در خلیج فارس، نیازمند تدوین برنامه پیشگیری و انجام اقدامات کنترلی جدی و موثر است.

انتهای پیام

کد خبر 576277

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.